Szarpanie podczas ruszania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gregory212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 02, 2010 21:29

Szarpanie podczas ruszania

Post autor: gregory212 » czw kwie 07, 2011 20:19

Witam . Mam problem mianowicie jak ruszam (bez dodawania gazu) na końcówce sprzęgła czuć takie szarpanie. Jeśli ruszam dodając lekko gazu samochód rusza płynne. Nie zauważyłem żadnych dziwnych stuków podczas pracy zimnego silnika. Podczas przełączaniu biegów z 1 na 2 również nie zauważyłem żadnych szarpnięć. Samochód ma przejechane 85 000km skrzynia manual, silnik 1,9TDI. Czy ktoś miał podobne objawy?? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam



k631
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:29
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Szarpanie podczas ruszania

Post autor: k631 » pt kwie 08, 2011 15:29

Krzywa tarcza sprzęgłowa lu docisk,ewentualnie uszkodzona dwu-masa jeśli ją masz.



marcin44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 09:56
Lokalizacja: Warszawa/Łomża

Szarpanie podczas ruszania

Post autor: marcin44 » pt kwie 08, 2011 20:22

Ja mam podobnie, jest to kwestia wyczucia. Ja już się przyzwyczaiłem. W tym momencie mam ok. 45 tyś. km przejechane, nie mam też innych, żadnych typowych objawów padającego sprzęgła (dwumas). U mnie dodatkowo na wolnych obrotach czasami lubi "zadrżeć", delikatnie, nie zawsze. Trochę o tym poczytałem i popytałem i dowiedziałem się, że to wina programu, fabrycznie źle zrobiona mapa paliwa. Myślę, że to właśnie to jest przyczyną tego szarpania. Kwestia wyczucia, przynajmniej u mnie tak to wygląda. Chyba, że kiedyś przy nadwyżce gotówki, pojadę do jakiegoś tunera na wgranie nowego programu.



k631
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:29
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Szarpanie podczas ruszania

Post autor: k631 » sob kwie 09, 2011 13:50

marcin44 pisze:Ja mam podobnie, jest to kwestia wyczucia. Ja już się przyzwyczaiłem. W tym momencie mam ok. 45 tyś. km przejechane, nie mam też innych, żadnych typowych objawów padającego sprzęgła (dwumas). U mnie dodatkowo na wolnych obrotach czasami lubi "zadrżeć", delikatnie, nie zawsze. Trochę o tym poczytałem i popytałem i dowiedziałem się, że to wina programu, fabrycznie źle zrobiona mapa paliwa. Myślę, że to właśnie to jest przyczyną tego szarpania. Kwestia wyczucia, przynajmniej u mnie tak to wygląda. Chyba, że kiedyś przy nadwyżce gotówki, pojadę do jakiegoś tunera na wgranie nowego programu.
A ja myślę że to dwumasa .



gregory212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 02, 2010 21:29

Szarpanie podczas ruszania

Post autor: gregory212 » sob kwie 09, 2011 21:25

Nie mam pojęcia właśnie czy to dwumas czy nie jak napisałem wcześniej nie ma żadnych stuków, puków na zimnym silniku również nie odczuwam żadnego szarpania przy zmianie biegów z 1 na 2 i jak przyspiesza np. z 2 dość ostro również nie występuje szarpnięcie. Jedyni jak ruszam z 1 bez dodawania gazu. Jeśli dodam minimalnie gazu auto rusza bardzo płynnie. Pozdrawiam



marcin44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 09:56
Lokalizacja: Warszawa/Łomża

Szarpanie podczas ruszania

Post autor: marcin44 » sob kwie 09, 2011 22:06

Gdybym przebieg miał dwa razy taki jak mam, to też nie miałbym wątpliwości, że to dwumasa. Ale nie chce mi się wierzyć, że po nie całych 45 tyś. pada dwumasa. Zrobiłem tym autem dopiero 15 tyś. km i po pierwszych kliku tysiącach tez mnie to denerwowało. Po prostu trzeba wyczuć ten moment i nacisnąć lekko pedał gazu. W tym momencie już mnie to nie wkurza i mam nadzieję, że to jednak nie dwumasa i dojadę na tym sprzęgle jeszcze przynajmniej drugie tyle. Wymiana sprzęgła to jednak spory koszt, więc zawsze odkłada się te najgorsze na koniec.



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Szarpanie podczas ruszania

Post autor: karol8114 » ndz kwie 24, 2011 18:59

Witam, mam ten sam problem, podczas ruszania na 1 biegu auto zaczyna szarpać, poduszki wykluczone, co może być przyczyną? jak objawia się uszkodzony przegub wewnętrzny? Dodam że problem dotyczy silnika AAZ.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości