MK V GTI Chłodnica

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GTI2007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 915
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 23:30

MK V GTI Chłodnica

Post autor: GTI2007 » czw mar 31, 2011 22:24

Witajcie poruszałem kiedyś ten temat ale dużo osob wypowiadało się nie od Glofow MK5 GTI

Moj problem jest następujący jezdzacz po miescie 40 -50 min i wracając do garażu... włącza mi się chlodnica temperatura stala 90 stopni.
Po dluzszej jezdzie w trasie 200-300 km jest ok chlodnica nie chodzi czym to jest spowodowane??


Sprzedam fotele Motorsport z Audi RS5. PRIV stan idelany 18000tys przebiegu

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

MK V GTI Chłodnica

Post autor: rafxxx » pt kwie 01, 2011 21:39

na trasie wydaje mi sie ze chlodnia jest chlodzona przez ped powietrza ktory uderza i to wystarcza a w miesscie masz momenty przestojow i wtedy zaczyna sie grzac plyn chlodniczy czujnik wyczuwa przekroczenie wartosci granicznej i sie zalcza, to ze w miescie ci pokazuje 90 stopni
to nie znaczy ze tyle jest realnie poniewaz z tego co sie orientuje czujnik w liczniku zaokragla wartosci realne 80-110 na liczniku do 90, po podpieciu pod vag mozesz zobacz realna temperaturem generalnie nie ma czym sie przejmowac, o ile niczego nie ubywa zadnych bledow, auto mocy nie traci, to naprawde wyluzuj:)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: MK V GTI Chłodnica

Post autor: doggie » sob kwie 02, 2011 22:28

GTI2007 pisze:Witajcie poruszałem kiedyś ten temat ale dużo osob wypowiadało się nie od Glofow MK5 GTI
a co za różnica czy GTI czy seria
GTI2007 pisze:Moj problem jest następujący jezdzacz po miescie 40 -50 min i wracając do garażu... włącza mi się chlodnica temperatura stala 90 stopni.
Po dluzszej jezdzie w trasie 200-300 km jest ok chlodnica nie chodzi czym to jest spowodowane??

normalne zjawisko, w trasie chłodzi ci powietrze dostające się kratkami a z uwagi na to iż w mieście więcej stoisz (w korkach) niż jedziesz więc wentulator musi pełnić rolę "pędu" powietrza



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości