Amortyzatory

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Amortyzatory

Post autor: Djpawssio » wt gru 21, 2010 18:30

Witam koledzy otóż dziś odkręcałem jedno koło od strony kierowcy przednie i złapałem za tarczę i po prostu podniosłem całą tarczę razem z amortyzatorem do góry okazało się że jest jakby luz ewidentnie widzę że na samej górze się rusza bez żadnego oporu, tak to wygląda jakby amortyzator nie był do kręcony czy to tak ma być ? czy coś jest nie tak ? jutro pojadę na stację diagnostyczną i sprawdzę wszystkie amortyzatory.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Amortyzatory

Post autor: janek1350 » wt gru 21, 2010 18:44

Masz na 100% wyrobione poduszki amortyzatorów koszt jednej to około 35zł wymień je i po problemie.
http://moto.allegro.pl/poduszka-amortyz ... 24542.html" onclick="window.open(this.href);return false; ta poduszka wygląda tak pozdro.



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Amortyzatory

Post autor: Djpawssio » wt gru 21, 2010 19:58

jutro wybieram się w trasę jak przyjadę to się wezmę za to. Mam nadzieje że nic nie szkodzi na przeszkodzie i nic się nie stanie jak przejadę jeszcze 500km dzięki kolego że mnie uświadomiłeś :)



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Amortyzatory

Post autor: Djpawssio » wt gru 21, 2010 20:07

a może jeszcze ktoś mi powie jak to wymienić :) czy dam radę sam czy muszę dymać do swojego mechanika :)



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Amortyzatory

Post autor: juro » wt gru 21, 2010 20:35

Otwierasz maskę odkręcasz śrubę na amortyzatorze, podnosisz samochód, zdejmujesz koło, odkręcasz dwie śruby trzymające amora potem zdejmujesz przymocowany do niego przewód hamulcowy i wyjmujesz całą kolumnę. Jak już masz wymontowane skręcasz sprężynę ściągaczem i odkręcasz na górze amortyzatora taką małą nakrętkę i zdejmujesz zdejmujesz całe mocowanie, montaż w odwrotnej kolejności. Później wypadało by jechać na diagnostykę i ustawić kąt pochylenia koła albo przed odkręceniem tych dwóch śrub na dole zaznaczyć np przecinakiem kreskę aby potem amortyzator ustawić dokładnie w tym samym miejscu



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Amortyzatory

Post autor: Djpawssio » wt gru 21, 2010 21:01

he to ładnie, będę działał sam tylko muszę skołować ściągacz :) dzięki za cały opis



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Amortyzatory

Post autor: Paweł Marek » wt gru 21, 2010 21:44

Djpawssio pisze:że jest jakby luz
lepiej określ jaki bo mały jest dopuszczalny a własciwie nawet typowy i robota zbędna.
Jak opuszczasz koło to kolumna wisi na talerzyku pod maska zgadza się? Więc opada o tyle o ile talerzyk jest ponad kolumną gdy auto stoi na kołach. I tyle luzu musi być.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Amortyzatory

Post autor: Djpawssio » wt gru 21, 2010 21:45

nie mały duży luz przynajmniej z 2cm mogę amortyzator unieść do góry



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Amortyzatory

Post autor: ciachotdi » wt gru 21, 2010 21:48

z tego co wiem to luz powinien byc zachowany taki jak kolega opisuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Amortyzatory

Post autor: Paweł Marek » wt gru 21, 2010 21:51

oczywiście że musi być luz to wynika z konstrukcji. Patrzy się jak wysoko wychodzi talerzyk pod maską jak auto stoi na kołach, jeśli symetrycznie Ikoła proste) i nie za dużo - (nie wiem ile w mm teraz) to wszystko jest ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Amortyzatory

Post autor: Tomasz Bis » wt gru 21, 2010 22:23

juro pisze: odkręcasz dwie śruby trzymające amora
no i jak piszesz dalej ustawianie kąta pochylenia . Można tego próbować uniknąć , w mk2 audi b4 da się to wymienić bez wyciągania z samochodu .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Amortyzatory

Post autor: janek1350 » śr gru 22, 2010 13:55

Ja byłem na stacji diagnostycznej zeby sprawdzili mi amortyzatory i po diagnozie wyszło ze jest ok a ewidentnie podczas jazdy na dziurach było słychac jakieś stuki w domu sam zdjołem koło i okazało sie ze poduszki amortyzatorów do wymiany przy okazji wymieniłem nowe amortyzatory pojechałem na ustawienie kątów kuł i jezdze do tej pory.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości