Wymiana napinacza paska mikro MK4

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

Wymiana napinacza paska mikro MK4

Post autor: qurka » pt cze 17, 2011 00:33

Witam
podczas ostatniego przeglądu diagnosta zasugerował że ciche klekotanie z okolic sprężarki klimy możne być spowodowane napinaczem paska mikro, stąd moje pytanie czy wymiana jest skomplikowana? jak się za to zabrać? widziałem na forum tutorial do golfa 3 natomiast mój jest MK4 z silnikiem AHF. czy wystarczy odkręcić 3 śruby i napinacz schodzi bez problemu?
Jakiej firmy napinacz najlepiej kupić? i czy razem z napinaczem trzeba wymienić pasek(mój był wymieniany ok 23tyś km temu)?
ewentualnie jakieś pomysły co może być powodem dziwnych dźwięków z tamtych okolic? dodam tylko że dźwięk ten nie słychać jak całkowicie wyłączę klimatronic natomiast po włączeniu na tryb AUTO lub ECON słychać delikatne drgania-stukania..



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Wymiana napinacza paska mikro MK4

Post autor: przemlin » pt cze 17, 2011 08:52

Temat wałkowany nie raz. Klekotać może napinacz bądź sprzęgiełko alternatora.Najczęściej jest tak że zużyte przygiełka alternatora wykańcza napinacz, więc jeśli napinacz wydaje dźwięki to z dużym prawdopodobieństwem można założyć że przygiełko jest też do wymiany. Wymiana napinacza nic nie da bo problem w niedługim czasie powróci.Samo zdjęcie napinacza można zrobić od góry , odkręcamy trzy sruby, męczymy sie z wyciąganiem ale w koncu wyjdzie , natomiast założenie paska na nowym napinaczu trzeba z kanału gdyż z góry brak dojścia kluczem do elementu którym naciągamy pasek.Paska nie trzeba wymieniać. Napinacz i przygiełko najlepiej kupić INA choć jak na alego czasami mozna wyrwać używkę za 50-70zł



qurka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 29, 2009 00:26
Lokalizacja: Lanckorona

Wymiana napinacza paska mikro MK4

Post autor: qurka » pt cze 17, 2011 10:48

Dzięki przemlin,
przemlin pisze: zużyte przygiełka alternatora wykańcza napinacz
a jak sprawdzić czy sprzęgiełko jest ok? alternator jest bardzo ciężko wymontować bo trzeba odkręcić sprężarkę itd.. czy da się to zdiagnozować w jakiś sposób nie wyjmując go z auta?
a co ze sprężarką klimy czy możliwe żeby ona też tutaj bruździła? jeśli tak to jak ewentualnie to sprawdzić?



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Wymiana napinacza paska mikro MK4

Post autor: rybaka669 » pt cze 17, 2011 20:08

możesz zdjąć pasek z rolki alternatora i sprawdzić czy rolka kreci sie w 2 strony. jeżeli tak jest to do wymiany.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Wymiana napinacza paska mikro MK4

Post autor: przemlin » pt cze 17, 2011 23:21

U mnie było tak że amortyzator napinacza drżał "podskakiwał" od zużytego sprzegiełka, po wymianie nie drży, /napinacz zostawiłem stary/.Alternator wyciągałem do góry, po ciężkich bojach udało sie go wyciągnąć, natomiast na zamontowanym alternatorze ciężko sprawdzić zużyte sprzegieło bo rolka nawet zużyta ciężko/ale/ obraca się w dwie strony. Przy okazji zdjętego altka sprawdzić jego łożyska oraz stan wytarcia komutatora wirnika . Do zdjęcia sprzegiełka potrzebny jest specjalny klucz... ja miałem to szczescie że sąsiad mechanik.Robota dla dwóch osób /jeden z dołu pomaga drugi z góry, !!
Ostatnio zmieniony sob cze 18, 2011 12:59 przez przemlin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rybaka669
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 12:43
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Wymiana napinacza paska mikro MK4

Post autor: rybaka669 » sob cze 18, 2011 09:20

z tego co pamietam to sprzegiełko powinno chodzić tylko w jedno stronę bo sa to sprzegła jednokierunkowe. no ale może w alh jest inaczej.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Wymiana napinacza paska mikro MK4

Post autor: przemlin » sob cze 18, 2011 12:49

Dobre przygiełko obraca sie w jedną stronę,blokuje w drugą, tylko ciężko to zbadać na samochodize bo trzeba wirnik zablokować...Poza tym to przygiełko potrafić wykończyć także łożyska alternatora, rolkę od zmiany kierunku,, był nawet przypadek że pękł napinacz od tego g...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości