Uszczelka kapy zaworów do AJM istnieje?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Uszczelka kapy zaworów do AJM istnieje?

Post autor: FafikPL » wt maja 24, 2011 21:25

Witam serdecznie,
Panowie mam ciekawą sprawę (szukałem w wyszukiwarce, ale głównie znalazłem tematy związane z samym wyciekiem a nie rodzajem uszczelki), chciałem wymienić sobie uszczelkę pod kapę zaworów ponieważ cieknie mi olej. Stwierdziłem, że kupię oryginalną co mi tam. Dzwonię do salonu podaję numer uszczelki, który wziąłem ze swojej starej 038 103 483C, a Pan mi mówi, że przykro mi, ale w 2000r uszczelka została wycofana i nie ma zamiennika do widzenia...Hmmm dzownię do kolejnego Pan poinformował mnie, że według ETKI, mam kapę zaworów 038 103 469AD i uszczelkę będę miał 038 103 483D (uszczelka nie pojawiła się pod moim numerem VIN, ale sprzedawca wyszukał, że taka sama kapa jest montowana w golfach VI, a tam już idzie uszczelkę dostać oddzielnie), jednak okazało, się, że uszczelka nie pasuje...A mój numer kapy w aucie pełny to 038 103 475L MPV/ 038 103 475K 013104 05 4463 C/D Produkcja 2000r. Dzwoniłem do paru sklepów i w sumie podobne wersje są. Czy naprawdę muszę kupić całą kapę? Jeśli tak to czy kapa z ETKI, o innym numerze niż mam obecnie zamontowaną będzie pasować P&P? O co tutaj chodzi? Trochę jestem zdezorientowany. Z góry wielkie dzięki za pomoc.


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Uszczelka kapy zaworów do AJM istnieje?

Post autor: Haki » wt maja 24, 2011 23:10

Uszczelki są i owszem ... ale z deklem i nic nie poradzisz ...

Chcesz coś innego - sprawdzonego i dobrego === dekiel na stół = wyczyścić całość i odtłuścić .... następnie pasta REINZ.... i dekiel na motor ... będzie bardzo ładnie i zaoszczędzisz pieniążka :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Uszczelka kapy zaworów do AJM istnieje?

Post autor: FafikPL » śr maja 25, 2011 07:19

Obecnie zakładam starą uszczelkę i użyję uszczelniacza DIRKO. zobaczymy, ale bardzo się zdziwiłem tą sytuacją, która mnie spotkała. Czy ktoś jeszcze wie coś może na ten temat?


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

Uszczelka kapy zaworów do AJM istnieje?

Post autor: mxsebek » śr maja 25, 2011 07:48

Tak se wymyslili i już /więcej zarobią sprzedająć pokrywę z uszczelką niż samą uszczelkę/ Kiedyś też chciałem zmienić i wszędzie mówili że tylko z pokrywą za 350zł, ale w jednym sklepie przy okazji jakiś mechanik powiedział że do seata są osobno uszczelki i są takie same /nie wiem ile w tym prawdy bo swoją odtłuściłem i na masę uszczelniającą przykręciłem, koszt około 6zł :bigok: /


mxsebek

FafikPL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt maja 07, 2010 22:50
Lokalizacja: Poznań

Uszczelka kapy zaworów do AJM istnieje?

Post autor: FafikPL » śr maja 25, 2011 20:53

Zrobię tak samo narazie a tymczasem poszukam w Skodzie / Seacie / Audi i zobaczymy :) Dzieki Panowie jak mi się coś uda poszukać to napiszę dla potomnych :)


Mój "czarnuch" :) MKIV

Kupię Fotele Recaro kubły 3D (skóra, pół-skóra, materiałowe byleby nie czerwone i niebieskie) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości