Piszczy sprężarka klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: kiss » ndz maja 22, 2011 09:21

Ze sprężarki klimatyzacji wydobywa się jednostajny pisk. Pisk ten zupełnie ustępuje po włączeniu ECON, czyli wszystko wskazuje ze to właśnie ze sprężarki wydobywa się to piszczenie. Najpierw myślałem, że to któryś z wentylatorów, ale sprawdziłem i na pewno to nie one. Pasek nowy.
Czytałem coś o sprzęgle, regulacji itp.
Czy ktoś przerabiał podobny temat?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: jeryk10 » ndz maja 22, 2011 10:24

Odpal auto i zobacz na kolo pasowe sprezarki czy kolko elektromagnesu w srodku sie powoli nie obraca jezeli tak to pewnie jest to powodem piszczczenia Oczywiscie masz to sprawdzic bez wlaczania klimy


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: zikr6 » ndz maja 22, 2011 11:34

Objawy wskazują na ślizgające się sprzęgło sprężarki.Zobacz czy śruba na kole pasowym sprężarki nie jest luźna,jeżeli nie to trzeba wyregulować szczelinę tarczy ciernej.W najgorszym wypadku trzeba wymienić na nowe.Koszt sprzęgiełka kompletnego to 150 zł.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: jhosef » wt maja 24, 2011 11:34

Podepnę się pod temat. U mnie w polo na zimnym silniku po załączeniu klimy (Climatic) w bardzo wąskim zakresie obrotów pojawia się dziwny dźwięk. Ni to poszczenie paska, jakiś taki szeleszczący, dość głośny. Ale tylko w przypadku zwiększania obrotów między 1300-1500. Dźwięk pojawia się na zimnym silniku i załączonej klimie. Dość szybko zanika i po około 5 minutach nic nie hałasuje.

Na pewno mam zatarte sprzęgiełko alternatora - wyszło podczas wymiany rozrządu ale czy to może być przez to?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: kiss » sob maja 28, 2011 23:58

jeryk10 pisze:zobacz na kolo pasowe sprezarki czy kolko elektromagnesu w srodku sie powoli nie obraca
nie obraca się
zikr6 pisze:Zobacz czy śruba na kole pasowym sprężarki nie jest luźna
nie jest
zikr6 pisze:jeżeli nie to trzeba wyregulować szczelinę tarczy ciernej
Zdecydowałem się na wymianę tarczy sprzęgła, ale nie dałem rady odkręcić nakrętki. Nie mam pomysłu na zablokowanie tarczy. Próbowałem kluczem do kątówki, ale omykało. Znacie jakieś skuteczne metody?
Chciałbym to zrobić nie zwalając sprężarki.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: zikr6 » ndz maja 29, 2011 09:56

Jeżeli klucz do szlifierki nie zablokował koła to pozostaje tylko klucz pneumatyczny



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: piotras84 » pn maja 30, 2011 15:40

Witam. Podepnę się pod temat:)
Rzecz tyczy się golfa IV z climatronic. Wczoraj wieczorem zaczęło mi coś strasznie wyć (odgłos tak jak by coś tarło a wręcz mieliło) wyłączyłem klimatyzację na econ przestało, ale po chwil ponownie delikatnie zaczęło pulsacyjnie wyć. Po włączeniu klimy ponownie tak jakby tarcie i ponadto Klima nie dawała chłodnego powietrza (wcześniej miałem klimę lodówkę) Dzisiaj rano odpaliłem samochód włączyłem klimę i przestało z tym wyjątkiem, że juz nie chłodzi jak wcześniej.
Jak sądzicie, co to może być, sprężarka?



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Re: Piszczy sprężarka klimatyzacji

Post autor: tom17 » pn maja 30, 2011 20:23

piotras84 pisze:Witam. Podepnę się pod temat:)
Rzecz tyczy się golfa IV z climatronic. Wczoraj wieczorem zaczęło mi coś strasznie wyć (odgłos tak jak by coś tarło a wręcz mieliło) wyłączyłem klimatyzację na econ przestało, ale po chwil ponownie delikatnie zaczęło pulsacyjnie wyć. Po włączeniu klimy ponownie tak jakby tarcie i ponadto Klima nie dawała chłodnego powietrza (wcześniej miałem klimę lodówkę) Dzisiaj rano odpaliłem samochód włączyłem klimę i przestało z tym wyjątkiem, że juz nie chłodzi jak wcześniej.
Jak sądzicie, co to może być, sprężarka?
istnieje możliwość że sprężarka Ci się zatarła i przy okazji sprzęgło ślizgając się uszkodziło bezpiecznik termiczny w cewce stąd nic nie hałasuje i nie chłodzi


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości