Stukanie w przednim kole

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KubaMKII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 13:17
Lokalizacja: Wałcz

Stukanie w przednim kole

Post autor: KubaMKII » czw gru 23, 2010 16:47

Witam :pub: Mam mały problem. Dzisiaj zauważyłem że podczas jazdy do przodu stuka coś w przednim lewym kole z poczatku myślałem ze to przegub ale częstotliwość stuków rośnie wraz z wzrostem prędkości i stuka podczas dodaniu gazu i jazdy na wprost. Wiec niemam pojęcia o co chodzi. Jest zimno dużo sniegu nawet zabardzo niemam jak zaglądnąć pod auto :otepienie: Co wy o tym myślicie co to może byc ?? :hmm:



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 887
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Stukanie w przednim kole

Post autor: Marcin TDI » czw gru 23, 2010 18:09

może być przegub zewnętrzny,wewnętrzny. albo w najgorszym przypadku skrzynia albo coś w silniku. a coś więcej się dzieje?


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kurczak_00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pt maja 11, 2007 20:02
Lokalizacja: Bierutów (Wrocław)
Kontakt:

Stukanie w przednim kole

Post autor: kurczak_00 » czw gru 23, 2010 18:19

moze to tez byc ktoras guma na wachaczu tez tak mialem jak dotawałem gazu to stukalo przy skrecie byla cisza sprawdz to jak bedziesz miall czas podnies autko na lewarku i pruszaj kolem gora dol prawa lewa / Pozdrawiam



Awatar użytkownika
KubaMKII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 13:17
Lokalizacja: Wałcz

Stukanie w przednim kole

Post autor: KubaMKII » pt gru 24, 2010 10:48

Wczoraj był u mnie kolega i stwierdzilismy że to raczej bedzie ten przegub ale od skrzyni biegów :otepienie: Marcin TDI, Nie nic wiecej sie nie działo. kurczak_00, Tak przy gumie na wachaczu mogą byc takie obiawy , ale tutaj czestotliwość stukania rośnie przy przyśpieszaniu i stuka cały czas chyba ze jade równym gazem to przestaje. Niestety czeka mnie wymiana. dzieki za pomoc :pub:



MarcinQ90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:16
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Stukanie w przednim kole

Post autor: MarcinQ90 » pt gru 24, 2010 16:11

nie jestem pewien czy to będzie przegub... miałem podobny problem ze swoim i też w lewym kole z tym że ja wymieniłem całe zawieszenie dosłownie wszystko nawet wszystkie przeguby i półośki i najgorsze było to że nie pomogło i dalej sobie stukało... kilka osob mowilo mi sprawdź łożysko ale nie chciało mi się bo stwierdziłem że łożysko może huczeć a nie stukać i niestety nic bardziej mylnego!! wymieniłem łożysko i po raz pierwszy od roku czasu w aucie nastała cisza... warto sprawdzić


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

Św. Krzysztof jedzie z Tobą tylko do 120km/h, powyżej oddaje miejsce św Piotrowi.

Awatar użytkownika
KubaMKII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 13:17
Lokalizacja: Wałcz

Stukanie w przednim kole

Post autor: KubaMKII » czw sty 06, 2011 17:43

Ehh... po pewnym czasie pukanie ustało myslałem ze juz wszystko będzie ok. I niestety znowu zaczeło stukać. Dzisiaj podczas wymiany oleju postanowiłem podnieść auto i pokrecić kołem i zobaczyć co jest nie tak... Zostawiłem auto na biegu jałowym i jak kreciłem do przodu to słyszałem stukanie ale odrazu przy tym łączeniu półośki ze skrzynia biegów tam bodajze jest mechanizm różnicowy. Gdy kreciłem do tyłu stukanie stawało się coraz cichsze. Niemam pojecia wogóle co robić :crazy: Co wy o tym sądzicie ?? Co to wogóle możę być ?? :pub:



MarcinQ90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 09:16
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Stukanie w przednim kole

Post autor: MarcinQ90 » ndz sty 09, 2011 15:44

może odkręć przeguby od skrzyni w wtedy sprawdź czy będzie stukało bo możliwe że to skrzynia


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

Św. Krzysztof jedzie z Tobą tylko do 120km/h, powyżej oddaje miejsce św Piotrowi.

Awatar użytkownika
KubaMKII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 13:17
Lokalizacja: Wałcz

Stukanie w przednim kole

Post autor: KubaMKII » ndz sty 09, 2011 18:41

Umówiłem sie z kolega w tym tygodniu, auto na kanał i zobacze co jest nie tak :grin: Mam nadzieje ze to przegub...



Awatar użytkownika
KubaMKII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 13:17
Lokalizacja: Wałcz

Stukanie w przednim kole

Post autor: KubaMKII » wt sty 11, 2011 20:20

Auto naprawione, po rozkręceniu okazało sie ze było sucho w przegubie wewnętrznym i pewnie to przyczyniło sie do jego awarii. WSzystko wymienione i odpowiednio nasmarowane. Dzieki koledzy za pomoc :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości