Wskaznik temperatury wskazuje 0

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

passenger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 27, 2010 14:48

Wskaznik temperatury wskazuje 0

Post autor: passenger » śr lut 09, 2011 13:53

Witam
Mam pewien problem od pewnego czasu wskaźnik temperatury wogule się nie podnosi cały czas stoi w miejscu.
Czasami jak zgaszę silnik i ponownie go uruchomię przejadę parę kilometrów to wskazówka tak jak by się naprawiła
ale temperatura dochodzi do 70 i wskazówka spada z powrotem na zero.
W parze z tym idzie słabiutkie ogrzewanie - wogule nie grzeje ( idzie zamarznąć w taka pogodę :hmm: )
ale zauważyłem ze gdy wskaźnik od czasu do czasu sie naprawi tzn jak widać rosnącą temperaturę to ogrzewanie jest git =- grzeje jak należny
ale gdy po chwili wskazówka spada do 0 to i ogrzewanie przestaje grzać.

Spotkał się ktoś już z takim problemem??


VW GOLF 3 KOMBI
1.8 BENZYNA + LPG

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Wskaznik temperatury wskazuje 0

Post autor: sklejku » śr lut 09, 2011 14:07

Pewnie bedzie termostat do wymiany z tego te wahania temp jak jedziesz schladza sie dlatego wskazowka spada i nie grzeje bo w obiegu jest schlodzony plyn jak postoisz dluzej na wlaczonym silniku to zauwazysz ze wskazowka zacznie rosnac ;) i ogrzewanie powroci wymiana termostatu to koszt niewielki Pozdrawiam


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

passenger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 27, 2010 14:48

Wskaznik temperatury wskazuje 0

Post autor: passenger » śr lut 09, 2011 14:58

Tak też myślałem ze to może być termostat.
jeszcze jedno pytanie - czy mogę go wymienić bez spuszczania płynu??


VW GOLF 3 KOMBI
1.8 BENZYNA + LPG

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Wskaznik temperatury wskazuje 0

Post autor: Rafał 21 » śr lut 09, 2011 15:34

passenger pisze:jeszcze jedno pytanie - czy mogę go wymienić bez spuszczania płynu??
Na dole chłodnicy masz korek spustowy musisz upuścić plynu . Gdy jest zwalony termostat to górny przewód idący do chłodnicy robi sie ciepły po chwili . Gdy sprawny to dopiero jak osiągnie tem. 87* otwiera duży obieg


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wskaznik temperatury wskazuje 0

Post autor: Paweł Marek » śr lut 09, 2011 20:27

passenger, nie możesz bez spuszczania płynu, korka do spuszczania płynu niema , trzeba odpiać wszystkie weże dochodzace do pompy wody i płyn spuścić w miskę. Termostat wyjmiesz od góry (łatwiej) lub od dołu (szybciej) opisy sa na forum. Pasek wielorowkowy ma chodzić na około, czyli pod a nie nad kołem pompy wody jeszcze to sobie sprawdź jak masz bo czesto robią błąd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości