wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: Krystian GTD » ndz sty 30, 2011 23:30

przemek 23 W większości przypadków MK3 zamarza sam mechanizm zamka a nie wkładka zamka. Powodem przymarzania mechanizmu jest brud z wilgocią. Sposób na to jest bardzo prosty i skuteczny. Po otworzeniu drzwi ( jak już się jakoś uda) na wysokości zamka jest czarna zaślepka. Należy ją zdjąć i wtrysnąć w otwór np W-40 po paru minutach jak WD zrobi swoje poprawić silikonem w sprayu. U mnie pomogło i już kilka zim z rzędu wsiadam drzwiami kierowcy, kiedyś wsiadałem niestety tylnymi.
Pozdro



przemek_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 12:18

Re: wasze sposoby na zamarzajace zamki??

Post autor: przemek_23 » czw mar 10, 2011 16:05

Krystian GTD pisze:przemek 23 W większości przypadków MK3 zamarza sam mechanizm zamka a nie wkładka zamka. Powodem przymarzania mechanizmu jest brud z wilgocią. Sposób na to jest bardzo prosty i skuteczny. Po otworzeniu drzwi ( jak już się jakoś uda) na wysokości zamka jest czarna zaślepka. Należy ją zdjąć i wtrysnąć w otwór np W-40 po paru minutach jak WD zrobi swoje poprawić silikonem w sprayu. U mnie pomogło i już kilka zim z rzędu wsiadam drzwiami kierowcy, kiedyś wsiadałem niestety tylnymi.
Pozdro
Dzieki kolego poszukam tej zaslepki choc juz teraz sie glowie gdzie ona moze byc bo raczej nic takiego nie widzialem. Na szczescie lato idzie wiec jeden problem z glowy mozna powiedziec;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości