Zbiornik wyrównawczy.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomcat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:01
Lokalizacja: łódź

Zbiornik wyrównawczy.

Post autor: Tomcat » śr sty 26, 2011 21:32

Witam. Mam mały problem który jest ciężko rozwiązać. mam za duże ciśnienie w układzie chłodniczym i wyrzuca gdzieś w okolicach zbiorniczka płyn. dzisiaj zauważyłem dość sporą dziurę w zbiorniczku ale w środku. czy taka usterka może być przyczyną dużego ciśnienia?? mam mk3 1.6 ABU + LPG.

dodam że w czasie jazdy temperatura nie osiąga więcej niż 80 z kawałkiem. jeśli dobrze rozumiem temperatura robocza to 90... jak stanę na postoju to temp rośnie nawet czasami powyżej 95 i więcej.


VWszystko bedzie latało:)

Awatar użytkownika
Miętus89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 14:18
Lokalizacja: Oleśnica

Zbiornik wyrównawczy.

Post autor: Miętus89 » śr sty 26, 2011 22:57

to normalne że na postoju rośnie temperatura


2008-2010 mk3 AAZ
2010-2011 mk3 2E
2011-2012 mk2 NZ
2011-... bora APK
2018-2019 mk3 AHU

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zbiornik wyrównawczy.

Post autor: Paweł Marek » śr sty 26, 2011 23:02

Tomcat, zacznij od wymiany korka. Taki wzrost temperatury jest normalny ale oczywiście wyrzucanie płyny już nie. Z tym że winą wyrzucania nie musi być od razu nadmierne ciśnienie a tylko uszkodzenie uszczelki i zaworka w korku. Jeśli to nie pomoże będziesz szukał dalej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tomcat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:01
Lokalizacja: łódź

Zbiornik wyrównawczy.

Post autor: Tomcat » czw sty 27, 2011 03:10

dodam że jak sie otworzy termostat to mi zacznie zimne powietrze z nawiewów lecieć??? ogolnie mam 2 korki. jeden dalem mojemu znajomemu aby pojezdzil troszke na moim i nic mu sie nie dzialo wiec korek raczej odrzucam. drugi korek mam taki ze wyjąlem od niego tą uszczelke to cisnienia w ogole nie bylo a chyba aż tak nie powinno byc a płyn i tak uciekal. domysla sie ze jakoś przez ten zbiorniczek. pytam co z tą dziurą bo chyba jej nie powinno być. dodam jeszcze że własnie ten znajomy nie ważne jaka pogoda (-20 czy + 30 st C) ma zawsze 90 na blacie. jesli by umiał jakoś racjonalnie wytłumaczyć co może być przyczyną tempetaratury ktora ma take wachania (ok. 20 ( 80 - 100) i to zimne powietrze z nawiewow). Nie pisałem od tym wczesniej bo myslalem że problem rozwiązałem ( dolałem wiecej plynu choć bylo prawie minimum) dolalem do max i byl spokój przez 3 godziny.


VWszystko bedzie latało:)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zbiornik wyrównawczy.

Post autor: Paweł Marek » czw sty 27, 2011 19:49

najpierw daj foto albo wyjaśnij o jaką dziure w zbiorniczku chodzi, jest tylko otwór koło korka w stronę błotnika przez który płyn leci i nadmiar gazu schodzi jak jest nadmierne ciśnienie lub nieszczelna uszczelka korka, chyba że powstała dziura jako uszkodzenie to zbiorniczek do wymiany. Na tym etapie temperaturą się nie przejmuj bo to jest objaw a nie przyczyna usterki, jeśli ten korek jest ok oraz drożny jest wężyk odpowietrzający cienki łączni z króććami do zbiorniczka to po wykluczeniu połamanych łopatek pompy wody (zdarza sie przy plastykowych wirnikach) należy podejrzewać uszczelkę pod głowicą - ale to na samym końcu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tomcat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:01
Lokalizacja: łódź

Zbiornik wyrównawczy.

Post autor: Tomcat » pt sty 28, 2011 00:20

W końcu jakas konktretna odpowiedz. co do dziury. wiem o jakś ci dziure chodzi ( ta od strony blotnika.) ale to nie to.
patrząc przez wlew jak sie do zbiorniczka płyn wlewa jest jakby wyrwany kawałek plastiku wewnątrz zbiorniczka ( ok 2cm kwadratowe) zauważyłem go dopiero jak nie miałem sporej ilości płynu. od razu jak to zobaczylem to sie domyslałem ze taka dziura raczej w zbiorniczku nie powinna być wiec mam zbiorniczek do wymiany. wężyk jest drożny ten odprowadzajcy. jesli dobrze rozumiem po wymianie zbiorniczka jesli nie pomoże to należy sie zająć pompą wody ??


VWszystko bedzie latało:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości