zbyt późno włącza wentylator chłodnicy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
przemeqqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 09:01
Lokalizacja: podlaskie

zbyt późno włącza wentylator chłodnicy

Post autor: przemeqqq » śr kwie 27, 2011 15:35

cześć, ostatnio w moim golfie II 1.8 pf zbyt późno włącza się wentylator chłodnicy, zaczęło się po tym jak wymieniłem kruciec wody ten z dwoma czujnikami (czerny i niebieski) (moze cos naderwałem a moze to zbieg okolicznosci) wentylator włącza się dopiero około 105 stopni jak juz kontrolka mryga na desce, po tym schodzi nawet do 80 stopni, ostatnio tez przy dodawaniu gazu bylo słychać piski, ale myslalem ze to przepływka sie blokuje, teraz mi tak przyszlo na mysl ze moze pompa wody, moze wie ktos jak sprawdzic pompę? miał ktoś podobną sytuację?



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

zbyt późno włącza wentylator chłodnicy

Post autor: tomek mk2 BDE » śr kwie 27, 2011 16:54

proponuje zaczac od wymiany czujnika wlaczajacego wentylator. czujnik zanajduje sie w chlodnicy koszt nowego 30zl. ostatnio zmenialem go tez u siebie w sciro. a co do pompy wody to zdejmij pasek klinowy i sprawdz reka czy luzno chdzi, czy sie nie zacina, nie ma luzow



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

zbyt późno włącza wentylator chłodnicy

Post autor: Johnatan » śr kwie 27, 2011 17:11

U mnie w mieścinie czujnik jednobiegowy kosztuje 30zł a dwubiegowy 70zł. Kupiłem na szrocie całą dobrą chłodnice za 40zł. puki co działa.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
przemeqqq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 09:01
Lokalizacja: podlaskie

Re: zbyt późno włącza wentylator chłodnicy

Post autor: przemeqqq » śr kwie 27, 2011 19:07

nom jutro kupie czujnik i sprawdze, zauwazylem dziwną rzecz teraz jechalem w trasie i temperatura spadła do 60 stopni (nigdy tak jeszcze nie miałem zeby az tak nisko spadla nawet zima)
tomek mk2 2.0 pisze:proponuje zaczac od wymiany czujnika wlaczajacego wentylator. czujnik zanajduje sie w chlodnicy koszt nowego 30zl. ostatnio zmenialem go tez u siebie w sciro. a co do pompy wody to zdejmij pasek klinowy i sprawdz reka czy luzno chdzi, czy sie nie zacina, nie ma luzow



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

zbyt późno włącza wentylator chłodnicy

Post autor: tomek mk2 BDE » śr kwie 27, 2011 21:18

jezeli temp. spada podczas jazdy to termostat skonczyl żywot. koszt ok 30zl :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości