Problemy z temperaturą silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Problemy z temperaturą silnika

Post autor: nosboR » sob lis 20, 2010 13:01

Wczoraj jadąc zauważyłem że nie dogrzewa mi się silnik...temperatura staje na 80*C i tak już pozostaje a do tego silnik powoli łapie temperaturę. Wiem identycznych tematów są setki ale ciekawi mnie to czy sam temu nie zawiniłem. Ponieważ dwa dni wcześniej dolałem płynu chłodniczego i zastanawiam się czy do starego można lać obojętnie jaki płyn czy np. trzeba wlać tego samego koloru bo mój stary prawdopodobnie jest zielony a dolałem niebieskiego. Może to tylko zbieg okoliczności że akurat teraz coś siadło termostat lub czujnik temp. I jeszcze pytanie co do czujnika...czy w razie gdyby był niesprawny wyskoczy mi to na vagu ?



Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Problemy z temperaturą silnika

Post autor: tobi19761 » sob lis 20, 2010 14:48

A jak stoisz na światłach lub w korku to dzwiga sie temperatura?


tobi

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Problemy z temperaturą silnika

Post autor: hard87 » sob lis 20, 2010 21:50

jeżeli chodzi o dolewanie płynu chłodniczego to niema problemu teraz ponieważ na co drugim pisze że można mieszać, może licznik cię okłamuje jak masz dostep do vag'a podepnij sie i zobacz



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Problemy z temperaturą silnika

Post autor: sklejku » ndz lis 21, 2010 08:47

To ze lapie powoli temp moze byc wina termostatu poprostu jest otwarty trzeba go wymienic co do mieszania plynow mozna mieszac je poczytaj specyfikacje na odwrocie opakowania tzn ja osobiscie borygo czerwone nie mieszal bym z zielonym petrygo zeby szamba nie miec w ukladzie ;) ale to tak na marginesie, czujnik jessli jest uszkodzony to VAG pokaze Pozdrawiam


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Problemy z temperaturą silnika

Post autor: adamwwy » wt lis 23, 2010 01:02

Jeśli podaje nie właściwe parametry, ale w zakresie działania czujnika to nie pokaże błędu (zakres widziany przez czujnik to -39,5st. do 129,5st). Jeśli jest zwarcie lub przerwa to wtedy wyświetli błąd.



Awatar użytkownika
2pek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 23:26
Lokalizacja: ^~GMB~Malbork~^
Kontakt:

Problemy z temperaturą silnika

Post autor: 2pek » wt lis 23, 2010 20:49

na 100% termostat, to częsta przyczyna. jeśli nie chcesz tego wymieniać i chcesz sprawdzić czujnik podepnij vaga sprawdź, jeśli nie masz vaga to po sprawdz opór na pinach we wtyczce(gdzieś na forum była rozpiska jakie piny odpowiadają za wskaźnik na deske) jeśli nie masz multimetra to wyciągnij czujnik wez w rękę zapalniczke albo wrzącą wode i wsadz tam czujnik na zapłonie i zobaczysz czy se podniesie czy nie. A z nadmuchu po "nagrzaniu" leci ci gorące powietrze? przez niesprawny czujnik czy termostat moze ci więcej palić a teraz sie zaczyna zima więc czem prędzej to trzeba zrobić :)


moja golfina, znowu pocina, ścina skur*ysynów jak gilotyna!

Z GL'a do GTI'ka --- Moja MK2 po dużej metamorfozie:)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=367996&start=0

nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Problemy z temperaturą silnika

Post autor: nosboR » czw lis 25, 2010 23:18

podpinałem pod vaga i nic nie wykazało...więc kupiłem termostat wymieniłem i problem z głowy :grin: dzięki za pomoc a szczególnie za informacje o mieszaniu płynów bo to najbardziej mnie dręczyło



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości