Problem z hamulcem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rudziaczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 14, 2011 12:20

Problem z hamulcem

Post autor: rudziaczek » pt sty 14, 2011 15:23

Witam,
mam problem z hamulcem gdy stoi kilka godzin. Przy pierwszym hamowaniu(nawet wciskając pedał w podłogę) samochód nie reaguje. Dopiero po 2-3 hamowaniach zaczyna pracować normalnie. Nadmieniam iż miękkość pedału jest taka sama gdy nie reaguje i gdy reaguje. Poziom płynu jest w normie, klocki i tarcze wymieniane w maju więc raczej one odpadają. Taki problem mam od ok tygodnia.
Z góry dzięki za pomoc.



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Problem z hamulcem

Post autor: Lucki » pt sty 14, 2011 15:45

Kolego siada pompa. Nie trzyma ciśnienia i przy kilkukrotnym naciśnięciu dopiero zaczyna pracować


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Przemo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Problem z hamulcem

Post autor: Przemo1988 » pt sty 14, 2011 17:13

Wydaje mi sie ze najlepiej sprawdzic to tak ze jak go odpalisz otworzysz maske i nacisniesz pedal hamulca powinienes slyszec charakterystyczny swist z pod maski to znaczy ze pompa hamulcowa nie trzyma cisnienia.Przynajmnie u mnie tak bylo.Ale nie mowie ze u ciebie musi byc tak samo.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Problem z hamulcem

Post autor: oldstaszek » pt sty 14, 2011 21:27

rudziaczek pisze:Witam,
mam problem z hamulcem gdy stoi kilka godzin. Przy pierwszym hamowaniu(nawet wciskając pedał w podłogę) samochód nie reaguje. Dopiero po 2-3 hamowaniach zaczyna pracować normalnie. Nadmieniam iż miękkość pedału jest taka sama gdy nie reaguje i gdy reaguje. Poziom płynu jest w normie, klocki i tarcze wymieniane w maju więc raczej one odpadają. Taki problem mam od ok tygodnia.
Z góry dzięki za pomoc.
Całkiem możliwe że coś się dzieje z samoregulacją szczęk w tylnych kołach - szczęki są ściągane sprężynami i po postoju przywracasz im położenie robocze depcząc na pedał.Samoregulacja nie trzyma...
Gdyby pompa to pedał przytrzymywany dłużej jechałby do podłogi w miarę przepływu płynu na uszczelniaczach pompy. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

tomek1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 21, 2008 22:17
Lokalizacja: radom

Problem z hamulcem

Post autor: tomek1977 » ndz sty 16, 2011 19:39

Wersja GT ma z tyłu tarcze i klocki także samoregulacja odpada.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z hamulcem

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 16, 2011 19:46

rudziaczek, odpowietrzyć, pytaj jak nie pomoże. Napisz jeśli jest ABS


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

UczacySie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 12, 2011 20:03

Re: Problem z hamulcem

Post autor: UczacySie » pn sty 17, 2011 10:44

Właśnie ja mam podobny problem wiec nie bede zaczynal tematu a dokladniej.
Mam golfa 3 94r silnik 1.9tdi diesel i czy to po ruszeniu czy po godzinnej jezdzie to nierobi roznicy slabe hamulce a jak pompuje toznaczy wciskam puszczam wciskam puszczam to hamuje ale pedal powoli wpada. co to moze byc ?? Klocki przednie sa prawie nowe tylne niewiem ale pewnie starte lecz nie wymieniam bo mam cos jakby beben i podobno zeby tam wymienic klocki to duzo roboty i ciezkawo i wybieram sie do mechanika ;/ diagnozy slyszalem rozne to ze klocki liche tylne to ze pompa przeuszcza hmm doradzcie.... jesli napisalem cos nie tak to sorka ale to pierwszy post.



Kadim1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 13:36

Problem z hamulcem

Post autor: Kadim1989 » sob wrz 03, 2011 15:29

Mam golfa 3 z 96r mam problem z hamulcem dziala normalnie ale czasami wbija mi sie on a czasami tylko troche go przycisne i musze puscic i drugi raz zahamowac aby zadzialaly czy to problem z cylinderkami??



Awatar użytkownika
diegoxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 15, 2009 01:02
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: Problem z hamulcem

Post autor: diegoxxx » sob wrz 03, 2011 23:02

UczacySie pisze:Właśnie ja mam podobny problem wiec nie bede zaczynal tematu a dokladniej.
Mam golfa 3 94r silnik 1.9tdi diesel i czy to po ruszeniu czy po godzinnej jezdzie to nierobi roznicy slabe hamulce a jak pompuje toznaczy wciskam puszczam wciskam puszczam to hamuje ale pedal powoli wpada. co to moze byc ?? Klocki przednie sa prawie nowe tylne niewiem ale pewnie starte lecz nie wymieniam bo mam cos jakby beben i podobno zeby tam wymienic klocki to duzo roboty i ciezkawo i wybieram sie do mechanika ;/ diagnozy slyszalem rozne to ze klocki liche tylne to ze pompa przeuszcza hmm doradzcie.... jesli napisalem cos nie tak to sorka ale to pierwszy post.


klego jak pedał ci wpada w podłoge, a po pompowaniu trwardnieje to masz układ zapowietrzony.
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości