Problem ze zmianą biegów 1.6 PN

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Problem ze zmianą biegów 1.6 PN

Post autor: Ryś Stepowy » sob mar 05, 2011 11:01

Czołem, mam problem ze zmianą biegów w Golfie Mk2 1.6 PN. Problem polega na tym że ciężko - najczęściej jak auto stoi przechylone na lewą stronę - wrzucić 1-wszy bieg. Zresztą pozostałe biegi też wchodzą jakoś tak nieprecyzyjnie. Podobno są jakieś zestawy naprawcze do wybieraka skrzyni biegów - wiecie coś o tym?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem ze zmianą biegów 1.6 PN

Post autor: Paweł Marek » sob mar 05, 2011 12:39

szukajka powie było wiele razy o tym, są łatwo dostępne zestawy naprawcze do całego zewnętrznego mechanizmu zmiany biegów zarówno pod lewarkiem jak i koło skrzyni. Ale czy to jest przyczyna trzeba sprawdzić oceniając luzy czy są i gdzie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Re: Problem ze zmianą biegów 1.6 PN

Post autor: Ryś Stepowy » sob mar 05, 2011 17:11

Wynika z tego ze to raczej będą luzy "wodzików" przy skrzyni. Dzięki za odpowiedź. A szukajki używałem i niestety nic nie znalazłem, dlatego napisałem post.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Problem ze zmianą biegów 1.6 PN

Post autor: golfista_1993 » sob mar 05, 2011 20:03

Witam !! Jeśli to wina mechanizmu od biegów to tutaj jest Kompletny zestaw naprawczy >> http://moto.allegro.pl/zestaw-naprawczy ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false; <<< Mnie też czeka wymiana bo także mam problem z biegami. Jeśli chcesz zrobić to porządnie to radze też zmienić olej w skrzyni na nowy :grin: Na pewno nie zaszkodzi a tylko pomoże...


Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Re: Problem ze zmianą biegów 1.6 PN

Post autor: Ryś Stepowy » pn mar 07, 2011 09:45

Dzięki! Właśnie chyba u mnie ten zestaw jest do wymiany. Pzdr!



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem ze zmianą biegów 1.6 PN

Post autor: marcinek84 » pn mar 07, 2011 12:42

Ja u siebie kupilem taki zestaw ale ten co w tym worku jest firmy topran chyba i nie bylem zadowolony bo byl luz jak moje stare 20 letnie wiec kupilem oryginalne w serwisie. Ale ta kule pod lewarek zamiennik kupilem i jest dobrze choc ta kula jest na razie ciasno. Przez nia ciezko włożyć 1 i 5 najczęściej bylo jak jest juz zużyta.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości