Wysokie obroty, grzeje sie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: szef_z » ndz sty 30, 2011 11:26

Już nie mam siły na tego golfine, problem za problemem.
Ale do rzeczy.
Golf mk3 1.8 aam lpg

Dziś wracając z zakupów samochód zaczął się dziwnie zachowywać. Temperatura na wskaźniku miała 90 stopni. Gdy puściłem gaz zaczął przyspieszać, wcisnąłem sprzęgło i wskoczył na maksymalne obroty. Zatrzymałem samochód i okazało się, że płyn się gotował, chłodnica cicho. Trochę ostygło więc dojechałem do domu. Do zbiorniczka weszło 3l płynu. Po odpaleniu samochodu temperatura utrzymywała się na poziomie 70/80 stopni czyli jak było wcześniej, płynu nie ubywało ani nie przybywało. Co może być przyczyną takiego zachowania? Do tego dochodzą trudności z odpaleniem, falujące obroty. No już na prawdę nie mam na niego siły;/



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: szef_z » ndz sty 30, 2011 11:27

Dodam, że z nawiewów leciało ciepłe powietrze.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: KamilP » pn sty 31, 2011 13:44

Może silniczek krokowy? Sąsiad miał tak samo w golfie wymienił silniczek krokowy i jest ok :)

EDIT
ale silniczek to chodzi im o obroty, a co do chłodnicy to sprawdź jeszcze czujnik ten co kabel do wentylatora idzie, bo być może jest wadliwy i nie włącza silniczka, albo podłącz silniczek do aku i sprawdź czy działa. Wystarczy podłączyć kabelek do środkowej wsuwki i do plusowej klemy na aku, u mnie zadziałało :) Środkowa to u mnie wolniejsze obroty, a pierwsza to te szybsze, ale tak chociaż wiadomo że na minus nie trafisz, chociaż do minusa chyba idzie inny kabelek :)

Pozdro



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: szef_z » pn sty 31, 2011 17:27

Myślę, żeby zrobić włącznik wentylatora na krótko i przełącznik do kabiny bo być może po wymianie czujnika i tak problem będzie występował. Wentylator działa, na krótko sprawdzałem. Co do obrotów to linka gazu się przyblokowała takim gumowym czymś, wyjąłem to i wszystko ok.

Zostały falujące obroty, brak ssania i ciężkie kręcenie rozrusznika. Dziś sprawdzę czy na krótko rozrusznik będzie dobrze kręcił, może coś ze stacyjką albo kablami dochodzącymi do rozrusznika... Wymienię czujnik temperatury o jak to nie pomoże to będę szukał dalej:)
Pozdrawiam.



mati17_17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:26
Lokalizacja: Książenice

Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: mati17_17 » pn sty 31, 2011 17:50

a masz termostat sprawny mi by w tej sytuacji też on pasował chodzi mi o płyn a co do obrotów to chyba silniczek krokowy acha dzieje sie to na paliwie i gazie



steffano25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 28, 2010 02:04

Re: Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: steffano25 » pn sty 31, 2011 20:41

Moim zdaniem to uszczelka pod głowica , olej dostał sie do komory spalanie , stad wysokie obroty .



szef_z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 14, 2011 17:41

Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: szef_z » wt lut 01, 2011 15:40

Jakby tak było to chyba silnik już by wykorkował. Napisałem, że linkę przyblokowała taka gumowa zaślepka.



Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

Wysokie obroty, grzeje sie

Post autor: golfista_1993 » wt lut 01, 2011 23:44

Sprawdź kable od rozrusznika tan na wszelki wypadek, a jak masz możliwość to dobierz się do stacyjki, spróbuj odpalać silnik i dociskać/ruszać kostkę która wchodzi do stacyjki... Jeśli będzie się coś działo to wystarczy ją wymienić :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości