urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

choody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 13, 2009 17:56
Lokalizacja: Malbork

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: choody » ndz maja 15, 2011 11:33

Witam,
wczoraj chciałem odpalić samochód i gdy przekrecałem stacyjke, najpierw coś zapiszczało i samochód odpalił ale to mnie już zaniepokoiło. Maska do góry i patrze atu napinacz wzdłużny urwał mocowanie przy śrubie u góry. Wyłączyłem samochód od razu.

Pękło o góry przy śrubie. NIe wiem czy jest to jeszcze czesc alternatora, gdyż ta podstawa wychodzi jakby od niego...

Czy mozna to naprawić? czy pasek rozrządu jest oki, czy nic sie nie stało.

Samochód dopchałem do najbliższego mechanika ale wzwiązku z tym, że już zamykał (sb -16.00 była) to dopiero do niego zajrzy w pn....

nie znam sie kompletnie na tych sprawach wiec proszę o porade i info (boje sie o rozrząd:(

Napinacz był wymieniany w listopadzie nie wiem czy to nie jest wina złehj wymiany?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 15, 2011 12:13

choody pisze:Samochód dopchałem do najbliższego mechanika ale wzwiązku
Jak juz jest u doktora to go wyleczy ! wyluzuj idź na :kufel: A rozrząd nie ma tu nic wspólnego z tym napinaczem :P Jak juz masz czas to opisz profil należycie


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

choody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 13, 2009 17:56
Lokalizacja: Malbork

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: choody » ndz maja 15, 2011 14:10

cos net przymulił dlatego dopiero teraz... jest to golf 4 1999 r., 1,9 tdi, 90km, wersja generation



choody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 13, 2009 17:56
Lokalizacja: Malbork

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: choody » ndz maja 15, 2011 14:12

a i jeszcze jedno czy jest możliwe dokupienie tej podstawy i co moglobyc powodem ze wyrwało ten napinacz ( jest on olejowy) czy jest to błąd przy wcześniejszej wymianie?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 15, 2011 14:28

choody pisze:a i jeszcze jedno czy jest możliwe dokupienie tej podstawy
http://moto.allegro.pl/napinacz-paska-a ... 17851.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

choody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 13, 2009 17:56
Lokalizacja: Malbork

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: choody » ndz maja 15, 2011 15:49

dzieki napewno taniej niz w sklepie ale jeszcze mi chodzi o sam mocowanie tego napinacza co jest przykrecone do alternatora?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: wesol » ndz maja 15, 2011 17:59

Bylo juz o takich przypadkach na forum. Wine ponosi za to urywanie czesci aluminowej napinacza rolka alternatora tzw sprzegielko. Zaciera sie i drgania sa przenoszone na pasek i napinacz. Moze zrywac pasek PK ale tez i wlasnie napinacz. Teoretycznie mozna jezdzic bez tego tlumika olejowego. Ja jezdzilem tak z prawie rok i tylko byl dziwny dzwiek bo telepotalo tym napinaczem. Sam zniszczylem tak dwa napinacze bo rolke zespawalem na sztywno a kuzyn tak zniszczyl chyba 4 szt tych napinaczy bo nie wiedzial ze to rolka siada. W koncu rolka odmówila posluszenstwa i sie zatarla tak ze urwalo ja z altka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

choody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 13, 2009 17:56
Lokalizacja: Malbork

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: choody » ndz maja 15, 2011 18:15

dzięki, troche już wiem i sie uspokoiłem. Jeszcze dopytam bo to urwałao się w górnej częsci tegonapinacza olejowego jakby na srubce. Nie mogę spojrzec bo odcholowałem go do mechanika. I czy to mocowanie mozna dokupić? jaką rolkę musze wymienić i wiesz moze ile kosztuje? i czy musze cały napinacz wymienić? bo ostatnio skasowali mnie za niego 240 zł + pasek =+ robocizna i wyszło 360 plnów. czy ten stary moze zostać i wymienić tylko rolkę? Kolega wyżej dał linka za 119 zł za napinacz, wiec ładnie mnie w *#cenzura#* zrobili z ceną teraz mysle (tak na goraco) czy po urwaniu po go reklamowac:)?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 15, 2011 19:02

choody pisze:jaką rolkę musze wymienić i wiesz moze ile kosztuje?
Rolkę to sie mówi potocznie ,jest to sprzegielko jedno kierunkowe [kolo pasowe alternatora] I o tym ci kolega powyżej wspomniał .. I to jest powodem uszkodzenia napinacza! Ty pewnie myslisz o rolce w napinaczu , nie sadzę by sie rozleciala jak nie dawno wymieniałeś prawda ?? To sprzegielko jest częstym powodem uszkodzenia napinacza i widocznie u ciebie to nastąpiło! Cos takiego tylko nie sugeruj sie ceną bo sa tańsze od 115 żl wzwyż zależy gdzie i u kogo http://altera.jdm.pl/catalog/product_in ... ts_id=2606" onclick="window.open(this.href);return false; .Paskowi podejrzewam nic sie nie stalo ,natomiast napinacz to trzeba zobaczyć co sie urwało i zadecydować . Czesto też można nabyć napinacz bez tego tłumika drgań bedzie jeszcze taniej .Czyli tego czarnego elementu [ta rurka]


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

choody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 13, 2009 17:56
Lokalizacja: Malbork

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: choody » ndz maja 15, 2011 21:05

aha oki dzieki, wlasnie przy tym czarnym elemencie a w zasadzie na jego gorze było mocowanie, które pekło, ten czarny element jest cały, tylko ma jakby na sobie urwany kawałek tego mocowania...i w sumie czy ten aluminowy element bede mogl wymienić na nowy aby po wymianie napinacza podłączyć na nowo ten tłumik i zeby wszystko było jak powinno być



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

urwane mocowanie napinacza wzdłużnego

Post autor: wesol » ndz maja 15, 2011 21:24

Puki nie wymienisz tej rolki na alternatorze to nowego napinacza z tym tlumikiem oejowo gazowym nie zakladaj. Narazie zdemontuj ten czarny tlumik drgan i jezdzij bez niego. Benzynowe silniki w golfach IV nie maja sprzegielka alternatora a napinacz nie ma tego tlumika. Z drugiej strony np w moim sharanie na PD jak i innych PDekach ten napinac znie ma tego tlumika tylko samą sprezyne wiec wniosek taki ze bez tego tlumika mozna jezdzic.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości