wyskakuje 5 bieg

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamos_DK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 20:02
Lokalizacja: Bełchatów

wyskakuje 5 bieg

Post autor: kamos_DK » wt mar 29, 2011 18:40

Witam mam problem.Otóz od jakiegos czasu gdy jade na 5 giegu on mi co jakis czas wyskakuje.Zauwazyłem rowniez ze wchodzi on tak płynnie jak inne biegi. Jaki moze byc tego powód?



Awatar użytkownika
marekgolf3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 30, 2009 23:30
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

wyskakuje 5 bieg

Post autor: marekgolf3 » wt mar 29, 2011 21:13

Po pierwsze jaki silnik? a czy podczas jazdy na 5 biegu teraz albo przed wyskakiwaniem dochodził dźwięk jakby gwizdał albo coś takiego? ja tak miałem w swoim 1.6 abu też mi wyskakiwała 5 a po jakimś czasie już się skończyła. Po prostu skrzynia ci wysiada powód mało oleju pierwsza wysiada 5 ponieważ jest najwyżej.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

wyskakuje 5 bieg

Post autor: lukasfenix » wt mar 29, 2011 21:14

Sprawdź ile masz oleju w skrzyni, ale jak już wyskakuje, to na samą dolewkę pewnie jest już za późno. :crazy:



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

wyskakuje 5 bieg

Post autor: Julek » czw mar 31, 2011 12:08

W moim starym 1Z też miałem taki problem. Okazało się że nawalił synchronizator piątego biegu. Możesz to sprawdzić sam jeśli masz taka możliwość ( bo nie wiem jaka masz skrzynie i silnik) u mnie wystarczyło zdjąć przednie lewe koło i uzyskiwało się dostęp do skrzyni biegów a konkretnie do pokrywki chyba na 5 śrub (rozmiar 10) pod która jest 5 bieg. Odkręcasz tę pokrywkę i obserwujesz czy bieg wchodzi bez problemów ( skrzynia przy tym nie musi pracować i dla twojego bezpieczeństwa nie powinna) tylko potrzebujesz kogoś do pomocy aby wrzucał ten 5 bieg a ty obserwujesz jak to pracuje. jeżeli trybiki będą potrzebowały twojej pomocy aby wskoczyć na miejsce ( dociśnięcia czy czegoś takiego) to znalazłeś problem. A na sam koniec przyszło mi do głowy że jest jeszcze od góry skrzyni możliwość regulacji cięgien i radziłbym tobie od tego zacząć.



Awatar użytkownika
kamos_DK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 20:02
Lokalizacja: Bełchatów

wyskakuje 5 bieg

Post autor: kamos_DK » czw mar 31, 2011 14:11

Silsnik mam 1.6 75KM.Dobra panowie dzieki jak bede miec chwile sprawdze ilosc oleju te ciegna i ten synchronizator.



Awatar użytkownika
Mati515a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 14, 2011 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

wyskakuje 5 bieg

Post autor: Mati515a » śr lip 06, 2011 17:23

I co, naprawiłeś? ja mam podobny problem. Jak możesz to napisz jak to zrobiłeś i co było przyczyną.



Awatar użytkownika
Szynkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 06, 2008 20:57
Lokalizacja: Cieszyn <SCI>
Kontakt:

Re: wyskakuje 5 bieg

Post autor: Szynkarz » ndz paź 16, 2011 12:13

witam , podepne się też pod ten temat

mianowicie miałem takie objawy jak jezdzilem Mk3 1.4 ABD, wyskakiwał też 5 bieg, co sie okazało:
było bardzo mało oleju w skrzyni, na dolewkę było już za pożno, po rozebraniu skrzyni okazało sie ze nadaję sie ona do wymiany, czy tez to sie żakończyło..:(

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Szynkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 06, 2008 20:57
Lokalizacja: Cieszyn <SCI>
Kontakt:

Re: wyskakuje 5 bieg

Post autor: Szynkarz » ndz paź 16, 2011 12:14

Szynkarz pisze:witam , podepne się też pod ten temat

mianowicie miałem takie objawy jak jezdzilem Mk3 1.4 ABD 60 KM, wyskakiwał też 5 bieg, co sie okazało:
było bardzo mało oleju w skrzyni, na dolewkę było już za poźno, po rozebraniu skrzyni okazało sie ze nadaję sie ona do wymiany, czym tez to się zakończyło..:(

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości