Wywaliło płyn chlodzacy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

paws163
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:21
Lokalizacja: Żywiec

Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: paws163 » ndz lut 27, 2011 23:25

Witam mialem dzis mala przygode z moim szrotem ;) Mianowicie wrócilem dzis z wycieczki do domu , zgasilem silnik , zamknalem auto . Odeszlem jakies 5 kroków po czym uslyszalem syk :) Patrze a tu z pod maski wydobywa sie dym ;) Tzn kleby dymu . Trwalo to jakies 30 sekund , po czym dzwigam maske i okazalo sie ze wywalilo caly plyn na silnik :( . Szukam wiec przyczyny i okazalo sie ze wybilo dziure w tym niewiem jak to fachowo nazwac urzadzeniu :) w którym znajduje sie termostat . Jest to plastikowe i przykrecane do bloku silnika :) Przypuszczam ze wiecie o co mi chodzi ;) Przypuszczam ze stalo sie to na skutek zagotowania sie plynu . Obawiam sie ze chyba nie zadzialala mi dmuchawa . Niewiem jaka byla temp silnika jak wylanczalem silnik , nie zwrocilem na to po prostu uwagi :( Jutro kupie te czesc i wymienie na nowa jednak moje pytanie jest nastepujace jak moge sprawdzic czy dmuchawa dziala tzn jak ja na krotko podpiac pod aku ? . Wiem ze sa przy kostce 3 kabelki :) oraz moze czujnik jakis sie zajechal i czy znajduje sie on przy chlodnicy czy gdzie ?:P Bardzo prosze o szybka odpowiedz ??


Im większy silnik tym proporcjonalnie u młodego kierowcy mniejszy mózg .

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: daworz » pn lut 28, 2011 02:42

Na początku przed naprawami sprawdź tą dmuchawę i czujnik. Do dmuchawy podłącz kabelki na zewnętrzne styki. Sprawdź też czujnik. Druga sprawa to może być też tak że termostat się zaciął i się nie otworzył. Weź go do domu wrzuć do garnuszka z wodą i gotuj i zobaczysz czy się otwiera czy nie. A co do tego plastiku to nazywa się on króciec i jak będziesz go kupować to kup jakiś lepszy a najlepiej oryginał bo te podróbki mają miękkie plastiki i są strasznie delikatne, i długo nie pochodzą.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

paws163
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:21
Lokalizacja: Żywiec

Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: paws163 » pn lut 28, 2011 10:14

Tylko od tej dmuchawy 3 piny wychodza :) który z ktorym podlaczyc do aku oraz w ktorym miejscu jest ten czujnik co wlancza dmuchawe ? Czy jezeli potraktuje czujnik zapalniczka to sie powinna dmuchawa zalonczyC ?


Im większy silnik tym proporcjonalnie u młodego kierowcy mniejszy mózg .

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: daworz » pn lut 28, 2011 16:06

Tak kolego. Czujnik powinien być na chłodnicy po stronie kierowcy u góry. Wykręć go i grzej zapalniczka lub świeczką. Dmuchawa powinna się włączyć. Tylko grzej chwilę nie poddawaj się tak łatwo bo trochę czasu trzeba żeby się to nagrzało. Tam do tego czujnika będą dwa kable szły. A i pamiętaj aby zapłon włączyć.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Re: Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: Warren. » pn lut 28, 2011 17:54

daworz pisze: A i pamiętaj aby zapłon włączyć.
Zapłonu nie musisz włączać.



paws163
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:21
Lokalizacja: Żywiec

Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: paws163 » pn lut 28, 2011 18:46

Wymienilem krociec na nowy , czujnik jak sie okazalo byl walniety dlatego zagotowalo wode i rozerwalo krociec . Zalalem uklad plynem odpowietrzylem . Na razie jest wszystko ok zobaczymy na jak dlugo :) Czesci wyszly 140 zeta :(


Im większy silnik tym proporcjonalnie u młodego kierowcy mniejszy mózg .

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: Warren. » pn lut 28, 2011 19:40

Czujnik jakiej firmy? Ja kiedyś wymieniłem uszkodzony na nowy TPS. I po tygodniu go szlag trafił. I to jeszcze w trasie. Musiałem podłączać wentylator na krótko, bo się płyn zagotował.



paws163
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:21
Lokalizacja: Żywiec

Wywaliło płyn chlodzacy

Post autor: paws163 » pn lut 28, 2011 21:29

czujnik jakas wloska podróba za 20 zeta tylko taki mieli na sklepie a niestety nie moglem czekac do jutra na inny


Im większy silnik tym proporcjonalnie u młodego kierowcy mniejszy mózg .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości