Problem z hamulcami, pedał wpada auto słabo hamuje pomocy!!!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Marwis18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:34

Problem z hamulcami, pedał wpada auto słabo hamuje pomocy!!!

Post autor: Marwis18 » pn sty 10, 2011 16:15

Ja miałem dokładnie to samo jakich miesiąc temu i musiałem wymienić serwo.
Po wymianie zaczął normalnie hamować.



bacardi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 25, 2008 18:48
Lokalizacja: 100lica

Re: Problem z hamulcami, pedał wpada auto słabo hamuje pomoc

Post autor: bacardi » śr maja 04, 2011 13:10

bacardi pisze:auto mk3 1.6 75km

objawy: pedał hamulca wpada stosunkowo głęboko nim zacznie auto hamować, przy płynnym wciskaniu pedału do oporu ciężko jest zblokować koła, przy mocnym wciśnięciu koła się blokują

wymienione z przodu: tarcze i klocki
wymienione z tyłu: cylinderki, zestaw naprawczy hamulca bębnowego, okładziny/szczęki, bębny i linki
układ odpowietrzony 5 razy, przelane przez układ hamulcowy 2 litry płynu, szczelny

co to może być bo już kończą mi się pomysłu??
witam ponownie

od tamtej pory została wymieniona pompa hamulcowa na nową, zostały wymienione samoregulatory hamulca bębnowego z tyłu, wymienione przewody gumowe hamulcowe na nowe oraz dwa przewody metalowe (miedziane) z przodu.
Układ hamulcowy odpowietrzany kolejne 6 razy przelane prawie dwa litry płynu hamulcowego przez układ i nadal jest ten sam problem z pedałem że "łapie" póżno.

dodatkowo zauważyłem że nie można podciągnąć ręcznego tak żeby koła się zblokowały na szutrze/piachu ponieważ kończy się regulacja na śrubie od linki.

Co to może być już nie mam pomysłów.



bacardi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 25, 2008 18:48
Lokalizacja: 100lica

Problem z hamulcami, pedał wpada auto słabo hamuje pomocy!!!

Post autor: bacardi » sob maja 07, 2011 08:55

nikt nie wie co to może być??



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Problem z hamulcami, pedał wpada auto słabo hamuje pomocy!!!

Post autor: J.B.S. » sob maja 07, 2011 10:52

Wedle mnie masz problem z hamulcem na tyle .Zrób dobrze tył tzn. Tak żeby dobrze podstawiał samoregulator.
Brak ręcznego sugerował by że za słabo podstawione są szczeki.
Podciagnij na zabek lub dwa reczny i przejedz się zobacz czy pedał wpada tak samo jak by był popuszczony.Jeśli po podciagnieciu masz lepszy hamulec na 100% masz problem z tyłem



elgolfino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 18:27
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z hamulcami, pedał wpada auto słabo hamuje pomocy!!!

Post autor: elgolfino » sob maja 07, 2011 14:09

podepne sie pod temat hamulcowy-stad pytanie(chodzi o MKIV)-jak sie dmuchnie w zawór zwrotny na przewodzie miedzy kolektorem a serwem to powinno powietrze przechodzic bez zadnego oporu czy lekki opór tam jakis jest ,bo niewiem czy mam sprawny ten zaworek czy jakis zasyfiony czy tp (niebiorac pod uwage tej strony gdzie wogole niepowinien przepuszczac powietrza)



bacardi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 25, 2008 18:48
Lokalizacja: 100lica

Re: Problem z hamulcami, pedał wpada auto słabo hamuje pomoc

Post autor: bacardi » śr maja 18, 2011 10:07

jbs-78 pisze:Wedle mnie masz problem z hamulcem na tyle .Zrób dobrze tył tzn. Tak żeby dobrze podstawiał samoregulator.
Brak ręcznego sugerował by że za słabo podstawione są szczeki.
Podciagnij na zabek lub dwa reczny i przejedz się zobacz czy pedał wpada tak samo jak by był popuszczony.Jeśli po podciagnieciu masz lepszy hamulec na 100% masz problem z tyłem
według mechanika samoregulatory bębna z tyłu są dobrze ustawione ponieważ po złożeniu bębna wciśnięciu pedału hamulca bęben nie chce zejść ponieważ szczęki się rozeszły, on raczej obstawia jakiś zonk z pedałami ponieważ pedał hamulca i sprzęgła łapią nisko (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=401507" onclick="window.open(this.href);return false; - drugi temat gdzie sprzęgło łapie nisko), jak będzie miał chwilę to podjade żeby to sprawdził

jeśli chodzi o podciągnięcie ręcznego o ząbek albo dwa to moim zdaniem nie wyczuwam różnicy, jak podciągne maksymalnie to pedał łapie wyżej ale tak samo jest też w innych samochodach że jak podciągne maksymalnie ręczny to i w octavii, primerze i corolli pedął łapie wyżej więc chyba w tym nie tkwi problem

Będę kombinował dalej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości