szarpanie silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tofik66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 26, 2011 21:01

szarpanie silnika

Post autor: tofik66 » śr sty 26, 2011 23:07

witam.Mam problem z Golfem 1.6B+LPG.Przy hamowaniu silnikiem szarpie kilkakrotnie,jakby dodawał sobie gazu sam,czuć w tym momencie uderzenie pedału w stopę.Drugi objaw spadanie obrotów podczas ruszania(dodaje gazu,puszczam sprzęgło i obroty spadają do około 500 a za moment wraca wszystko do normy).Autko strasznie muli,dopiero powyżej 3 tyś.obr.zaczyna dobrze przyspieszać.Na kompie brak błędów,świece ,przewody,cewka wymienione,krokowy podmieniałem,czyściłem przepustnicę,wymieniłem podstawę wtrysku,przewody podciśnienia ok.Wg.mechanika zapłon i rozrząd ok.Spalanie w normie.Nie mam już pomysłów.Proszę o jakąś pomoc.Pozdrawiam



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

szarpanie silnika

Post autor: Lucki » czw sty 27, 2011 00:35

Kolego bardzo podobna sprawa była u mojego kolegi i wadliwy okazał się czujnik halla. Wymieniliśmy to samo co ty. Kasy poszło od cholery a na końcu dopiero wpadłem żeby aparat podmienić. Udało się. Golf palił ładnie i równo. Wsadziliśmy nowego halla i do dzisiaj jest ok.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

szarpanie silnika

Post autor: T.O.B.I. » czw sty 27, 2011 08:36

jeśli twój motor to ABU to mam radę, miałem takie same problemy z tym silnikiem, może na to wpływać za mocny naciąg linki i silniczek krokowy, jeśli nie grzebałeś przy TPS-ie, proponuje zrobić tak: odłączyć akumulator, lub sam komputer na podszybiu (unikniesz resetowania zegarów itp.) poluzować linkę gazu na początku możesz nawet bez zawleczki zostawić, przeczyść wtyczki przy osprzęcie silnika, podłącz wszystko z powrotem i podepnij aku ( kompa), odpal silnik i od razu na zimnym włóż w linkę zawleczkę ale żeby miała luz linka, jeśli silnik będzie miał poprawne obroty to już jest ok, powinno się go rozgrzewać do 90 st beż dotykania gazu ale myślę że jak będzie ponad 70 to już można się przejechać.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

tofik66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 26, 2011 21:01

szarpanie silnika

Post autor: tofik66 » czw sty 27, 2011 21:18

witam.Aparat zapłonowy wymieniłem na używkę -objawy pozostały.TPS -sprawdzałem napięcia na ścieżkach -wygląda na ok,linkę gazu luzowałem.nic nie pomaga.Może przepustnica się zacina lub aku jest trefne?Nie mam już pomysłów.Silnik mam AEA.Dzięki za sugestie,pozdro.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

szarpanie silnika

Post autor: T.O.B.I. » czw sty 27, 2011 22:18

jak to AEA to wygląda na sterownik przepustnicy (silniczek krokowy) ale on jest jako cały zespół przepustnicy niestety, spróbuj załatwić inną przepustnicę


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

tofik66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 26, 2011 21:01

szarpanie silnika

Post autor: tofik66 » pt sty 28, 2011 21:11

silnik krokowy w AEA jest wymienny ,nie jest połączony na stałe,ale już wymieniałem na używkę i nie ma poprawy



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

szarpanie silnika

Post autor: mara_010 » pt sty 28, 2011 21:57

a podmieniałeś przepustnicę?? jeśli już wszytsko wymeiniłeś to innych pomysłów już nie mam a to dzieje się na B i G??


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

tofik66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 26, 2011 21:01

szarpanie silnika

Post autor: tofik66 » pt sty 28, 2011 22:33

szarpie na benzynie i gazie.Została przepustnica i aku do podmiany



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

szarpanie silnika

Post autor: mara_010 » pt sty 28, 2011 22:46

podmień na trochę przepustnice i zobacz może się polepszy :)


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Awatar użytkownika
nethaber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 20, 2011 13:34
Lokalizacja: Śląsk

szarpanie silnika

Post autor: nethaber » pn sty 31, 2011 12:49

Ja mam trochę podobny problem. U mnie jednak szarpie samochód gdy hamuję silnikiem. najbardziej na 1 i 2 gim biegu. Ale u mnie to jest w okolicach tak 1200rpm. Gdy zrobię to hiper wolno to nic się nie dzieje, ale naprawdę musi być bardzo wolno. Gdy jednak zatrzymam nogę na gazie w momencie tego szarpania to zaraz się uspokaja. Gdy jadę bez gazu na biegu nie szarpie w ogóle. Strasznie mnie to irytuje bo czasem jadę dłuższy czas w korku i wtedy w zasadzie tylko to się objawia. Nie wiem czy to coś pomoże ale jak stoję np. na światłach na jałowym biegu to raz za ile tak minimalnie wyczuwam jakby szarpnął - to akurat podejrzewam że trzeba wyczyścić silniczek krokowy. Przepustnice miałem czyszczoną nie tak dawno temu z powodu falowania obrotów po przygazowaniu- ustąpiły. Jakieś pomysły?



tofik66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 26, 2011 21:01

szarpanie silnika

Post autor: tofik66 » pn sty 31, 2011 20:49

U mnie szarpie przy wyższych prędkościach i obrotach niezależnie od biegu.Wyczyścić krokowy nie zaszkodzi.Może poduchy silnika padły,objawy szarpania przy dodawaniu lub ujmowaniu gazu



Awatar użytkownika
nethaber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 20, 2011 13:34
Lokalizacja: Śląsk

szarpanie silnika

Post autor: nethaber » wt lut 01, 2011 11:27

Przy dodawaniu nic nie szarpie. Dodatkowo przy ruszaniu też silnik nie szarpie a wtedy by chyba było najbardziej czuć poduszki - przy puszczaniu sprzęgła. No ale dzięki krokowy sobie wyczyszczę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości