Szum podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

waypsd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 08, 2010 23:13
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Szum podczas jazdy

Post autor: waypsd » czw cze 23, 2011 13:42

Witam,przeszukałem szukajke lecz tematów dużo ale niestety takich samych objawów jak u mnie nie znalazłem.

Zacznę od początku: przy wrzucaniu 5 biegu dobiegał mnie szum lecz nie był on idealnie jednolity tylko przypominał bardziej taki zamachowy dzwięk,ale był on tylko słyszalny na 5 biegu.

od pewnego czasu dokładnie taki sam dwięk dociera do mnie przy każdym biegu od mniej więcej 40km/h i nie ważne czy jadę na luzie,biegu czy ze wciśniętym sprzęgle do tego dochodzą czasem bardzo niepokojące skoki samochodu,który zachowuję się tak jak by ktoś zaczepił linkę za tył samochodu i starał się go zatrzymać dodam ze obroty nie maleją,auto nie dławi się.

mechanik wymienił wszystkie łożyska w kołach ponieważ nie potrafił zweryfikować,które koło szumi(był przekonany ze to dzwięk konczącego sie łożyska) to nie przyniosło żadnych efektów,dzwięk nadal słyszalny i zmieniłem mechanika.

Pojechałem do następnego fachowca, podniósł prawe przednie koło,a lewe spoczywało na kostce i zaczął pomału rozpędzać samochód na pierwszym biegu,który mu prawie zjechał z lewarka.przełożył lewarek na lewo koło i efekt ten sam,samochód 'rwie' mimo to ze jedno koło jest w górze.
mechanik stwierdził,że dyferencjał do roboty i to on jest winowajcą słyszalnych dzwięków.

aha bym zapomniał golf3 2.0gti 16v

z góry dzięki za chęć pomocy,pozdrawiam



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Re: Szum podczas jazdy

Post autor: karol2010 » czw cze 23, 2011 17:58

a ja proponuje obejrzec opony, moze to ich wina lub felg sam ten problem mialem wczesniej. , moze zbierznosci nie ma i tnie opony i dlatego ten szum? a moze jakas uszczelka w drzwiach i tez bedzie szunmiec zalezy jaki szum opcji jest bardzo duzo.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

waypsd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 08, 2010 23:13
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Szum podczas jazdy

Post autor: waypsd » czw cze 23, 2011 22:46

tez o tym myślałem i dlatego zrobiłem przekładkę na zimówki które są nałożone na inne felgi i niestety brak rezultatu



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Szum podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » pt cze 24, 2011 13:19

waypsd pisze:mechanik wymienił wszystkie łożyska w kołach ponieważ nie potrafił zweryfikować,które koło szumi(był przekonany ze to dzwięk konczącego sie łożyska) to nie przyniosło żadnych efektów,dzwięk nadal słyszalny
Byc może łozyska w skrzyni biegów juz hałasują. Podnieś samochód do góry lub sam przód jeżeli nie masz gdzie, włącz jedynkę i słuchaj jak pracuje skrzynia.



waypsd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 08, 2010 23:13
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Szum podczas jazdy

Post autor: waypsd » pt cze 24, 2011 22:34

samochód był podnoszony i rozpędzany lecz żadnych niepokojących dzwięków. hałas ujawnia sie pod obciążeniem gdy auto jest spuszczone



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Szum podczas jazdy

Post autor: karol2010 » sob cze 25, 2011 01:33

hmmm moze faktycznie to skrzynia sie konczy dlatego taki dzwiek a moze sie przytarla?? napewno zawsze byl olej? bo jesli nie opony nie lozyska i nie skrzynia to niezly orzech do zgryzienia masz kolego.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości