Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: lukasz74mu » pt mar 04, 2011 18:16

Witam
Mam 2 pytanka posiadam golfa IV 1998r. 1.4 16v AKQ bez klimy
1) potrzebuję nową chłodnicą... stara rdzewieje na łączeniu i przecieka... mam pytanie ile kosztuje nowa jaki jest koszt założenia nowej w warsztacie na +/- może ktoś wie jaka konkretnie pasuje... jakieś numery albo coś...
2) Po zimie przestał mi działać ręczny... nie idzie go zaciągnąć a jak już to zrobię to nie odbija... albo lekko odbije... co może być przyczyną? pomocy bo jak się zapomnę czasem na mieście to muszę włazić pod autko i ręcznie odbijać aż wstyd :( pojawiło się też drażniące obcieranie czasem piszczenie na kołach zapewne od ręcznego ale jak go odbiłem do końca to i tak coś trze... klocki się kończą czy jednak to od ręcznego?
P.S. dodam że to piszczenie czy tarcie pojawiło się z tydzień temu a ręczny już dawno nie działa...
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: Qto » pt mar 04, 2011 18:37

1. 1J0 121 253 G - cena 700zł w VW, 560zł w Skodzie...inne ceny szukaj na google.pl
2. Pewnikiem linki do wymiany...szukajka pewnie też coś podpowie



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: grg474 » pt mar 04, 2011 21:32

lukasz74mu pisze:Mam 2 pytanka posiadam golfa IV 1998r. 1.4 16v AKQ bez klimy
1) potrzebuję nową chłodnicą... stara rdzewieje na łączeniu i przecieka.
jak chcesz - jeśli masz małą (bo taka oryginalnie była montowana w wersji bez klimy) - sprzedam ci nawet za 70zł - swoją zdjąłem bo montowałem klimę i musiałem założyć dużą (i tak leży wiec mogę odsprzedać)
lukasz74mu pisze:2) Po zimie przestał mi działać ręczny... nie idzie go zaciągnąć a jak już to zrobię to nie odbija... albo lekko odbije... co może być przyczyną?
obejrzeć linki idące do tylnych kół - najprędzej którąś uszkodziłeś


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: lukasz74mu » pt mar 04, 2011 22:47

ale masz gdzieś rdzę na twojej czy jest ładna? tylko szczerze... bo wiesz wolę dać ciut więcej jak by co żeby trochę potrzymało... bo moja miała małą rdzę ok 5 cm i przed dobry rok mam z jednej strony całe łączenie i na drugiej stronie z 5 cm :/ a co do linki niby jest ok wszystko jak patrzyłem nawet WD40 psikałem i nic :/ bez mechanika się chyba nie obejdzie :/

P.S. Qto dzięki za numery...
grg474 ile cię wyniósł cały koszt założenia klimy? Bo mój ziom chce założyć...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: grg474 » pt mar 04, 2011 23:01

lukasz74mu pisze:ale masz gdzieś rdzę na twojej czy jest ładna?
jutro zrobię fotki i wrzucę
lukasz74mu pisze:bez mechanika się chyba nie obejdzie :/
kto ci tak powiedział - zrzucasz zderzak, spuszczasz płyn i odpinasz węże, odkręcasz wkręty mocujące chłodnicę , wysuwasz chłodnicę z wentylatorem do tyłu (można wcześniej odkręcić wentylator), przekładasz uchwyty chłodnicy na druga i składasz spowrotem.
lukasz74mu pisze:ile cię wyniósł cały koszt założenia klimy?
przy 1,4 to jest chłodnica wody, wzmocnienie, chłodnica klimy, węże klimy, łapa kompresora, kompresor, nagrzewnica z regulacją, czujnik temp, wentylatory z obudową, sterownik wentylatorów i trochę kabli


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: lukasz74mu » pt mar 04, 2011 23:17

ok to daj jakiś link jutro do fotek... nie zabierałem się nigdy za zdejmowanie zderzaka :/ a ile cię wyniosły te części do klimy?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: Qto » sob mar 05, 2011 06:24

Panowie...o zakupach to na PW pogadajcie



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: grg474 » sob mar 05, 2011 11:41

Qto pisze:Panowie...o zakupach to na PW pogadajcie
tak będzie - dlatego poza odpowiedzią dawałem odpowiedź natury technicznej :)
lukasz74mu pisze:a ile cię wyniosły te części do klimy?
trudno powiedzieć - towar kupowałem w elementach a nie w komplecie, ale jak dobrze poszukasz to kupisz w cenie od 1tys wzwyż


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: lukasz74mu » sob mar 05, 2011 23:35

a jak z dostępnością części jest ogólnie do klimy? i ile kosztuje robocizna żeby to wszystko złożyć... mam pytanie ma ktoś może jak rozebrać zderzak? bo dalej sobie chyba poradzę z tą chłodnicą... grg474 jak masz jakieś fotki to daj znać na PW...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pytanie - Chłodnica, Ręczny

Post autor: Qto » ndz mar 06, 2011 00:10

lukasz74mu pisze:ma ktoś może jak rozebrać zderzak?
a Tobie szukajka nie działa ?? Nie jesteś od dzisiaj na forum...masz tu linka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=155975" onclick="window.open(this.href);return false; a następnym razem będzie warn



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości