Uszczelki głowicy - wymiana

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Igorius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 17:16
Lokalizacja: CIESZYN

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: Igorius » śr cze 15, 2011 19:24

Witam,

Zupełnie nie znam się dlatego pytam:

Ile kosztuje wymiana uszczelek pod głowicą (głowicami) - chodzi mi o materiał + robocizna.
Czy w ogóle opłaca mi się to naprawiać? Jakie są/będą konsekwencje braku wymiany tego (hmm... trochę czuję paliwo w kabinie nadmuchiwane
przez nawiew... :E)?

Moje autko to VW Golf Mk2 1988 1.3 benzyna 3-drzwi.

EDIT:
Ile kosztuje wymiana linki w oparciu siedzenia - materiał + robocizna. Bo może bardziej opłaca mi się nabyć używany fotel...(?)



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: tomek mk2 BDE » śr cze 15, 2011 20:09

to ze czujesz paliwo w kabinie to wcale nie znaczy ze to uszczelka pod głowica. sprawdz stan przewodow paliwowych



Igorius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 17:16
Lokalizacja: CIESZYN

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: Igorius » śr cze 15, 2011 21:27

Jeden mechanik z punktu, gdzie mi niedawno olej wymieniali tak mi powiedział, że to uszczelki. Ale przy odpowiedzi o koszta wymiany wymigał się twierdząc, że takich napraw nie robią i że nie wie, ile by to kosztowało...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: Paweł Marek » śr cze 15, 2011 21:37

no to nici z porady tego mechanika trzeba zznaleźć nieszczelność w układzie paliwowym. Na przyszłość typ silnika, wtrysk gaźnik itp informacje sa konieczne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Igorius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 17:16
Lokalizacja: CIESZYN

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: Igorius » śr cze 15, 2011 21:58

Paweł Marek pisze:no to nici z porady tego mechanika trzeba zznaleźć nieszczelność w układzie paliwowym.
Rozumiem. Zatem muszę szukać DOBREGO mechanika w moim mieście.
Paweł Marek pisze:Na przyszłość typ silnika, wtrysk gaźnik itp informacje sa konieczne.
Ok tylko nie wiem, gdzie tego szukać poza danymi z dowodu rejestracyjnego: 1263cm3 / 40 KW oraz to, iż to benzyna.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: Paweł Marek » śr cze 15, 2011 22:04

No skoro nie wiesz nawet czy masz auto na wtrysku czy na gaźniku to zrób jak napisałeś i znajdź solidnego mechanika, w kazdym razie trzeba to wyjasnic bo kapanie paliwa gdzieś na wydech na przykład moze byc niebezpieczne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Igorius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 17:16
Lokalizacja: CIESZYN

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: Igorius » śr cze 15, 2011 22:37

Paweł Marek pisze:nie wiesz nawet czy masz auto na wtrysku czy na gaźniku
To akurat wiem - na gaźniku.
Paweł Marek pisze:znajdź solidnego mechanika, w kazdym razie trzeba to wyjasnic bo kapanie paliwa gdzieś na wydech na przykład moze byc niebezpieczne.
No dzięki za to ostrzeżenie.

A tak przy okazji -
Igorius pisze:EDIT:
Ile kosztuje wymiana linki w oparciu siedzenia - materiał + robocizna. Bo może bardziej opłaca mi się nabyć używany fotel...(?)
Hę?



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: tomek mk2 BDE » śr cze 15, 2011 22:50

nowej linki do oparcia fotela raczej nie dostaniesz w sklepie, trzeba by bylo samemu cos rzezbic. a koszt uzywanego fotela na szrocie to koszt ok 50zl



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uszczelki głowicy - wymiana

Post autor: Paweł Marek » śr cze 15, 2011 23:41

Linke dorobisz albo zamówisz w sklepie gotową niema problemu jakieś 10-20 zeta, a zmienisz sam albo niewiele zapłacisz, porada gdzies jest na forum, chodzi tylko o podniesienie tapicerki oparcia resztę widac.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości