nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
danielson10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: czw lis 18, 2010 21:02
Lokalizacja: Oświęcim

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: danielson10 » ndz maja 22, 2011 17:26

wczoraj wziąłem się za smarowanie tylnych hamulców bo przy puszczaniu hamulca słychać było lekki zgrzycik, dlatego tez rozebrałem prawy tylni bęben, nasmarowałem co trzeba, lecz jak to zawsze bywa nie da się czegoś zrobić bez żadnych problemów.. przy probie zdjęcia bębna lewego spasowałem..
wyjąłem nakrętkę, podkładkę, łożysko, a bęben siedzi jakby go coś trzymało od środka i nie chciało za chiny pościć, poszarpałem się trochę, pokombinowałem, przemyślałem to i zwątpiłem..
kręcąc nim są problemy, zależy w jakiej pozycji jest, gdyż można go podważać, ale wyjść nie wyjdzie..
wie ktoś czym to może być? jak rozwiązać ten problem? bo stanąłem w martwym punkcie.. :panna:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 22, 2011 18:54

danielson10 pisze:kręcąc nim są problemy, zależy w jakiej pozycji jest, gdyż można go podważać, ale wyjść nie wyjdzie..
wie ktoś czym to może być? jak rozwiązać ten problem? bo stanąłem w martwym punkc
danielson10, musisz cierpliwie walczyć z nim :P Najprawdopodobniej wytarł się bęben od okładziny i zrobił się rant[próg] dlatego nie chce wyjść bo trzymają go szczęki . Musisz ciągnąć jednocześnie stukać, kręcić i pukać w bęben aż wyjdzie. Jak go wyjmiesz i będzie ten próg to musisz bęben oddać do przetoczenia bo będzie problem tak z założeniem jak i z ponownym zdjęciem powodzenia :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: nigol_jom » ndz maja 22, 2011 18:57

Jak dobrze pamiętam to był patent z wkręcaniem śrub bodajże M10 w otwory w bębnie i "wypchanie" go nawet mimo rantów...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: grg474 » ndz maja 22, 2011 19:01

danielson10, ustaw bęben tak żeby 1 otwór na śrube koła był w połowie wysokości bębna - od strony przodu samochodu - w ten otwór wsadź płaski śrubokręt - trafisz nim w blokade która podważysz do góry - wtedy szczeki zsuną się do siebie - możesz już bęben zdjąć


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: jaszczur » ndz maja 22, 2011 19:25

grg474 pisze:danielson10, ustaw bęben tak żeby 1 otwór na śrube koła był w połowie wysokości bębna - od strony przodu samochodu - w ten otwór wsadź płaski śrubokręt
dokładnie jest gdzies fota jak to zrobić poszukać trzeba



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 22, 2011 19:35

jaszczur pisze: dokładnie jest gdzies fota jak to zrobić poszukać trzeb
TU :P http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=118939" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony ndz maja 22, 2011 19:50 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: jeryk10 » ndz maja 22, 2011 19:45

Dokladnie popusc samoregulator to bebny sciagniesz ze smiechu


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: wesol » ndz maja 22, 2011 19:49

Albo otworem po srubach mocujacych kolo albo czasami sa otwory zrobione specjalnie do tego celu. Czasami tez jest otwor zaslepiony plastikowa zaslepka od tylu( od strony odpowietrznika i przewodu hamulcowego. Tam tez da sie poluznic samoregulator. Od biedy duzy mlot i ostukac beben dosc mocno i tez krecac bebnem powinien w koncu zejsc. Tak robilem jak pracowalem w aso.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
danielson10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: czw lis 18, 2010 21:02
Lokalizacja: Oświęcim

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: danielson10 » ndz maja 22, 2011 22:07

dziękuję grg474 za szybką odpowiedz :) od razu pobiegłem spróbować twojej rady i udało się, bęben zszedł jak masełko, zasłużony plusik poleciał



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

nie da sie zdjac bebna hamulcowego

Post autor: grg474 » ndz maja 22, 2011 22:30

danielson10 pisze: od razu pobiegłem spróbować twojej rady i udało się, bęben zszedł jak masełko,
a widzisz :bigok: - przed naprawą jak robisz pierwszy raz - czytaj najpierw porady i instrukcje - sam tak się wiele nauczyłem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 46 gości