wałek zwrotny zmiany biegów ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dawidoosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:54
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

wałek zwrotny zmiany biegów ?

Post autor: Dawidoosek » ndz cze 19, 2011 15:28

Witam wczoraj wieczorem coś się stało ze skrzynią biegów zaczęła latać na wszystkie strony jednak nie mam najmniejszego problemu ze zmianą biegów wszystko wchodzi gładko tyle że lewarek nie ma praktycznie w ogóle oporów po prostu jest luźny (jedynie przy 5 biegu wydaje sie pracować normalnie). Poczytałem o tego typu sprawach no i tuleja która jest opisana w tym temacie jest good (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=267654" onclick="window.open(this.href);return false;) jednak myślę że to wina wałka zwrotnego ( http://luzy.patrz.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ) nie wiem czy to ma się tak ruszać jeśli ktoś wiedziałby coś na ten temat (co to za część i jak to wymienić) to byłbym wdzięczny jeśli zabrałby głos :) z góry dzięki

Pozdro Dawidoosek


Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wałek zwrotny zmiany biegów ?

Post autor: Paweł Marek » pn cze 20, 2011 14:26

nie wiem jak u innych ale u mnie filmik nie idzie, wklej może na inny serwer


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

wałek zwrotny zmiany biegów ?

Post autor: miś fazi » pn cze 20, 2011 14:46

fakt że masz luzy na lewarku zmiany biegów , zestaw naprawczy kosztuje 20 zł , oczywiście z wymianą jest troszkę roboty bo musisz całość wyciągać w dół , do tego potrzeba zdjąć środkową rurę wydechową i zdjąć osłonę termiczną , ale u Ciebie wydaje mi się będzie problem z mechanizmem zmiany biegów w samej skrzyni , skoro biegi wchodzą normalnie a lewarek jest luźny , a to co pokazałeś na filmiku samo w sobie chodzi luźno na wszystkie strony , dopiero po podłączeniu do skrzyni cięgnami ma pewne opory i samoczynnie wraca do pozycji 2 i 3 biegu , sprężynuje na 1 i 2 dzięki mechanizmowi w skrzyni , więc tam będzie problem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wałek zwrotny zmiany biegów ?

Post autor: Paweł Marek » pn cze 20, 2011 21:57

Dawidoosek, na filmiku pokazałeś tylko luzy na tzw jabłku lewarka, ale jak kolega wyżej pisze, to nie stało się nagle one powstawały przez lata i nie to jest przyczyna problemu. Oceniaj mechanizm zewnętrzny przy skrzyni biegów, tam między innymi jest ten wałek zwrotny z plastykową kulka na końcu i ona mogła się rozsypać ("prawdopodobnie" - typu silnika nie napisałeś) , koszt wymiany podobny cześć tak jak i pozostałe cięgna jest w zamiennikach za kilka do 20 zeta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dawidoosek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:54
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

wałek zwrotny zmiany biegów ?

Post autor: Dawidoosek » wt cze 21, 2011 13:45

OK dzięki za zainteresowanie przy chwili wolnego czasu zobaczę co mu dolega i dam znać a typ silnika to 1.6 ABU słyszałem że to dosyć często występuje no i mam pytanie czy da sie z tym normalnie jeździć ? bo nie ukrywam potrzebuję samochodu a nie chce zepsuć skrzyni bo dać 500zł a skrzynie a 30 za kpl naprawczy to spora różnica :)


Wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

wałek zwrotny zmiany biegów ?

Post autor: miś fazi » wt cze 21, 2011 14:09

nie wiadomo faktycznie co tam jest uszkodzone , może da się jeździć , a może coś się rozsypać za parę kilometrów , kto to wie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości