Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Przemo1988 » pt sty 14, 2011 00:00

Witam wszystkich.Mam maly problem chcialem ustawic zaplon w swoim MK3 mianowicie wyprzedzic go bo przy gwaltownym dodaniu gazu auto przez doslownie 2 sek.ma zmule a potem zaczyna ciagnac normalnie dlatego postanowilem go wyprzedzic.Problem polega na tym ze kiedy go troszke wyprzedze obroty silnika na biegu jalowym nie spadaja ponizej 1100 czy to normalne?Bardzo prosze o wasze informacje.Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Paweł Marek » pt sty 14, 2011 00:05

Tak to normalne zaobserwowałem u siebie to samo. Możesz wyprzedzić najwyżej na 9 stopni bezkarnie dla wolnych obrotów.
Ewentualnie zmniejsz trochę wychylenie podstawowe przepustnicy - masz tam śrubke regulacyjną z nakrętką kontrującą spróbuj pół obrotu wykręcić ale nie wiem czy się uda. Zainteresuj się przepływomierzem w tym wypadku (opisy sprawdzania sa na forum) i szczelnością dolotu razem z odmą serwem i resztą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Przemo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Przemo1988 » pt sty 14, 2011 00:12

Przeplywomiesz raczej jest dobry bo ani nie szarpie ani obroty nie kuleja.Martwilem sie tylko tymi obrotami.A co do tej przepustnicy musze odkrecic najpierw to nakretke kontrujaca i dopiero wykrecic ta srubke?



Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: simens » pt sty 14, 2011 02:12

ja bym przepustnicy nie ruszal, pytanie czy masz gaz? czy zmieniales swiece i kable?? zajrzyj jeszcze do kopulki i palca - jak cos bedzie nie tak to tez taki efekt bedzie. a po 1 primo to zaplon sie ustawia za pomoca lampy stroboskopowej bo tak nie wiesz ile go przesuniesz a na oko czy ucho to nie robota.


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Przemo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Przemo1988 » pt sty 14, 2011 11:37

Bylem ostatnio u swojego mechanika zawsze do niego jezdze w razie jakiejs awarii i pytalem o ten zaplon.Powiedzial ze akurat przy tym silniku najlepiej ustawia sie na oko.A dlaczego twierdzisz ze na ucho to nie robota?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Paweł Marek » pt sty 14, 2011 20:20

Tak mi się zdaje że jak serwisówka podaje że ma być 6 to ma byc 6, a jeśli chcesz sam zrobić odstępstwa od tej instrukcji to świadomie. Potem na przykład nie będziesz wiedział skąd bierze się falowanie albo za wysokie wolne. Po prost ustaw na 6 na wolnych obrotach wcześniej robiąc przegazówkę - albo rób jak uważasz - faktem jest że ten silnik dużo jest w stanie wytrzymać a spalanie stukowe nie grozi mu bo ma czujnik. Jeśli lubisz zabawę ustaw sobie na -20, dopiero wówczas zobaczysz co ten silniczek potrafi na wysokich obrotach, z tym że na niskich nie ujedziesz. Ja już się tak bawiłem, 220 zaliczyłem z małej górki i wróciłem do tego co ma być żeby komfort jazdy był


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Przemo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Przemo1988 » pt sty 14, 2011 21:49

Paweł Marek czy to szesc podajesz w stopmniach jesli chodzi o aparat bo nie bardzo rozumie?Jesli mozesz to mnie oswiec :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Paweł Marek » pt sty 14, 2011 23:39

Wyprzedzenie zapłonu ma być 6 stopni plus minus jeden. Jeśli świecisz zwykłą tanią lampą stroboskopową na cienką kreskę na kole zamachowym i kręcąc aparatem zgrasz ją z ze znakiem w dziurze w obudowie sprzęgła to masz właśnie 6 stopni. Jeśli masz lampę z regulacją kąta to ustawiasz ją na 6 stopni i zgrywasz nie cienki znak na kole tylko szerszy OT - na to samo wychodzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: simens » sob sty 15, 2011 16:23

Przemo1988 pisze:Bylem ostatnio u swojego mechanika zawsze do niego jezdze w razie jakiejs awarii i pytalem o ten zaplon.Powiedzial ze akurat przy tym silniku najlepiej ustawia sie na oko.A dlaczego twierdzisz ze na ucho to nie robota?
na oko to jak mowi przyslowie chlop w szpitalu umarl i nie na darmo ktos wymyslil lampe stroboskopowa;p
aco do ustawiania to dokladnie tak jak post wyzej


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Przemo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak ustawic zaplon?Silnik 2.0115Ps symbol 2E

Post autor: Przemo1988 » sob sty 15, 2011 18:27

Dzieki za odpowiedz postaram sie wlasnie tak zrobic jak mi poradziliscie.Pozdrawiam!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości