Pękniety kolektor wydechowy a dawka paliwa k-jetronic

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 08, 2007 22:46
Lokalizacja: Kobierzyce

Pękniety kolektor wydechowy a dawka paliwa k-jetronic

Post autor: Jaco » czw lis 04, 2010 15:35

Witam mam problem z golfem II GTI silnik KR na K-jetronic'u po odpaleniu strasznie dymi ewidentnie dostaje za dużo paliwa i lekko szarpie jakby nie pracowały wszystkie tłoki. Po naciśnięciu gazu na wysokich obrotach chodzi w miarę dobrze, jednak dymi z kolektora wydechowego w miejscu już spawanym wcześniej. Czy nieszczelność na kolektorze wydechowym może powodować zwiększenie paliwa ?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pękniety kolektor wydechowy a dawka paliwa k-jetronic

Post autor: -=ren=- » czw lis 04, 2010 15:46

według mnie nie ma to wpływu. Jeśli masz na pewno KRa to nie masz sondy lambda i analiza spalin nie jest prowadzona tak jak w PLu. Dawkę paliwa reguluje sam rozdzielacz, przy współpracy z podgrzewaczem który jest umieszczony na bloku.
Sprawdź czy pozostałe elementy silnika masz w porządku, bo jak zaczniesz zabawy z regulacja rozdzielacza na własną rękę to już po ptakach. Zadbaj o przewody i odpowiednie świece, filtr powietrza, ciśnienie paliwa, szczelność dolotu na odcinku przepływomierz przepustnica (lubi pękać w miejscach karbowanych), sprawdzić ustawienie rozrządu, zapłonu, stan palca w kopułce, czujnika w aparacie oraz samą kopułkę...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 08, 2007 22:46
Lokalizacja: Kobierzyce

Pękniety kolektor wydechowy a dawka paliwa k-jetronic

Post autor: Jaco » czw lis 04, 2010 16:08

Zgadza się sondy lambdy nie mam, natomiast podgrzewacz jest walnięty jednak nie objawiało się to w ten sposób ze zalewało jedynie szarpał zimny jak się nagrzał chodził dobrze.
Za regulacje rozdzielacza się nie biorę :). Przewody do świec są wymienione świece były niedawno wymieniane ogólnie układ zapłonowy był przeglądnięty. Filtr powietrza i paliwa wymieniłem. Wydaje mi się że nieszczelność na dolocie objawiła by się odwrotnie dawka była by zbyt uboga (chyba że się mylę). Nie wiem jak sprawdzić ciśnienie paliwa i ustawienie rozrządu (nie jestem mechanikiem) ale rozrząd był rok temu ustawiany.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Pękniety kolektor wydechowy a dawka paliwa k-jetronic

Post autor: -=ren=- » czw lis 04, 2010 17:02

A czy na pewno to dymienie spowodowane jest ilością paliwa?? nie jest to olej?? jaki kolor ma dym i jaki zapach. SPrawdzałeś kolor świec?


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 08, 2007 22:46
Lokalizacja: Kobierzyce

Pękniety kolektor wydechowy a dawka paliwa k-jetronic

Post autor: Jaco » czw lis 04, 2010 21:36

Na pewno nie ale zapach benzyn jest mocno wyczuwalny. Ostatnio jak czyściłem świece, były jakby zebrał się na nich nagar z którego wyczyściłem. Kolor jakby siwo-biały ale nie pamiętam już, jutro zobaczę jeszcze raz. Jakiś czas temu były wymieniane panewki czy spapranie tej roboty mogło spowodować branie oleju lub takie objawy, mimo ze jakiś czas chodził dobrze ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 51 gości