docisk tył

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

keta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 15:29
Lokalizacja: Swiecie

docisk tył

Post autor: keta » pt maja 06, 2011 08:16

mam jedno pytanie do szanownych kolegów, czy docisk tylni jest rozbieralny? bo jak zaciągnę ręczny hamulec to mi nie odbija i po kilku kilometrach mam dymówę z koła ,a wina leży właśnie na tej dzwigni przy zacisku.



Awatar użytkownika
URGI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:03
Lokalizacja: SosnoVWiec

docisk tył

Post autor: URGI » pt maja 06, 2011 11:12

Jest rozbieralny, ale trzeba wiedzieć co i jak.
Najprostszy sposób to ściągnij zacisk, zapnij w imadło, zapsikaj wd40 i ruszaj dźwignią ręcznego w jedną i w drugą stronę. Tłoczek Ci wyleci, ale nie szkodzi, później go włożysz.
Ważne jest żeby rozruszać to dziadostwo bo często się zapieka. Trochę trzeba się namęczyć, żeby to rozruszać ale zazwyczaj pomaga (na jakiś czas).
A jak Ci się nie uda to zapraszam do mnie. Mam komplet zacisków z mk3 GTI w bdb stanie na sprzedaż :bigok: :bajer:



keta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 15:29
Lokalizacja: Swiecie

docisk tył

Post autor: keta » pt maja 06, 2011 11:25

dzienx za poradę zaraz rozbieram napisz w jakiej cenie masz to dziadostwo bo na allegrosz stoi nowy 280 zeta,a te używki za 40 złociszy nie wyglądają za dobrze



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

docisk tył

Post autor: Paweł Marek » pt maja 06, 2011 14:49

Nie mają wyglądac tylko działać. Ja dałem stówkę za dobrą używkę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

keta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 15:29
Lokalizacja: Swiecie

Re: docisk tył

Post autor: keta » pt maja 06, 2011 20:56

widziałem na twoim nicku że masz ten sam silniczek czyli 2E zaprawdę powiedz mi bo to jest jedyny z silników który ma ( digifant ) oświeć moją tępą głowę bo jak rozmawiam z kolesiami to nikt nie ma pojęcia co to jest ten digifant (na moje to z tego co wyczytałem to jest elektroniczne coś tam coś tam z zapłonem) plis o odpowiedz--- za ten twój gest jestem w stanie tobie przeslać wszystko co wyszło na motorek 2E ,a może zostaniemy dobrymi kolesiami. :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

docisk tył

Post autor: Paweł Marek » pt maja 06, 2011 22:44

Digifant to jedna z kilku marek wtrysku benzyny sterowanego elektronicznie. Konkretnie wielopunktowy i niesekwencyjny. I nie żaden jedyny bo z vw miały go mk2 na silniku pb i pf, PG z G60 i jeszcze parę rzadszych, oraz mk3 na silniku ABF i jeszcze jakiś w wersji amerykańskiej, ADD zdaje się.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

matheew1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 21:14
Lokalizacja: polska podkarpacie

docisk tył

Post autor: matheew1992 » pn maja 09, 2011 13:47

witam kolege
Tez miałem ten problem ... I rozwiązałem go również przy pomocy wd40 ... Roboty nie jest dużo ale trzeba się osmarować :( ja ten problem usunołem jakis rok temu... i do dzisiaj działa.... Średnio na rok przejeżdżam 25tys. km
Pzdr:-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości