dziura pod kolektorem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

dziura pod kolektorem

Post autor: serafin74 » śr lut 23, 2011 14:53

Witam.Mam taki problem i nie wiem czy dawac auto do mechanika czy rozbierac je samemu.Zapomniałem spuscic wode i przyszedł mróz i na szczescie mi nie pekł blok,ale wypadła metalowa miseczka o srednicy 4-5 cm pod kolektorem i teraz jest tam wielka dziura i jak wlewam płyn chłodzacy to tamtedy ucieka.Niech mi ktos poradzi czy mozna to w jakis prosty sposób zrobic samemu(zaspawac) jesli ktos nie ma pojecia o tym,czy zostaje tylko mechanik,a mechanik sobie niezle woła.Zapewne by trzeba było rozbierac połowe silnika,ale jak tego uniknac?Pozdrawiam


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

dziura pod kolektorem

Post autor: jhosef » śr lut 23, 2011 15:32

Idź do motoryzacyjnego i powiedz, że potrzebujesz brok do bloku dla tego silnika. zapłacisz 5 set i po problemie. One są właśnie po to aby wywaliło a nie rozwaliło.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

dziura pod kolektorem

Post autor: serafin74 » śr lut 23, 2011 18:22

To rozumiem ze dobrze ze wywaliło ta zaslepke.A jesli kupie ten brok to moge zamontowac go samemu czy do mechanika?No cóz troche kosztuje jak 5 stówek.To rozumiem ze jak wywaliło mi ta zaslepke to tej starej juz sie nie da wstawic i konieczne jest kupic nowa?


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

dziura pod kolektorem

Post autor: wojtas46 » śr lut 23, 2011 19:05

serafin74, raczej 5 zeta



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

dziura pod kolektorem

Post autor: jhosef » śr lut 23, 2011 21:57

Wystarczy, że kupisz nową i wbijesz na miejsce. Starej już bym nie pchał. Swoją drogą to nie wiem czy mechanik nie chciał Cię orżnąć jak zauważył łatwy zarobek. Kup nowy, kosztuje grosze. Sam powinieneś sobie poradzić. Ewentyalnie poproś mechanika o pomoc. Jak pojedziesz z wiedzą i ją przedstawisz to cena może się znacznie zmienić. Ale i tak uważałbym na kolesia.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

dziura pod kolektorem

Post autor: serafin74 » śr lut 23, 2011 23:47

Dzieki koledzy za pomoc i mam nadzieje ze sam sobie jakos juz z tym poradze dzieki waszej pomocy i nie bede musiał do mechanika isc a jesli nie to bede jeszcze pytał was.Pozdrawiam


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

dziura pod kolektorem

Post autor: serafin74 » wt mar 22, 2011 20:28

Dziekuje koledzy za pomoc.Uporałem sie z tym i nie było az tak trudno jak sie wydawało :-) .Wbiłem nowy BROK i jest wszystko wporzadku.Mechanik to by zemnie zdarł i skorzystał na mojej niewiedzy.Pozdrawiam


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości