Przedmuch

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

danio86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt gru 22, 2009 14:24
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

Przedmuch

Post autor: danio86 » wt lis 16, 2010 10:36

Witam.
Mam pytanie dotyczące chyba mechaniki bo chodzi o silnik, a mianowicie jak go odpaliłem prawie po 1,5 miesiąca czasu bo naprawiałem go i usłyszałem stuki na silniku tak jak by na Krzywkach(klawiaturce) a co najgorsze to jeszcze kontrolka od oleju mi sie zapaliła stan oleju jest i jak zgasiłem auto i sprawdziłem bagnet z ciekawości i poleciał jakiś dymek. Odpaliłem na nowoauto i odkręciłem korek wlewu oleju i zaczeło dmuchac zakręciłem bo się bałem, że olej mi wyrzuci i teraz nie wiem za co się zabrac za ten stuk czy może za przedmuch, ale nie wiem czym to wszystko może byc spowodowane.

Proszę o jakieś porady i z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Przedmuch

Post autor: Superbeasto » wt lis 16, 2010 10:56

Po takim okresie czasu, to olej z popychaczy zleciał i po prostu musi się tam dostać z powrotem, żeby nie stukały. Co do dymku, to też tak może być, że olej spłynął na dno, a on zawsze uszczelnia (poprawia kompresję na cylindrach, jak coś jest nie ten teges) i część spalin szła w silnik. Ja miałem przedmuch na jednym cylindrze, kompresja była tam większa o 0.5 bara jak na reszcie, czasami dymiło z odmy, spod korka, a czasami nie. Jeździłem i nic się nie działo. A kontrolka oleju może się zaświecić, bo jak Ci cały olej spłyną w miskę, to zanim on tam dojdzie do czujnika to chwila minie, a czujnik bodaj reaguje coś około minuty po odpaleniu silnika, jak do tego czasu nie będzie ciśnienia to się zaświeci, ja podejrzewam, że sygnalizuje ten co jest przy głowicy, on jest odpowiedzialny za niskie ciśnienie (gdzieś na forum się z taką informacją spotkałem) prawdopodobnie, no i olej z miski zanim doleci do głowicy:) Tak to rozumuję na mój rozum.


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

danio86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt gru 22, 2009 14:24
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

Przedmuch

Post autor: danio86 » śr lis 17, 2010 13:31

Hmm jak pochodzi trochę na biegu jałowym to wszystko oki ale jak ruszę czy pogazuje troche to się zapaliła czy może to byc jeszcze coś prócz tego oleju który mógł tak bardzo siąśc?? może mam za małe ciśnienie albo pompa ssąca??



Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Przedmuch

Post autor: Superbeasto » śr lis 17, 2010 18:39

Musisz sprawdzać wszystko po kolei... zacznij od czujników. Smoka bym zostawił w spokoju. Jak już coś to pierścienie, ale to by waliło strasznie z wydechu, jakby pożerał takie ilości, że kontrolka by się miała zaświecić. Może coś nie stykać, po takim okresie leżakowania, to nawet jakiś gryzoń mógł Ci coś przegryźć. Mnie się raz kontrolka oleju włączyła, jak miałem czujnik niedokręcony. Trzeba by jakiegoś znawcę, kto już coś takiego przeżył. Bo ja to dużo teoretyzuje :bajer:


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

danio86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt gru 22, 2009 14:24
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

Przedmuch

Post autor: danio86 » pt gru 03, 2010 13:52

dobrze sprawdziłem czujniki bo były po wymianie, ciśnienie jest odpowiednie tzn. że jest w przedziale takim jak na czujniku jest napisane. a kontrolka się zapala a gaśnie jak mu sie przyłozy po obrotach.



Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Przedmuch

Post autor: Superbeasto » pt gru 03, 2010 23:30

danio86 pisze:a kontrolka się zapala a gaśnie jak mu sie przyłozy po obrotach.
To może smok nie wydala? Tzn. pompa oleju na wolnych obrotach nie pompuje tyle co trzeba, a na wysokich już daje radę, bo zawór nie musi trzymać ciśnienia tak jak na niższych obrotach. No brak pomysłów. Czujniki może miejscami zamienione od ciśnienia? Wysoki w miejsce mniejszego ciśnienia. Ale moim zdaniem będzie to smok. Chyba, że jeśli Ci coś stuka w silniku, to może to być panewka uszkodzona i stąd to niskie ciśnienie.


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

Awatar użytkownika
przemekGTI-16V
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:30
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Przedmuch

Post autor: przemekGTI-16V » sob gru 18, 2010 18:57

wymień filtr oleju na boscha albo manna



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przedmuch

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 19, 2010 00:29

danio86 pisze:ciśnienie jest odpowiednie
jeśli tak - szwankuje czujnik w podstawce filtra, może kabelek mu spadł tylko


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości