Puchną wężę od chłodzenia

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

magik111x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:03

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: magik111x » sob mar 12, 2011 15:12

Witam,
poprawiłem post bo poprzedni został wywalony.

Jestem posiadaczem pechowego golfa (mk3 1,8 GT 91r.). Zaczęło się od pary wodnej w kabinie, mechanik wymienił nagrzewnice, okazało się, że uszczelka pod głowicą oraz chłodnica też jest do wymiany, wymienił mi to, miałem odbierać auto i mówi mi dzisiaj, że puchną dalej węże i że nie wie co z tym zrobić, chciał wymieniać silnik no ale to za drogi interes jak na moją kieszeń, wspominał coś, że głowica jest walnięta(czy coś takiego), nie wziął za robociznę i chce pozbyć się tego auta z jego garażu.
Czy mechanik mnie w ciula robi czy po prostu te auto nie nadaje się już do użytku? I jak jest głowica walnięta to opłaca się kupić głowice czy już cały silnik?

Dzięki za pomoc dobrzy ludzie, szkoda auta bo niestety nie stać mnie na nowe : ))



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: szymin89 » sob mar 12, 2011 15:49

Trzeba zacząć od tego czy pompa wody jest sprawna, jej niesprawność może miec takie same objawy co padnięta uszcz. pod głowica.
Auto szybko sie nagrzewa? tzn. czy szybko robią się ciepłe przewody od nagrzewnicy.
I jeszcze jedno, ciśnienie w układzie chłodzenia to 1.2-15 bara wiec może Twój majster nie wie co robi. Jak nie wyrzuca płynu, nie kopci na biało (para wodna) nie ma wycieków i termostat sie otwiera tak jak powinien to wszystko ok.



magik111x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:03

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: magik111x » sob mar 12, 2011 16:01

Auto się szybko nagrzewa, po przejechaniu niecałego kilometra od mechanika pod dom było 90 stopni już. Uszczelkę wymieniał, jak to głowica to czy w golfach 3 to głowice są takie same? Żebym złej nie kupił w razie czego... wycieków nie ma, bo posprawdzał wszystko mechanik. termostat nie wiem, no ale pewnie sprawdzał chyba ze taki z niego mechanik ... ;/



Przemo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: Przemo1988 » sob mar 12, 2011 16:11

Skoro glowica jest walnieta to po co wymienial uszczelke pod gowica.Mogl najpierw zajac sie to glowica tak zeby byla sprawna i dopiero wtedy zabrac sie za wymiane uszczelki.A tak zrobil na odwrot.



Awatar użytkownika
szympans1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 01, 2010 23:51
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: szympans1 » sob mar 12, 2011 17:39

Najprawdopodobniej głowica do wymiany, niestety :( :jaja: Chociaż powinieneś dać do innego mechanika, żeby to zdiagnozował, może uda się odratować :)



Awatar użytkownika
GTD-MILEK
GTD_POWER
GTD_POWER
Posty: 144
Rejestracja: wt sie 17, 2010 16:57

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: GTD-MILEK » sob mar 12, 2011 20:03

A diagnozowałeś pompe wody ?


1. Opel Calibra 91 2,0CNE sprzedane
2. Audi b2 coupe 81 1,6 sprzedane
3. Golf MK2 GTD 88 sprzedane
4. Golf MKIV 2,3 VR5 1997sprzedane
5. Golf MKIII 1,4 ABD 1994 sprzedane
6. Seat Ibiza II 1996 r. 1,4 sprzedane
7. VW Jetta A2 1985 1,6 GTD SB
8. na pewno VW

magik111x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:03

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: magik111x » ndz mar 13, 2011 08:36

Da się to jakoś prosto sprawdzić?



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Re: Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: szymin89 » ndz mar 13, 2011 12:06

magik111x pisze:Da się to jakoś prosto sprawdzić?
Tak, najprostszy to sprawdzenie luzu, czyli zdjęcie paska i zobaczenie czy nie ma luzu osiowego, jednak to nie da 100% gwarancji że pompa nie wydola. Po wyjęciu jej trzeba sprawdzić czy wirnik obraca sie razem z wałkiem i czy nie jest uszkodzony. Czesto jest tak ze wirnik pęka lub po prostu sie luzuje i wałek go nie napędza i jest taki objaw jak u Ciebie.

Nie napisałeś czy przewody od nagrzewnicy są ciepłe. sprawdź tez czy te co idą do chłodnicy tez sa ciepłe, odpal zimny samochód i niech sobie pracuje, w miedzy czasie kontroluj ktore sa cieple, które zimnie.

I jeszcze coś, czy mechanik planował glowicę?



magik111x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:03

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: magik111x » ndz mar 13, 2011 14:54

do chłodnicy przewód jest zimny... Mówił ze planował, czy planował to inna kwestia ... sprawdzę tę węże jak będę miał chwile, pompa to trochę skomplikowane, będę musiał komuś dać do sprawdzenia.



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: enesen » ndz mar 13, 2011 23:06

Ja proponuję sprawdzić korek zbiorniczka wyrównawczego. Po ściśnieciu węża powinien być odgłos uciekającego powietrza ze zbiorniczka. Zdarza sie tak że korki padają ze starości, czasem można kupić nowy zamiennik w sklepie już uszkodzony.



Awatar użytkownika
Tomcat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:01
Lokalizacja: łódź

Re: Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: Tomcat » pn mar 14, 2011 00:01

enesen pisze:Ja proponuję sprawdzić korek zbiorniczka wyrównawczego. Po ściśnieciu węża powinien być odgłos uciekającego powietrza ze zbiorniczka. Zdarza sie tak że korki padają ze starości, czasem można kupić nowy zamiennik w sklepie już uszkodzony.

dołączam sie do tego postu. korekkosztuje kilkanascie złotych albo pożycz od kogoś kto ma sprawne auto i zobacz na dzien dwa. zobacz również czy masz wszystkie węże drożne a zwłaszcza ten co idzie do zbiorniczka ( taki mały u góry zbiorniczka)


VWszystko bedzie latało:)

szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: szymin89 » pn mar 14, 2011 00:07

Płyn chłodniczy wyrzuca ze zbiorniczka? Pojeździj troche i zobacz czy go ubywa, jak nie to jeździj albo niech sprawdzą w innym warsztacie.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: KamilP » śr mar 16, 2011 10:20

Ja u siebie, co prawda w dieslu jak gazu dodam to widzę że przewód ten co od silnika do chłodnicy idzie ten górny trochę się powiększa, ale to wydaje mi się że normalne, przecież większe obroty silnika=większe obroty pompy wody=większe ciśnienie płynu, i przewód się powiększa :) A poza tym żadnych ubytków nie mam :) A płynu Ci ubywa czy coś?

Pozdrawiam :bajer:



Awatar użytkownika
mk2manhattan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt mar 11, 2011 23:46
Lokalizacja: Pniewy WLKP

Puchną wężę od chłodzenia

Post autor: mk2manhattan » pt mar 25, 2011 23:20

ale o termostacie i wentylatorze nikt nie wspominał


Jezdze nisko leżę na glebie, grunt to zawieszenie - jedziesz ...
Obrazek
wspomnienia:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości