Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hs89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2011 00:17

Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: hs89 » śr sty 26, 2011 15:03

Witam.
Z góry przepraszam jeżeli w złym dzialem zakładam ten temat i jeżeli sie powtarzam, ale sprawdzałem rożne tematy i są podobne, ale nie do końca takie same jak mój problem.
A więc tak, na początku powiem że nie mam zielonego pojęcia o mechanice ;/ niestety.
A mój problem jest taki, że : nie było mnie, auto stało około 2 tygodnie na parkingu, nie było używane, no kiedy wróćiłem oczywiście w samochód a tu problem. Kiedy ruszałem czułem jakbym ruszał z ręcznego i to ostro zaciągniętego, kilka prób no ale ciężko. Wychodze patrze ślad opony jak po hamowaniu, czyli poprostu jak ruszałem to tylne prawe koło się nie kręciło tylko było zablkowane i się ciągneło ;/ . Później jakby troche ustąpiło, koło zaczeło sie kręcić no ale strasznie mnei hamuje, czuje i słysze jak te koło obciera, nie wiem dlaczego i o co ... ale strasznie hamuje ;/ .
Moje pytanie brzmi jaki może być tego powód ? Co będe musiał wymienić/naprawić i jakie mogą być tego koszty ?

Z góry dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: italiano_83 » śr sty 26, 2011 16:40

Na początek to sprawdź czy hamulec ręczny się nie zablokował, mechanizm łatwo zobaczysz jak tylko ściągniesz koło, może linka w pancerzu zamarzła, albo sam mechanizm się zablokował. Po długim postoju sama tarcza z tyłu mogła "skorodować" i się zablokował zacisk i dlatego tylne koło się blokuje.
Pracy nie ma dużo, a możesz zaoszczędzić na mechaniku.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

hs89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2011 00:17

Re: Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: hs89 » śr sty 26, 2011 19:07

Dodam jeszcze że, tak jak mówiłem strasznie trze , i to strasznie hamuje, a kiedy lekko wcisne hamulce trze mocniej , czyli na pewno coś związane z hamulcem ;/ tylko co to może trzeć? jakieś tarcze ? klocki hamulcowe czy co ?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: italiano_83 » śr sty 26, 2011 19:39

hs89 pisze: tylko co to może trzeć? jakieś tarcze ? klocki hamulcowe czy co ?
Kolego nie mamy podglądu kamery ani zdjęć tego koła które się zablokowało, więc co można powiedzieć więcej, podnieś auto na lewarku zdejmij koło i zobaczysz co się stało, czy tacza skorodowała i się klocki zblokowały, czy ręczny zamarzł, czy mechanizm ręcznego się zablokował.
Jak byłem na urlopie tydzień i moje auto stało pod domem to jak wróciłem to całe tarcze pokryte rdzą, jak ruszałem to aż było czuć i słychać jak silnik walczy z pokonaniem oporu zardzewiałych tarcz i zastanych klocków. Trochę więcej własne inwencji i będzie dobrze, zdemontujesz koło i będziesz widział co jest nie tak.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

hs89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2011 00:17

Re: Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: hs89 » śr sty 26, 2011 20:35

italiano_83 pisze:
hs89 pisze: tylko co to może trzeć? jakieś tarcze ? klocki hamulcowe czy co ?
Kolego nie mamy podglądu kamery ani zdjęć tego koła które się zablokowało, więc co można powiedzieć więcej, podnieś auto na lewarku zdejmij koło i zobaczysz co się stało, czy tacza skorodowała i się klocki zblokowały, czy ręczny zamarzł, czy mechanizm ręcznego się zablokował.
Jak byłem na urlopie tydzień i moje auto stało pod domem to jak wróciłem to całe tarcze pokryte rdzą, jak ruszałem to aż było czuć i słychać jak silnik walczy z pokonaniem oporu zardzewiałych tarcz i zastanych klocków. Trochę więcej własne inwencji i będzie dobrze, zdemontujesz koło i będziesz widział co jest nie tak.
Dzięki wielkie :) zrobie tak jak mówisz ;) tylko nie mam zielonego pojecia jak to tam wszystko wyglada i czy bede wiedzial jaka jest przyczyna.



hs89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2011 00:17

Re: Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: hs89 » czw sty 27, 2011 15:07

italiano_83 pisze:Po długim postoju sama tarcza z tyłu mogła "skorodować" i się zablokował zacisk i dlatego tylne koło się blokuje.
Pracy nie ma dużo, a możesz zaoszczędzić na mechaniku.
No i chyba tak sie stalo ;/ dzis odkrecilem no i przerazajacy widok, na tarczy pelno rdzy ;/ , hamulec reczny ok, strasznie trze przed korozje ;/
Nie wiem dokladnie czy zacisk sie zablokowal, wydaje mi sie ze nie, poprostu obciera przez ta rdze .
Co w takim wypadku trzeba zrobic ? Sa jakies preparaty na rdze nieszkodliwe ?
Dam rade cos sam z tym zrobic czy mechanik?

A co jesli rusze autem ? jezdzilem tylko kawalek na parkingu no i na poczatku tak jak mowilem bylo zupelnie zablokowane, teraz mocno trze, a co jesli pojade kilka km ? rozrusza sie ? czy moze zrobic sie jeszcze gorzej ?

Z góry dzięki za pomoc ;)



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: katerpi » czw sty 27, 2011 15:44

hs89, skąd wiesz, że ręczny oki?

Ściąg linki od ręcznego i przejedź się. Jak będzie poprawa to wymień linki i po kłopocie. Jak niczego to nie zmieni to zacisk do regeneracji. Nie wierze, żeby po 2 tygodniach rdza, aż tak ostro przyłapała :bajer:



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: italiano_83 » czw sty 27, 2011 15:47

Powinno się zetrzeć jak trochę pojeździsz, trzeć będzie bo rdza na tarczy działa jak papier ścierny :grin: Jeśli jest naprawdę koszmarnie skorodowana to tam gdzie masz dostęp do tarczy, zetrzyj nią papierem ściernym lub wkrętakiem płaski, szczotka drucianą co tam masz pod ręką :bigok:
A potem wsiądź w auto i przejedź się kawałek, zahamuj, znowu pojedź kawałek, klocek zedrze rdzę z tarczy i będzie dobrze :grin:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

hs89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2011 00:17

Re: Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: hs89 » czw sty 27, 2011 16:09

katerpi pisze:hs89, skąd wiesz, że ręczny oki?

Ściąg linki od ręcznego i przejedź się. Jak będzie poprawa to wymień linki i po kłopocie. Jak niczego to nie zmieni to zacisk do regeneracji. Nie wierze, żeby po 2 tygodniach rdza, aż tak ostro przyłapała :bajer:
na 100% pewny nie jestem ale wydaje mi się że ręczny jest ok, linka nawet jest za loozna, nie jest przymarznieta ani zablokowana.
Samochód stał 2 tygodnie, ale niestety po z atym postojem zdażają się czasem krótkie postoje, tzw samochód nei jest używany na codzień , ale to stało sie po tym długim staniu, nie wykluczam że rdza wchodziła już wcześniej ;/
italiano_83 pisze:Powinno się zetrzeć jak trochę pojeździsz, trzeć będzie bo rdza na tarczy działa jak papier ścierny :grin: Jeśli jest naprawdę koszmarnie skorodowana to tam gdzie masz dostęp do tarczy, zetrzyj nią papierem ściernym lub wkrętakiem płaski, szczotka drucianą co tam masz pod ręką :bigok:
A potem wsiądź w auto i przejedź się kawałek, zahamuj, znowu pojedź kawałek, klocek zedrze rdzę z tarczy i będzie dobrze :grin:
Aha, dzięki wielki, zrobie jak mówisz, a warto czymś popsikać, jakimś specjalnym preparatem ?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: italiano_83 » czw sty 27, 2011 16:15

hs89 pisze:a warto czymś popsikać, jakimś specjalnym preparatem ?
Nie ma potrzeby, usuń rdzę i będzie dobrze, klocek podczas hamownia oczyści tarczę :grin:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

hs89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2011 00:17

Re: Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: hs89 » czw sty 27, 2011 16:27

italiano_83 pisze:
hs89 pisze:a warto czymś popsikać, jakimś specjalnym preparatem ?
Nie ma potrzeby, usuń rdzę i będzie dobrze, klocek podczas hamownia oczyści tarczę :grin:
no to jak pojezdze to powiem czy juz ok, mam nadzieje ze to byla przyczyna



hs89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 26, 2011 00:17

Re: Golf 1.4 16V Tylne Koło - problem.

Post autor: hs89 » czw sty 27, 2011 20:30

pojezdzilem troszke, auto rozruszalem i ...
I z kilometra na kilometr coraz mniej slychac bylo ocieranie, ale jednak jeslychac, naszczescie duzo mniej, zobaczymy po kilku dniach jazdy czy wszystko wroci do normy .

Dzieki za pomoc ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości