Czołowa szyba pęknięta

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matis991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 12, 2009 23:08
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: matis991 » pt lut 04, 2011 00:08

Witam. Koledzy zmieniałem pióro w wycieraczce i nie szczęśliwie odbiło mi ramie ;/
http://img141.imageshack.us/img141/4984/03022011089.jpg Tutaj w linku foto. Można to jakoś naprawić czy trzeba wymieniać całą szybę? Dodam że od zewnątrz jest normalnie gładka jakby pęknięcia nie było. Jakby tylko 1 warstwa poszła. Nie wiem czy dobry dział jeśli nie to przepraszam.



Awatar użytkownika
Greenthumb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt paź 30, 2009 14:25
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

Re: Czołowa szyba pęknięta

Post autor: Greenthumb » pt lut 04, 2011 00:13

Z tego co wiem to szyba nadaje się do naprawy jeżeli pękniecie nie przekracza wielkości 5 złotówki. Przeczytałem to na jednej z ulotek. Myślę że szyba nadaję się tylko do wymiany mojemu kumplowi za pękniecie wielkosci 2 cm na przedniej szybie policja zabrała dowód ale to zależy od policjanta.



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czołowa szyba pęknięta

Post autor: marekTDI » pt lut 04, 2011 00:23

matis991 pisze:Witam. Koledzy zmieniałem pióro w wycieraczce i nie szczęśliwie odbiło mi ramie ;/
http://img141.imageshack.us/img141/4984/03022011089.jpg Tutaj w linku foto. Można to jakoś naprawić czy trzeba wymieniać całą szybę? Dodam że od zewnątrz jest normalnie gładka jakby pęknięcia nie było. Jakby tylko 1 warstwa poszła. Nie wiem czy dobry dział jeśli nie to przepraszam.
przeciez poszedł pająk na szybe. każdy większy dołek, uderzenie rozszerzy te pęknięcia. wymien i już bo jak misiek zobaczy to odrazu dowód stracisz kolego. a naprawia się nie pęknięcia tylko wyszczerbienia, a u Ciebie ewidentnie jest popękana...



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: nitrox89 » pt lut 04, 2011 00:48

Raz dwa się rozejdzie ;) U mnie prawie już do uszczelek doszło, z tym że w poprzek, a na początku był strzał od kamyczka.

Co do wymiany to bym do wiosny poczekał (bynajmniej ja tak robię), bo przy obecnej ilości kamieni na drodze to można prędko szybe stracić :/


Rust is lighter than carbon fiber

matis991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 12, 2009 23:08
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: matis991 » pt lut 04, 2011 08:59

Dzięki koledzy, tak będę czekał do wiosny to akurat nie ulega wątpliwości :) Myślę czy by tego lakierem do paznokci nie przemalować żeby to spowolnić da to coś? Pęknięta jest 1 warstwa, od wewnątrz.



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: marekTDI » pt lut 04, 2011 09:40

nic nie da. Każde większe uderzenie kołem w dziurę czy w coś innego będzie powodowało rozchodzenie się pęknięć. Uderz ręką w szybę tam gdzie pękniętą to zob jak raz dwa wydłuży się pęknięcie. Jeździj ostrożnie i uważaj na miśkowozy i może uda się przelatać do wiosny :)



matis991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 12, 2009 23:08
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: matis991 » pt lut 04, 2011 12:10

Już zdążyłem 60 km zrobić ;p ani milimetr się nie powiększyło ;D antena na dach i może się uda ;D Jeszcze dziś dołożę z dobre 70 km ;p i zobaczymy ;D Dzięki za porady. :)



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: bradley » pt lut 04, 2011 15:23

Jezdze juz ponad pol roku z podluznym peknieciem na 14cm. Nie powieksza sie, juz 2x mialem kontrole policyjna i zawsze mozna powiedziec, ze szyba pekla kilka chwil wczesniej. Zreszta nigdy sie o nia nie pytali. Przeciez zawsze kamien/owad moze wyskoczyc.

Masz to jeszcze w takim miejscu ze nie wplywa to zupelnie na widocznosc.
Pomierz, sprawdz czy sie nie powieksza i dojezdzij do przegladu technicznego.

Obrazek
Obrazek


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czołowa szyba pęknięta

Post autor: marekTDI » pt lut 04, 2011 15:35

bradley pisze:Jezdze juz ponad pol roku z podluznym peknieciem na 14cm. Nie powieksza sie, juz 2x mialem kontrole policyjna i zawsze mozna powiedziec, ze szyba pekla kilka chwil wczesniej. Zreszta nigdy sie o nia nie pytali. Przeciez zawsze kamien/owad moze wyskoczyc.

Masz to jeszcze w takim miejscu ze nie wplywa to zupelnie na widocznosc.
Pomierz, sprawdz czy sie nie powieksza i dojezdzij do przegladu technicznego.

Obrazek
Obrazek
Rada godna uwagi :) brawo...
A jaka jest różnica czy ja wymieni odrazu czy przed przeglądem? Że odwlecze się w czasie? Może i jest to sposób na oszczędność, tylko później nie dość że szybe trzeba wymienić to jeszcze 100 doliczyć na przegląd. Teraz odwlecze a potem zsumuje mu się wydatek.
Ciebie się nie czepiali bo nie widzieli że masz pękniętą. Zobaczy to zabierze dowód, i wtedy jest szyba + 20zł przegląd i jazda po urzędach w celu odebrania dowodu. A miśkom możesz jak najbardziej powiedzieć wszystko, tylko takich tłumaczeń to oni mają dziennie po kilka i myślę że akurat Tobie uwierzą i karzą Ci jechać...
Szkoda gadać cokolwiek na podejście wielu ludzi do takich rzeczy...
Ciekawi mnie czy jak spali się żarówka to jeździsz do przeglądu na jednej? A jak w między czasie spali się druga to na pozycjach? A tylna szyba jak by pękła to byś pewnie do końca życia jeździł z pękniętą.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: bradley » pt lut 04, 2011 20:02

marco_pl pisze:A tylna szyba jak by pękła to byś pewnie do końca życia jeździł z pękniętą.
Tylna juz dawno mam zabita dechami :rotfl:

Jak ktos auta potrzebuje na co dzien to watpie zeby zostawil auto na wymiane szyby. Nie chce mi sie wierzyc w to, ze w czasie 1h potrafia wymienic szybe i mozna juz jechac "do domu" po calej operacji. Tymbardziej, ze temperatury sa na minusie wiec klej wykazuje sie mniejsza adhezja. Dlatego radze poczekac jeszcze i wymienic szybe jak zrobi sie cieplej.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czołowa szyba pęknięta

Post autor: Paweł Marek » pt lut 04, 2011 21:21

No to mamy niezły temacik co zrobić z rozwaloną szybą. Nie uważacie że zrobiło się trochę niepoważnie? Zamykam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości