regeneracja pompy od wspomagania

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: ciachotdi » wt lis 02, 2010 11:51

Wiem kolego o co ci chodzi o tą tylną ściankę gdzie znajduje się numer fabryczny itp. fakt nie da się tego niczym wyciągnąć bo jest tak taki myk jest specjalna dziurka wielkośći 2mm w którą wkładasz jakąś igłę i ten simering wychodzi jak masło i po kłopocie :bigok: jezeli masz jakieś pytania odnośnie tych pomp to pytaj bo wymieniłem już kilka :grin:



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 17:06

Ok znalazłem tą dziurkę jest po boki pompy tak ale próbowałem wyjąc to zabezpieczenie i nic dopasowałem tam in busa czy w ton inbus musiałbym uderzyć czy to trzeba tylko popchnąć i powinno to zabezpieczenie zeskoczyć niewidem morze się zapiekło albo coś źle robię



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: ciachotdi » wt lis 02, 2010 17:36

Ta dziurka jest po to by ci wyszła sprężyna jak ci ona wyjdzię to bijesz z góry tam gdzie imbus wchodzi (nie wiem po co ci ten imbus w niczym on nie pomaga) napierd... młotkiem i ci wychodzi denko. Jak chcesz wyjąć łożysko tu przy kole to musisz mieć specjalne szczypce do simeringów.

dziuka w pompie jest po to byś wyjoł zabezpieczenie i denko samo wychodzi (pobij w nie bo one jest na sprężynie w srodku)



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 18:30

Jeśli chodzi o inbus to dopasowałem go do tego otworu żeby wybić sprężynę i poszło ale to denko nadal siedzi spróbuje tak jak mówisz walne parę razy od góry



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: ciachotdi » wt lis 02, 2010 18:50

musi iść nie ma bata. A tak nawiasem mówiąc po co ją chcesz rozebrać buczy ci ??? bo jak nie pompuje to nie dasz rady z nią nic zrobić

popatrz
-http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 30&t=90949
-http://picasaweb.google.pl/d4tura/PompaWspomagGolf02#



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 19:19

Wspomaganie dział normalnie tylko szumieć zaczęła udało mi się wyciągnąć te ściankę niestety jak puknąłem od góry a zapomniałem podłożyć ręki pod spód :grrr: i to wszystko mi się wysypało i spadło na beton ale teoretycznie nic się nie pokrzywiło trochę tylko się elementy pobrudziły ale wszystko dokładnie umyję w benzynie ekstrakcyjnej ale mam jeszcze jeden problem są tam takie bolce dwa długie i tutaj nie wiem bo mam jeden krótki a nie wiem czy nie powinny być dwa i jeszcze jedna sprawa nie mam pojęcia jak to było złożone więc będę miał spory problem :grrr:



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: ciachotdi » wt lis 02, 2010 20:12

ten długi wchodzi głębiej w obudowe w środku. po to są te bolce żeby dało się ją dobrze poskładać czyli jest jeden mały i ten dlugi ktory wchodzi głębiej. jak zaczeło szumiec wystarczyło zmienić plyn :D a tak narobiłeś sobie roboty



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 20:28

Próbowałem ją poskładać ale jeszcze kilku rzeczy nie jestem pewien czy dobrze zaznaczyłem kolejność elementów i sprężyna nr 4 nie wiem w którym miejscu była a ta sprężyna w kółku dusza mniemam takiej i jeszcze nie jestem pewien gdzie ma być ten krótszy bolec na zdjęciu go niema ale on chyba jest na samym przodzie pompy i blokuje ten pierwszy element żeby całość się nie obracała i element zaznaczony nr 1 nie wiem w jakiej pozycji ma być jak ba być obrócony



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 20:37

Ale ja mam dwa bolce 2 długie i jeden krótki z tego co zrozumiałem to de długie przechodzą przez wszystkie trzy elementy i trzymają je w całości a krótki jest na samym początku i blokuje całość żeby się nie obracała tak



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 20:38

Fotka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: ciachotdi » wt lis 02, 2010 20:46

tak tej sprężyny nie ma w tych pompch jest taka mała chyba oznaczyłeś ja czerwona strzalką 4 albo s

1-ten mały bolec idzie na początek do niego wkładasz sprężynkę nr 4 na zdjęciu
2- wkładasz wałek z 3 i blaszkami potem 2 nie wiem którą na wew. lub na zwenątrz ale po to sa te bolce by weszły zrób to metodą prób i błedów jak wszystko ładnie poskładasz nakładasz te denko, jak bedzie ok to wejdzie jak nie pupa od nowa
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2010 21:01 przez ciachotdi, łącznie zmieniany 1 raz.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 20:58

Tak dokładnie a kolejność montażu elementów się zgadza czy ta spręrzyna ma być na wirniku zaraz pod tylną ścinką



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: ciachotdi » wt lis 02, 2010 21:05

ma być pod 1 elementem czyli jak na zdjeciu jest goła pompa narpiew sprężyna potem 1. Ma na celu ona niwelować drgania przenoszone od koła pasowego.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

regeneracja pompy od wspomagania

Post autor: Mati44 » wt lis 02, 2010 21:23

A jak ustawiony powinien być ten pierwszy element chodzi mi o te otwory



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości