Mam mega problem z hamulcami.. LUDZIE POMOCY!!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mam mega problem z hamulcami.. LUDZIE POMOCY!!

Post autor: Paweł Marek » pt paź 22, 2010 22:39

siman20, kolega pisał że VAG nie widzi mu ABS. Odpalenie silnika nic nie daje, pompa włączy się tylko na moment dla testu po włączeniu zapłonu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: Mam mega problem z hamulcami.. LUDZIE POMOCY!!

Post autor: siman20 » pt paź 22, 2010 22:46

Paweł Marek pisze:siman20, kolega pisał że VAG nie widzi mu ABS. Odpalenie silnika nic nie daje, pompa włączy się tylko na moment dla testu po włączeniu zapłonu
przeoczylem to ze napisal ze mu niewidzi VAG abs-u..

czyli jak wdlug Ciebie jak opaliz silnik to pompa nie bd chodzila?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mam mega problem z hamulcami.. LUDZIE POMOCY!!

Post autor: Paweł Marek » pt paź 22, 2010 23:43

no skąd, pompa po odpaleniu silnika działa tylko wtedy jak jedziesz zahamujesz i zadziała ABS, ale zdaje się testuje się jak pisałem po włączeniu zapłonu, czyli uruchamia na krótko i to się wykorzystuje do odpowietrzenia. Ja mam w jednym autku starszy model ABS z kompem pod kanapą tam dostęp do styków pompy ABS jest łatwy to po prostu odkręcałem odpowietrzniki a kolega wielokrotnie podawał na nią napięcie z aku krótkimi impulsami zabzyczała i odpowietrzyła się, ale nie mam wielkich doświadczeń ile razy i na jak długo się to napięcie powinno podawać, robiłem to z 10 razy nie wiem czy potrzebnie. Nie ma prawa przy całym odpowietrzaniu braknąć płynu w zbiorniczku - bo wszystko od nowa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

yamahayzfr16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 12:36

Mam mega problem z hamulcami.. LUDZIE POMOCY!!

Post autor: yamahayzfr16 » sob paź 23, 2010 00:53

Pisząc że nie widzi mi Vag ABs'u miałem na myśli ze poprostu w grupie 001 i 002 tam gdzie sie nacisku IDZ! lub jak u mnie Go! bo mam po angielsku :P (pełna wersja żeby nie było) w tych kratka obok pisze na czerwono i dużymi literami: ERROR NOT available i wyskakuje przy tym okienko ze "sie nie da"..
Nie mam troche odwagi doprowadzac bezpośrednio prąd na pompe bo znając moje szczeście z elektryką to coś spale..
Myślicie że na porządnym warsztacie samochodowym poradzili by sobie z problemem?
Dzwoniłem do VwWójcik w Szczecinie na Nadodrzańskiej(jeden z lepszych w Szcz.) i chcą za wymiane płynu bo o to pytałem :P 150zł a ze swoimn płynem 110zł.. Troche drogo bo warsztat u józka z blachy falistej bierze ok. 30zł :P
Dlatego kminie bo oni robią TYLKO grupe VAG i nic więcej..
Chyba że panowie mi pomogą bardzo i poradzą krok po kroku jak tą głupią moją pompe włączyć i odpowietrzyć wtedy.. ;)
Dzieki!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości