Silnik niedogrzany a termostat 2 razy wymieniany

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

Silnik niedogrzany a termostat 2 razy wymieniany

Post autor: proinstalnet » pt gru 03, 2010 18:50

bo u mnie termostat dobrze trzyma



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Silnik niedogrzany a termostat 2 razy wymieniany

Post autor: oldstaszek » pt gru 03, 2010 21:04

..się podłączę.
Gofer II.1,6PN
Zimnica w autku, wskaźnik pokaże ćwiartkę i end.
Termostat wymieniony - stary jest tak samo dobry jak i nowy.
Nagrzewnię wymienię(kupiona i czeka) jak ciut pociepleje.

Przyczyna:
Zastosowałem pewien specyfik do oleju obniżający opory tarcia(uszlachetniacz) i opory tak spadły że silnik osiąga równowagę termiczną na znacznie niższym poziomie no i mam co mam. Preparat jednak zadziałał - znaczy plus, jednak marznę - znaczy minus...
Zastosowałem świadomie i po prawdzie to jestem zadowolony bo efekt uboczny da się zminimalizować.
Dzisiaj zasłoniłem 1/2 chłodnicy - zobaczymy... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik niedogrzany a termostat 2 razy wymieniany

Post autor: Paweł Marek » pt gru 03, 2010 22:36

oldstaszek, nie śmiem bo wiem że jesteś doświadczony ale nie wierzę :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

Silnik niedogrzany a termostat 2 razy wymieniany

Post autor: proinstalnet » sob gru 04, 2010 00:49

Paweł znasz mnie na tyle z forum ze wiesz ze nie bawie sie w polsrodki zadne łatanie itp. Ale powiem ci ze padała mi pompa wspomagania strasznie byla glosna nadawala sie do wymiany. Powiedzialem sobie co mi szkodzi. No i tu bedzie zaskoczenie, wlalem Ceramizer do ukl wspomagania zrobilem 100 km po miescie i pompa ucichła pracuje jak nowa. Wiem ze nowej z niej sie nie zrobilo i kiedys sie ona wysra ale jak na razie jest super. Na wspomaganie zadziałalo ale w silnik bym tego nie wlał.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Silnik niedogrzany a termostat 2 razy wymieniany

Post autor: oldstaszek » sob gru 04, 2010 09:10

Paweł Marek pisze:oldstaszek, nie śmiem bo wiem że jesteś doświadczony ale nie wierzę :)
Widzisz...Działam metodycznie i pragmatycznie do czego zobowiązuje profesja.
Jednak zdarza się że nie do końca da się przewidzieć efekty uboczne co w tym przypadku oznacza niższą temperaturę równowagi termicznej silnika.
Drobiazg - fabrycznie gofer ma odpowietrzenie układu chłodzenia - wężyk między chłodnicą a zbiornikiem wyrównawczym.
Ten obwód daje ciepłą chłodnicę u góry - jest to swego rodzaju mini obieg chłodzący i zapewne on zdecydował że są problemy z ciepełkiem.
Jednak nie będę go zamykał - gdzieś odgazować się musi.
Zakryłem część chłodnicy...

Mój dziadek daawno temu dostał XADO(jeszcze przed powstaniem oddziału w Polsce). Powtórka nastąpiła po ok.100kkm.
Już ten preparat spowodował iż silnik rozgrzewał się trochę dłużej a oznacza to że wewnętrzne opory ruchu silnika obniżyły się czyli mniej paliwa do jazdy a więc i mniej ciepła ze spalania a także tarcia.
Ostatnio dotarły "uszlachetniacze metali" więc celem uzyskania jakiejś wiedzy zastosowałem w silniku - efekt jak wyżej opisałem.
To że się podłączyłem pod temat nie oznacza że potrzebuję pomocy czy rady - po prostu podaję jako ciekawostkę techniczną. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości