gumowy przewód klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: wolfenstein3d » wt sty 04, 2011 21:50

Jak wymienić gumowy przewód klimatyzacji?

jeśli odkręcę tego i wstawię nowy to czy nie wypróżni mi się czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji? Czy trzeba to dać mechanikowi który ma maszynę do wysysania czynnika i dopiero wtedy to odkręcić i przymocować nowy? a następnie wpompować czynnik z powrotem do układu?
Ostatnio zmieniony wt sty 25, 2011 18:19 przez wolfenstein3d, łącznie zmieniany 1 raz.



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: szybkistefan » wt sty 04, 2011 22:15

Najlepiej jechać i wypompować ale prawdopodobnie i tak coś mu tam bedziesz musiał zapłacic. Inaczej gaz ucieknie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: Paweł Marek » śr sty 05, 2011 01:07

Ej kolego wolfenstein3d, w temacie ktory zamknąłem jak byk zaznaczyłeś przewód od odmy i wykłócaleś się że koledzy nie mają racji bo to przewód klimy. Oto link do fotki w której go zaznaczyłeś i teraz domagasz się rostrzygania sporu? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df6 ... 798ff.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: wolfenstein3d » śr sty 05, 2011 20:11

jak to jest odma


to ja jestem pan kleks.

dokładnie tę część zaznaczyłem na zdjęciu, owiniętą taśmą izolacyjną bo pękło.
mimo że na tym pęknięciu jakaś ciecz się zaogniskowała, klimę dzisiaj wlączałem i chłodzi jak lodówa.

Od tygodnia jeżdżę i żadnego mechanika od klimy nie mogę dorwać a z tymi specjalistami obsługi klienta się nie mogę dogadać. BO MUSZĘ otworzyć maskę pokazać tę część, pokazać wężyk który zamówiłem w ASO i dopiero mechanik (od volkswagenów) będzie wiedzizał o co chodzi. Nie wytłumaczysz tego przez telefon a oni tylko na telefon są dostępni i nie mają czasu. masakra z tym wężykiem!
Ostatnio zmieniony wt sty 25, 2011 18:20 przez wolfenstein3d, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: faradek » śr sty 05, 2011 20:30

No to jesteś pan kleks. To że na opakowaniu jest coś napisane to nie znaczy że jest to prawda! http://www.google.pl/search?hl=pl&q=037 ... =&gs_rfai=" onclick="window.open(this.href);return false;

I jeszcze w swoim poprzednim temacie wyzywasz ludzi od mośków. :axe:



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: KAROL 84 » śr sty 05, 2011 23:00

Widzę że nr części podany jest prawidłowo ale ten opis już nie. Wpisz sobie człowieku w google ten nr i ci wyskoczy co to jest. Wiekawe czy jak by było napisane że to jest turbo do twojego samochodu to tyś w to uwierzył ? Pewnie tak ale byś był zaskoczony czemu KM nie przybyło :lol:
Skoro na tym forum kilku gości mówi ci to samo to znaczy że tak jest. A te twoje ASO to może nie było ASO od VW tylko od roweru ROMET .



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: wolfenstein3d » czw sty 06, 2011 15:08

ci od naklejek robią sobie jaja z ludzi nie znających się na motoryzacji.
gumowy wąż to gumowy wąż. leci przez niego gorące powietrze. można było pomylić z wężem do klimy.
tylko nie pomyślałem jak to może działać. odpowietrzenie z silnika leci mi do kabiny i podgrzewa wnętrze pojazdu? tam są jakieś wyziewy żrące. Nie wiem tylko co tam się skrapla na tym pękniętym wężu. Jak przestanie śnieg padać to to wymienię i wrzucę zdjęcie jak pięknie wygląda silnik naprawiony.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: KAROL 84 » czw sty 06, 2011 16:12

Tam nie ma nic żrącego. Tam jest olej z domieszką skroplonej pary wodnej która wytwarza się podczas pracy silnika. Poluzuj opaski wyjmij uszkodzoną gumę i wyczyśc jak najwięcej tej "mazi, masła" w elementach do których ten wąż dochodzi. Załóż nową gumę dokręc opaski i po sprawie :bigok:



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

gumowy przewód klimatyzacji

Post autor: wolfenstein3d » sob sty 08, 2011 20:03

zrobione.
z tymi metalowymi opaskami nie było tak hop siup bo trzeba było zerwać i założyć nowe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości