pisk przy puszczaniu spregla

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

pisk przy puszczaniu spregla

Post autor: majma golf » wt kwie 26, 2011 19:28

Witam... mam problem ktory wyglada tak.... cofajac9szczegolnie pod niewielkie wzniesienia) lub redukujac bieg np z 5 na 4 przy wyprzedzaniu ( na zimnym silniku to wszystko ) gdy sprzeglo jest juz u gory to wydobywa sie taki pisk jakby z skrzyniu lub jej okolic.i powiedzcie mi czy moze to byc brak lub niewystarczajaca ilosc tego oleju w skrzyni czy jak to sie zwie? czy moze jakis docisk lub cos an sprzegle? nie rozbieralem tego nigdy wuec znajomosc skrzynin i sprzegla nie jest mocna strona...dodam ze biegi wchodza normalnie...aha i nie jest to przyblokowany klocek hamulcowy.dziek wydobywa sie jakby z skrzyni lub okolic silnika... moze poduszka ktora??? przy cofaniu to ta z tyl narazona jest nie? a przy redukcji??? ale to by zawsze bylo a nie na zimnym silniku... nie wiem.moze ktos rozkmini ten problem:)



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

pisk przy puszczaniu spregla

Post autor: michao » wt kwie 26, 2011 19:30

U mnie z rana tak czasem pasek klinowy przy zmianie biegow lubi zapiszczyc chwile :)



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

pisk przy puszczaniu spregla

Post autor: majma golf » wt kwie 26, 2011 19:32

nie nie pasek i rolka napinacza wymieniona wiec to nie to//ale pisk identyczny tylko ze okolice skrzyni...



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

pisk przy puszczaniu spregla

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 27, 2011 08:59

Prawdopodobnie piszczy ci łozysko podczas zwalniania docisku



Awatar użytkownika
majma golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 17:57
Lokalizacja: MALOPOLSKA KGR

pisk przy puszczaniu spregla

Post autor: majma golf » śr kwie 27, 2011 21:46

czyli pasowalo by to lozysko wymienic nie?? czy jezdzic spokojnie ?? lus minus jaki koszt tego z robocizna??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

pisk przy puszczaniu spregla

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 28, 2011 09:18

Nie jest to powodem do natychmiastowej wymiany aczkolwiek jeżeli Cię to denerwuje to mozesz to zrobić. Trzeba wyciągnąc skrzynię biegów aby je wymienić. Przy okazji możesz sprawdzić tez docisk i sprzęgło. Koszty to w zalezności czy będziesz robił sam czy dasz komuś. czy tylko łozysko czy cos więcej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości