jak ustawic rozrzad w RP

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: tomi-ex » śr gru 08, 2010 19:26

Ustawiłem rozrzad koło zebate wałka rozrzadu ustawiłem na znkaki: na kole O.T na O.T na plastikowej obudowie. koło pasowe wału korbowego :nacieice naprzeciw znaku OT na kole zebatego. Czy tak jest dobrze ustawiony rozrzad? Rozdzielacz na pierwszycylinder od strony kól pasowych .Po takim ustawieniu samohcód niechce zapalic , dodam ze przewody paliwowe były odkrecane .


Kupie 4 dekle do aluflegi 14" firmy RONAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3956749#3956749

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: Lucki » śr gru 08, 2010 20:34

a jak ostawiłeś zapłon ?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=350028" onclick="window.open(this.href);return false;


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: tomi-ex » śr gru 08, 2010 21:12

a tak jak ja zrobiłem jest zle? ta kropka na kole zamachowym jest blisko wycinka , jak to trzeba ustawic? ta kropka ma cie pokryc w lini ze ztrzłka na obudowie i znakiem OT na kole zebatym walka rozrzadu ? Jak to ustawic na oko zeby było wszystko w lini?


Kupie 4 dekle do aluflegi 14" firmy RONAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3956749#3956749

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: slawko333 » śr gru 08, 2010 21:17

a znak na kole zamachowym? posprawdzaj wszytsko jeszcze raz dokladnie, jak juz ustawisz, odkrec swiece na pierwszym baniaku, ustaw go na najwyzszym punkcie , teoretycznie powinien byc on w momencie ostawienia kola od walka rozrzadu na O.T, sciagnij kopulke ustaw walek posredni tak oby palec rozdzielacza byl skierowany na kabel zaplonowy od pierwszego baniaka, niema bata ze nieodpali, pozniej jedz gdzies na lampe aby ustawili ci na igle kat wyprzedzenia zaplonu, jesli masz lpg najlpeij aby byl wyprzedzony o jakies 5 stopni



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Re: jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: c-master » sob gru 11, 2010 19:46

U mnie w pasku z silnikiem RP też ustawiałem rozrząd tak jak ty, palec na pierwszy, znaki na OT itd itp i też nie palił.
Okazało się, że :
rozrząd był źle ustawiony, bo górne koło wałka rozrządu ustawiane było na znak ot na obudowie wałka. Znak znajduje się na godzinie 12tej na obudowie patrząc od strony paska rozrządu.
Okazało się, że z tyłu koła zębatego wałka rozrządu jest znak i na ten zna, nie na OT trzeba ustawić pasek. Trzeba było znaleźć kropkę na kole zębatym z TYŁU koła zębatego i ustawić tę kropkę do płaszczyzny pokrywy zaworów.
Zobacz foto i załapiesz o co chodzi. U mnie przyniosło to pożądany efekt a przy okazji udowodniłem sobie że RP jest bezkolizyjny :]

Obrazek

Obrazek


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
lowca20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 06, 2011 18:00
Lokalizacja: Kraków

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: lowca20 » śr sty 12, 2011 01:16

podpinam się pod temat, dziś miałem dziwne zdarzenie, przejeżdżałem swoim RP-kiem przez kałużę i nagle para spod machy i zgasł. Myślę sobie zalało aparat i dlatego nie chce odpalić (pod maską pełno wody na silniku i aparacie), wystałem się z pół godziny kręcę i nic, sprawdzam iskrę-jest, paliwo śmierdzi z rury więc też ok, niewiele myśląc zdjąłem obudowę rozrządu i ku mojemu zaskoczeniu na górnym plastiku za kółkiem rozrządu nie ma oznaczenia OT ani żadnych strzałek (na kole rozrządu jest punkt patrząc od czoła silnika), jak ustawiłem nacięcie na kole pasowym na wale korbowym by zgadzało się z tym z obudowy to kropka z rozrządu była mniej więcej w połowie między płaszczyzną głowicy a oznaczeniem OT (którego nie mam) na plastiku za rozrządem rys. poglądowy niżej. Pytanie moje następujące: w jakim położeniu ustawić oznaczenie wałka rozrządu, czy ma być w płaszczyźnie głowicy, czy w górze i pokrywać się z oznaczeniem OT na plastiku (jeszcze raz powtarzam nie mam tego oznaczenia na plastiku za kółkiem). Na kole rozrządu jest tylko jedna kropka od czoła, nie ma nacięć z tyłu.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


"To świat którego muzyką jest ryk silników"Szara MyszKa 2
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: Paweł Marek » śr sty 12, 2011 01:30

Wystarczyło spojrzeć na rysunek wyżej i tego pytania byś nie zadawał, nie pytajcie już prosze sto razy jest ustawienie rozrządu opisane poszukać proszę na forum. A jesli uważasz że masz teraz przestawiony rozrząd i stał się to po wjeździe w wodę to najpierw trzeba zerknąć na klin na wale ustalającym dolne kółko rorządu - czy go nie ścięło


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lowca20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 06, 2011 18:00
Lokalizacja: Kraków

Re: jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: lowca20 » śr sty 12, 2011 01:48

Paweł Marek pisze:Wystarczyło spojrzeć na rysunek wyżej i tego pytania byś nie zadawał,

ale na rysunku powyżej jest oznaczenie OT na obudowie, u mnie tego nie ma i nie ma nacięć od wewnątrz koła rozrządu, jak więc w takim przypadku ustawić koło rozrządu? Do czego odnieść położenie punktu na czole tego koła? Do OT nie mogę bo go nie mam a do płaszczyzny głowicy też nie bardzo bo nie mam nacięć na kole od wewnątrz. Moim zdaniem ścięty klin nie przenosiłby obrotów przez pasek na koło rozrządu a w tym przypadku rozrząd jest napędzany.


"To świat którego muzyką jest ryk silników"Szara MyszKa 2
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: Paweł Marek » śr sty 12, 2011 20:50

na żółtym rysunku niema oznaczenia OT na obudowie. Znak z koła ten od strony silnika (zawsze sa dwa ten drugi po zewnętrznej też jest na każdym kole) ustawia się na brzeg głowicy czy też górną krawędź dolnej części wewnętrznej blaszanej osłony paska. W każdym prawie mk2 tak się ustawia, prosiłem poszukaj sto razy opisano.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lowca20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 06, 2011 18:00
Lokalizacja: Kraków

jak ustawic rozrzad w RP

Post autor: lowca20 » czw sty 13, 2011 11:12

już wszystko jasne, znalazłem punkt od wewnątrz koła rozrządu, nieźle był zabrudzona, rozrząd nastawiony i odpala. Sorki za zamieszanie ale trochę się podenerwowałem bo mam auto dopiero tydzień a już są problemy. Pozdrawiam


"To świat którego muzyką jest ryk silników"Szara MyszKa 2
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości