Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Liber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 01, 2011 22:12

Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: Liber » wt lut 01, 2011 23:33

Mam problemy z obrotami byly regulowane ale samochód nadal trzęsie na niskich obrotach gdy zaciągnę sanie(ręczne) to jest ok ale jak spuszczę to wszystko się trzęsie;/ Czy ktoś wie jak ostawić samemu pompę? albo zna dobrego mechanika w tych sprawach ? jestem z okolicy Poznania. myślałem ze to poduszki albo drazki ale niewiem ;/ gdy samochod przejedzie jakies 10km to jest ok juz bez sania nie trzesie ale 5min nie odpalam i po 5min trzeba juz zaciagac sanie ;/ czy to wina pompy? prosze o pomoc z gory dziekuje...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: stonefree » czw lut 03, 2011 22:30

Liber pisze:Czy ktoś wie jak ostawić samemu pompę?
Dużo ludzi tutaj wie, ale jeżeli nie znasz się na mechanice, nie bierz się za te srubki.
Liber pisze:samochód nadal trzęsie na niskich obrotach
Przyczyn może byc wiele. Po pierwsze wykluczmy to,że trzęsie bardziej niż inne MK3 1,9D, więc spróbuj przejechać sie takim samym, bo one rzeczywiście trzęsą.Latanie kierownicy przy ruszaniu pod górę to jeszcze norma. Gorzej jak kierownica lata na wolnych obrotach. Jeżeli rzeczywiście trzęsie, ale nie dymi przy przegazówkach, silnik ma moc, trzęsienie nie ustępuje po przegazowaniu, lub nie wystepują inne objawy świadczące o usterkach układu wtryskowego, to trzeba sprawdzić poduszki - czy nie są zerwane, łacznie z ich poluzowaniem i "odprężeniem" i dokręceniem. Jeżeli to jest ok, a podejrzewasz usterki pompy lub wtryskiwaczy, to na początek sprawdzić trzeba ustawienie rozrządu i początek tłoczenia ( zapłon ) , wtryskiwacze i ciśnienie sprężania w cylindrach. Ale to już u pompiarza, który doradzi co dalej.



Liber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 01, 2011 22:12

Re: Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: Liber » pt lut 04, 2011 16:46

bylem u kolegi mechanika pokazała mi że pierwsza poducha jest do wymiany. Kupiłem poduch i biorę się za wymianę. Co do sprawdzenia innego samochodu to brat ma ibiza II z tym samym silnikiem i nic nie trzęsie. Dzięki za podpowiedzi napisze czy wymiana pierwszej poduch załatwiła sprawę



Liber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 01, 2011 22:12

Re: Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: Liber » sob lut 05, 2011 16:37

wymienilem poduchy i nadal kiedownica trzesie ;/ co to moze byc? ktos mi powiedzial ze pompa jes *#cenzura#* ;/



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: stonefree » sob lut 05, 2011 22:20

Liber pisze:bylem u kolegi mechanika pokazała mi że pierwsza poducha jest do wymiany
Jak wygląda wyjęta poduszka? Czy samochód nie był bity i czy napewno punkty mocowania poduszek nie są przesunięte?
Czy
stonefree pisze:dymi przy przegazówkach, silnik ma moc, trzęsienie nie ustępuje po przegazowaniu
?



Liber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 01, 2011 22:12

Re: Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: Liber » ndz lut 06, 2011 14:03

teraz zauważyłem że z wtrysku leci ropa skrapla się(pierwszy wtrysk po lewej jak stoi się z przodu samochodu.
Przesyłam linki na ktorych sa zdjecia.
http://img841.imageshack.us/img841/5306/zdjcie028c.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img189.imageshack.us/img189/2930/zdjcie029r.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img696.imageshack.us/img696/917/zdjcie030u.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img227.imageshack.us/img227/5186/zdjcie031d.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Teraz tak ta poduszka bez kielicha to jest przednia, ta z kielichem to jest lewa jak stoimy przy silniku.Teraz tak, tam jest zdjecie wtruysku i z tego wtrysku wycieka paliwo(ropa) poci sie ;/(Pierwszy wtrysk po lewej stronie) czy da sie to jakos zrobic? a na ostatnim zdjeciu jest cala pompa i tam jest sprezyna i gdy silnik chodzi to jak nacisne to ona sie wciska i jak pociagne to odbija czy tak powinno sie robic? sprawdzalem przy ibizie z tym samym silnikiem i ta sprezyna w ogole sie nie wciska. Malo tego jak wcisne to tez wycieka ropa czy pompa do wymiany? moze to dlatego sa takie drgania? Z gory dziekuje...



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: Krystian GTD » ndz lut 06, 2011 19:14

Liber jeżeli chodzi o wtryskiwacz to możliwe, że masz wyciek z przewodu powrotnego-przelewowego (wymień na nowy koszt ok 6 zł/mb średnica 3,5 mm). Co do wycieku z pompy to to masz do wymiany tulejkę miedziana z oringiem na ośce gazu. Tulejka ma duży luz i dlatego masz wyciek. Musisz zdjąć głowice pompy wtryskowej i wycisnąć tulejkę wprasować nową + nowy oring. Co do obrotów to kwestia regulacji obrotów śrubką dokładnych obrotów tą z tyłu pompy (śrubka ze sprężynką).
Link regulacji pompy wtryskowej http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdro



Liber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 01, 2011 22:12

Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: Liber » ndz lut 06, 2011 22:24

a wie ktos jak to sie wymienia przy tym wtrysku?
masz wyciek z przewodu powrotnego-przelewowego (wymień na nowy koszt ok 6 zł/mb średnica 3,5 mm) to sie wymienia ?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Pompa Wtryskowa Golf 3 1.9 D

Post autor: stonefree » pn lut 07, 2011 00:14

Ąciągasz lub ścinasz delikatnie nożem stary gumowy wężyk i zakładasz nowy tej samej długości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości