AKL gaśnie w trakcie jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamil2334
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2011 19:57

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: Kamil2334 » ndz mar 20, 2011 17:00

Przepraszam zaraz na poczatku gdybym zalozyl podobny temat ktory juz byl ale wydaje mi sie ze moj problem jest inny niz wystepujace tutaj. Moj problem z golfem IV polega na tym ze auto gasnie w trakcie jazdy np na 2 czy 3 czy 4 biegu zazwyczaj w tym samym miejscu np po przejechaniu 2,4 km od domu. Auto nie dusi sie nie przerywa trzyma obroty na biegu jalowym na 900 nie wiem o co mu chodzi plyny rozrzady na czas wyminiane a on gasnie w pewnych pryzpadkach najechania na lezacego policjanta tylnymi kolami to tak jaby na chwile przestal pracowac ale jak juz tylne kola wjada na rowna powierzchnie ustaje i jedzie normalnie. Auto mialo czyszczona przepustnice, przeplywke, wymionione kable dolot powietrza(tylko oryginaly sa dostepone w VW za ok 170zl) i dalej nie wiem podejrzewam 2 rzeczy gdzies wyczytalem o listwei wtryskowwej i czujniku polozenia walu..... dodam jeszcze tylko ze auto zachwouje sie jakby brakowalo mu paliwa gdy zgasnie w trakcie jazdy np przy 80 proba odpalenia podczas jazdy nie udjae sie ale gdy przekrece stacyjke i szybko wlacze 2 puszczam sprzeglo i odpala, natomiast jak nie ma predkosci i auto nie ma tego rozbiegu by wykonac ten manewr z odpaleniem auto staje i musi minac z 5 czy 10 min zeby mozna bylo ponownie odpalic auto, proby krecenia nic nie daja najgorzej jest na swiatlach jak 2 zielone mina a inni kierowcy wyzywaja mrugaja i trabia prosze was o pomoc drodzy uzytkownicy forum i tych nieszczesnych pokazdow mk4 bo kazdy mechanik do ktorego jade ma inna hipoteze co do tego auta az boje sie zostawic bo nie wiem jak mnie podsumuja za ich myslenie i bledna wymiane czesci dlatego jeszcze raz prosze nakierujcie mnie troche



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: jeryk10 » ndz mar 20, 2011 21:01

Co pokazuje koputer podlaczony przez mechanikow podejrzewam ze nic przy tej usterce Odkrec swiece i zobacz jak one wyglandaja te silniki lubia palic olej i swiece moga byc zarzucone oleistym nagarem Dobrze by bylo jakbys ta usterke wywolal tak zebys mogl sciagnac rure dolotu i psiknac mu samostartem i zakrecic Jak zapali to cos masz z paliwem Sprawdz cisnienie paliwa


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Kamil2334
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2011 19:57

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: Kamil2334 » pn mar 21, 2011 00:18

"jeryk10" dzieki za tak szybka odpowiedz.... komputer podlaczony do auta pokazuje nic dokladnie nic jakis blad centralnego zamka ale to mam od stluczki ogolnie prawe drzwi sie zablokowaly i moge tylko otworzyc od wewnetrznej strony i prawy czujnik abs ale to raczej nie sa przyczyny tego co sie dzieje podczas jazdy.... Powiem szczerze ze jutro z samego rana udam sie do jakiegos motoryzacyjnego i kupie klucz do swiec bo nie mam w domu ani od kogo pozyczyc i bede odkrecal bo faktyczni pali olej robie mu co jakis czas dolewki wyciekow nie ma a oleju ubywa mam tylko pytanie czy np jesli bedzie tak jak napisales to czy np wyczyszczenie tych swiec ewentualnie wymiana zalatwi sprawe ze nie bedzie gasl ?? A jesli chodzi o ten samostart to to jest jakis preparat dostepny w zwyklym motoryzacyjnym czy musze przez neta zamawiac bo z tego co napisales wydaje mi sie ze to bedzie wlasnie to co piszesz taka usterka i wydaje mi sie ze wcale nie bede musial wydawac wielkiej kasy na mechanikow i samochod nie bedzie stal nie wiadomo jak dlugo i pierwsze czynnosci zwiazane z czyszczeniem czy wymiana swiec moge wykonac sam dolot tez umiem zaloyc i zdjac gorzej bedzie ze sprawdzeniem tego cisnienia ale mysle ze mechanik tutaj nic nie oszuka jak pojade i powiem co ma ogladac i co zrobic prawda? A czy to moze byc wina pompy?? Moze w baku plywaja jakies papruchy?? moze wyjac i przeczyscic? tylko nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac wiem ze pompa jest pod tylnymi siedzeniami i tyle...



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: jeryk10 » pn mar 21, 2011 16:47

Samostart kupisz na stacji benzynowej A co do swiec wymien na nowe i zobaczysz co sie bedzie dziac


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Kamil2334
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2011 19:57

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: Kamil2334 » pn mar 21, 2011 20:31

dzisiaj przeczyscilem swiece niestety nic to nie pomoglo znalazlem na alegro swiece VW po 25 zl za sztuke zamowie 4 i zobacze co sie bedzie dzialo mam nadzije ze to pomoze a swiece byly tak jak mowiles czarne ciezko sie czyscilo ale nie powiem toche lepiej zapala tzn szybciej reaguje bylem u mechanika powiedzial ze da rade sprawdzic to cisnienie ale naprawde boje sie ze wyjdzie to kosztownie wole teraz zrobic te drzwi bo troche odstrasza wygladem bede musial sie jeszcze troche pomeczyc z tym silnikiem mechanik u ktorego dzisiaj bylem i pytalem o cisnienie paliwa powiedzial ze jesli nie mam nigdzie wyciekow olej nie zostaje pod autem po postoju to jeszcze moz byc jedna sprawa mianowicie katalizator ze niby zapchany od tego oleju ktorego mi ubywa co o tym sadzisz??? jest to mozliwe ?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: jeryk10 » pn mar 21, 2011 23:47

Katalizator moze byc swoja droga zapchany ale to nie wplywa na odpalanie Tak jak Ci muwilem jak zgasnie to zwal rure dolotu i psikni samostartem lub psikni benzyne w strzykawce Dziwi mnie jedno ze na zapych odpali to tak jakby mial tez cisnienie sprezania male na cieplym silniku Ogolnie to jest blachostka ale na odleglosc to ciezko cos poradzic


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Kamil2334
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2011 19:57

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: Kamil2334 » wt mar 22, 2011 19:07

a wiec tak po przeczyszczeniu tych swiec poorszylo mu sie gasnie co chwile i mam takie wrazenie jakby paliwo nie dochodzilo oniewaz auto gasnie po probie krecenia odpala ale tylko na cvhwile wypali resztke benzyny i znowu gasnie jak napompuje mu pedalem od gazu to odpala ale z trudem jak by nie mial czego przepalic i teraz mam pytanie czy ja sam jako laik nie mechanik moe sprawdzic pompke bak i przewod paliwowy? czy musze udac sie do jakieos mechanika?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: grg474 » wt mar 22, 2011 21:01

Kamil2334 pisze:moe sprawdzic pompke bak i przewod paliwowy
właśnie miałem napisać - że możliwe że to pompka albo przewody od pompki (objaw przygasania na śpiącym policjancie) - masz jeszcze obok belki filtr paliwa. Może jakis syf w baku blokuje pompkę albo coś sie dziej ez przewodami od pompki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Kamil2334
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2011 19:57

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: Kamil2334 » wt mar 22, 2011 21:19

Witaj "grg474" mam pytanie co musze zrobic by sprawdzic filtr paliwa? musze miec kanal ? kurcze chcialbym to sam zrobic bo po pierwsze w moim miescie nie ma dobrego mechanika nawet tu na forum widzialem ludzi szukajacych mechanika w moim miescie i 0 postow znaczy odpowiedzi a temat juz jakis czas jest boje sie ze przez ten "syf" co moze byc w baku moge miec wycinany dobry katalizator lub wymianiane czesci nie zwiazanej z usterka chcialbym to zrobic przed lakierowaniem i teraz nie wiem co robic dzisiaj zagladalem do pompki ale na odkreceniu pierscienia tego co jest na zewnatrz zaraz pod ta okragla przykrywka przymocowana na 3 srubki sie konczy bo dalej nic nie da sie zrobic nawet pompa nie da rady poruszyc nie chce nic na sile bo pompka raczej chyba jest dobra bo jesli bylaby zepsuta wogole by nie odpalil tak mi sie wydaje ale pewnosci do tego nie mam a Ty co tym myslisz??



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: grg474 » wt mar 22, 2011 23:12

Kamil2334, jutro zerknę sam u siebie jak z podejściem do pompki i dam znać. Co do filtra paliwa to albo kanał albo okrakiem (kołami auta) stanąć nad rowem i wczołgać się pod spód


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Kamil2334
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2011 19:57

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: Kamil2334 » śr mar 23, 2011 23:14

i jak tam moze ktos mi cos jeszcze podpowiedz na temat pompy jak ja wykrecic??? bardzo prosze o jakas rade



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: ggregorii » czw mar 24, 2011 01:31

Pompę masz pod tylną kanapą. Odkręcasz potem 3 śrubki ściągasz blaszkę i masz przewody. I wielkie kółko jak w starych termosach. Odkręcasz i reszta do góry.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Kamil2334
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2011 19:57

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: Kamil2334 » czw mar 24, 2011 01:49

robilem to
i nic to nie daje to trzyma sie sztywno a boje sie podwazyc zeby nie popsuc bo nie wiadomo moze pompa jest dobra ten pierscien odkrecalem cala reszta nie chce isc do gory



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

AKL gaśnie w trakcie jazdy

Post autor: feniks » czw mar 24, 2011 08:33

Kamil2334 pisze:cala reszta nie chce isc do gory
widocznie uszczelka mocno przyssała, delikatnie podważ śrubokrętem i ciągnij do góry tylko uważaj na pływak by nie wygiąć
z grubsza tak wygląda
http://www.urotuning.com/shop/images/1J0919087J.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości