coś rzęzi przy ruszaniu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:58
Lokalizacja: Jabłoń Kościelna

coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: wojtasiek » czw maja 05, 2011 19:40

mam mały problem, nawet nie wiem w którym dziale to umieścić, a mianowicie przy ruszaniu jak puszczam sprzęgło coś mi strasznie rzęzi jakby sie coś ślizgało, ale ciągnie równo nic nie przerywa i biegi też wchodzą normalnie. Nie wiem co to może być, ma ktoś jakieś pomysły? Autko to golf mk 2gtd 1,6td z 1989r



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: sokol26 » czw maja 05, 2011 21:17

a zuważyłeś może jakieś inne objawy? np skaczące obroty podczas zmiany biegów? może tarcza sie zjechała troche i juz sie slizga... jedz do zaufanego mechanika czym predzej i pytaj sie co jest, on obejrzy, będzie widział wszystko. A jak niemasz takiego to najlepiej do kilku.



wojtasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:58
Lokalizacja: Jabłoń Kościelna

Re: coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: wojtasiek » pt maja 06, 2011 00:38

no właśnie nei ma żadnych innych objawów, jest "zrywny" tak jak był (czyli praktycznie w ogóle :D ) obroty nie skaczą, tylko dwójka czasami troszkę ciężej wchodzi tak jak po mroźnej nocy na podwórku. Tarcza i docisk były zmieniane jakieś półtora roku temu albo więcej, w każdym bądź razie ma nie więcej niż 70 - 60 tys km. I tak jak mówiłem ciągnie normalnie, na każdym biegu, tylko dymi bardziej niż we wcześniejszych latach.
może ktoś z was ma namiary na znającego się na golfach mechanika w białymstoku?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: Johnatan » pt maja 06, 2011 00:40

miałem taki problem w mk2. wszystko było w jak najlepszym porządku. Auto ruszało, stawało, jechało i zmieniało biegi. Troche miał inny głos jak jechało na 1, 2 i 3. nie było słychać ani toczenia opon, ani wydechu.. ani zaworów.. ani mruczenia silnika, po prostu jak taśma z węglem sunąca przez kopalnie. była to wina zarżniętej skrzyni biegów.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:58
Lokalizacja: Jabłoń Kościelna

Re: coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: wojtasiek » pt maja 06, 2011 12:01

nie no taśmy z węglem to nie przypomina jeszcze :D aczkolwiek jak np. jade sobie na 1 albo 2 gdzieś w korku i puszcze gaz, tak że się on sam toczy to słychać jakies takie chrobolenie. Mam tylko nadzieję że obędzie się jeszcze bez wymiany skrzyni :/ bo chyba nie będzie to opłacalne



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: Johnatan » pt maja 06, 2011 16:46

hmm możliwe że łożyska w piastach. Nie wiem.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: sokol26 » pt maja 06, 2011 18:07

ja stawiałbym na skrzynie lub sprzęgło. trzeba je dokładnie obejrzeć.
wojtasiek pisze:Mam tylko nadzieję że obędzie się jeszcze bez wymiany skrzyni :/ bo chyba nie będzie to opłacalne
Dlaczego miałoby nie być opłacalne? skrzynie znajdziesz już nawet za 200zl. Pomyśl że ja mam do wymiany większość części z przedniego zawieszenia. Dobry, zaufany i nienaciągający mechanik chce za robizne 250, a części koło 400-500 zł.



wojtasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:58
Lokalizacja: Jabłoń Kościelna

Re: coś rzęzi przy ruszaniu

Post autor: wojtasiek » pt maja 06, 2011 19:01

Johnatan pisze:hmm możliwe że łożyska w piastach. Nie wiem.
były niedawno wymieniane, poza tym to nie taki dźwięk :D
co do wymiany skrzyni to i tak koszt takiej roboty to pewnie połowa obecnej wartości tego autka, ale że darzę go sympatią i chyba se go nawet zostawię na dożywocie to moze warto pomyslec.
Kiedyś mi coś mechanik mówił że to może być łożysko na skrzyni czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości