Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

elgolfino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 18:27
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: elgolfino » sob kwie 30, 2011 20:39

WITAM
Dzisiaj wymieniłem wszystkie 4tarcze i klocki,zalany nowy plyn hamulcowy i wszystko ładnie odpowietrzone,a problem wystepuje taki(przed wymiana tez wystepował) jesli chce zahamowac pedał miekko wpada w dół, lekko go odpuszczajac co odpuszczenie twardnieje -jednak hamowaniem to ciezko nazwac raczej zwalnianiem,(pojawia sie czerwona kontrolka z wykrzyknikiem)Macie moze jakies podpowiedzi lub miał ktos podobnie i to wyeleminował?? pompa ABS lub servo?? :?



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: ggregorii » sob kwie 30, 2011 21:31

Może gdzieś jest wyciek. Podłącz pod kompa i zrób odpowietrzanie pompy abs może też jakieś błędy pokaże


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

elgolfino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 18:27
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: elgolfino » ndz maja 01, 2011 10:03

wycieku przy hamulcach nigdzie nie ma,znajomy siedział w kanale a ja katowałem pedał hamulca i nic ,pod kompa bede mogl sie dopiero w srode popdpiac i mam nadzieje ze da to jakas odpowiedz na ten problem,mialem poprostu nadzieje ze tu na forum ktos cos mial podobnego i z tym sobie poradzil



michasbroda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 15:11
Lokalizacja: błonie

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: michasbroda » pn maja 09, 2011 18:40

a płyn ci przypadkiem cały nie uciekł??? bo jeśli tak to trzeba odpowietrzyć pompę abs-u
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=212343" onclick="window.open(this.href);return false;



elgolfino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 18:27
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: elgolfino » wt maja 10, 2011 18:59

VAG nic niewykazał,oprócz -bład czujnika obrotu koła(chociaz dziwne bo wymienialem,moze poprostu musze go bardziej wcisnac bo byly problemy przy jego wkladaniu),według tej instrukcji z linka nieodpowietrzałem pompy ABS,jednak dwoch mechaników powiedzialo mi ze te objawy to przez padniete serwo,teraz mam takie pytanie -jesli moje serwo ma nr 1J1314105K,mozna je zastapic np identycznym nr-em tylko ze na koncu bedzie inna literka,czy do wymiany musze szukac identycznego nr???



michasbroda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 15:11
Lokalizacja: błonie

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: michasbroda » wt maja 10, 2011 20:26

spróbuj odpowietrzyć pompe. ja miałem podobnie przed tym zabiegiem. hamulec działał za drugim razem.



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: siman20 » wt maja 10, 2011 21:57

no to ja sie Panowie podlacze pod temat.. ja w moim golfie tyle tylko ze mk3 mam tez podobbne jajca zero wyciekow hamolec jak pisal kolegoa za pierwszym razem lekko wpada w podlaoge za drogim raze juz twardy tyle tylko ze jak jade do 140km/h to nawet hamoje za tym drogim razem.. niestety ostatnio na takiej krotkiem odcinku drogi bo to 1400m probowalem wykrecic od 0-200 wycisnelem 195km/h no ale nie chodzi o to okazalo sie ze niema czy zachamowac a dalej byla krzyzowka z droga szybkiego ruchu.. noi bylo zdziwko czemu niema hebla ledo wsie zatrzymalem a odczucia mialem takie jak by wogole wspomaganie hamolcow nie dzialalo dodam ze mam golfa z hamolcami z przodu 288mm czy najwieksze w mk3 i one powinny auto stawiac "deba" po nacisnieciu do tego mialem takie wrazenie jak by nierowno hamoway bo ewidetnie podczas tego "hamowania" sciagalo w prawo..

przerabialem odpowietrzanie normalne
odpowietrzalem tez vagiem i hamolce mam takie jak pisalem wczesniej..

co byscie mi doradzili?



elgolfino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 18:27
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: elgolfino » czw maja 12, 2011 17:18

wyprobuje podpowiedz i odpowietrze,zobaczymy czy cos to da



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Problem z hamulcem (prawie jego brak)

Post autor: siman20 » czw maja 12, 2011 17:52

a mi ktos cos doradzi co mam zrobic?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości