Temperatura silnika spada w trasie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Remyyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:00

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: Remyyk » pt gru 31, 2010 01:27

Witam! Ostatnio zauważyłem, że w moim 1.8T wskaźnik temperatury silnika wręcz szaleje. Jadąc w mieście nie ma żadnych problemów, po około 4 - 7km nagrzewa się ładnie do 90 stopni i stoi. Problem zaczyna się, gdy wyjadę w trasę, prędkość około 100 - 120km/h, a wskaźnik temperatury silnika powoli spada i spada, aż osiągnie prawie zero . Przez to sekwencyjna instalacja LPG którą mam w aucie przełącza się na benzynę. Czy to będzie zepsuty termostat? Żeby aż tak spadła ta temperatura? Dodam, że dzieje się to tylko przy minusowych temperaturach otoczenia, od około -4 i niżej, wyżej spada tylko trochę, a powyżej zera cały czas pokazuje 90 stopni, niezaleznie od tego czy jadę w trasie czy w mieście. Po zjechaniu z trasy i podczas postoju wskaźnik temperatury się znów podnosi, tak samo jak po wjechaniu do miasta, gdzie prędkości niższe i dużo korków.

Dodam, że gdy temperatura na wskaźniku tak nisko spada, to w jeździe nie czuć żadnej utraty mocy, żadnego szarpania, ani nic takiego, jedzie jak zawsze, tylko ten wskaźnik. No i ta sekwencja się przełącza na benzynę.



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: evil666 » pt gru 31, 2010 01:59

a ogrzewanie nadal działa?? bo jak ci auto nadal grzeje to prawdopodobnie czujnik temperatury ci poszedł, miałem podobnie ale ogrzewania nie miałem i tylko termostat wymienić trzeba było. :) jak ogrzewania nie ma to zacznij od termostatu, tańszy od czujnika :)



Awatar użytkownika
Remyyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:00

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: Remyyk » pt gru 31, 2010 02:08

Ogrzewanie jest cały czas, stoję w korku, jadę, obojętnie, cały czas grzeje w środku klimatronik. Czyli czujnik?



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: evil666 » pt gru 31, 2010 02:36

niestety tak, czujniki są drogie, więc zawsze możesz kupić używany, choć ja i tak polecam nowy nie najtańszy i nie najdroższy, taka moja zasada i jeszcze nigdy się nie nadziałem :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: Qto » pt gru 31, 2010 02:43

bardziej termostat niż czujnik...



Awatar użytkownika
Remyyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:00

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: Remyyk » pt gru 31, 2010 03:18

Ale w takim razie dlaczego jak na dworze jest temperatura powyżej zera, wszystko działa prawidłowo, nagrzewa się szybko do 90 stopni i tak stoi? Gdyby termostat albo czujnik był walnięty to chyba niezależnie od temperatury otoczenia działyby się różne dziwne rzeczy na tym wskaźniku, mam racje? :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: Qto » pt gru 31, 2010 08:27

hmmm a nie uważasz że im zimniej na dworze tym trudniej będzie utrzymać prawidłową temperaturę przy otwartym termostacie ?? Przy walniętym czujniku wskazówka raczej zachowuje się jak na filmiku niż tak jak opisujesz... " onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Remyyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 18, 2010 01:00

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: Remyyk » ndz sty 02, 2011 14:48

To w takim razie termostat raczej? Wskazówka zachowuje się inaczej niż na tym filmiku, bo nie skacze, tylko spada powoli. Ale w takim razie ogrzewanie w środku powinno bezproblemowo działać przy padniętym termostacie?



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: katerpi » ndz sty 02, 2011 15:49

Termostat. W moim padle było podobnie. Przy małych prędkościach stała równo na 90st. Jak go pałowałem na trasie to zaczynała spdadać temp. Wymieniłem termostat z płynem i teraz wskaźnik stoi równo jak .......... bo zjedzeniu paczki viagry :hmm:



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Temperatura silnika spada w trasie

Post autor: Jazz_Blue » pn sty 03, 2011 00:44

Różnie z tym bywa :kac: Jeśli masz możliwość to sprawdź na VAG'u, może akurat pokaże Ci błąd czujnika... Tak czy inaczej jak wymienisz jedno lub drugie daj znać czy pomogło lub co było, czekamy :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości