swap 1.9 td do mk2

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ferdek16v
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 15:51
Lokalizacja: Golczewo

swap 1.9 td do mk2

Post autor: ferdek16v » ndz paź 17, 2010 12:19

Jako że to mój pierwszy post to witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!dalej jak w temacie.Jako że mój 1.6 PN ma bardzo mierne osiagi (0-100 18sek v-max to 140-145km/h) postanowiłem zrobić mu przeszczep na diesla i póżniej go troche podkrecic.Nie mogłem znalesc 1.6 td w rozsadnej cenie a że znajomy ma niepotrzebny silniczek z golfa mk3 1.9td to wybór padł na niego.Zaznaczam że jestem zielony w tym temacie wiec proszę o podpowiedzi.Pytanie brzmi - czy moge włożyć silnik 1.9td a skrzynie biegow z 1.6d? Nie chcę zmieniać prędkościomierza i chyba jeszcze pedała trzeba by było zmieniać.Pytanie nastepne - jak moge sprawdzic czy silnik jest dobry przed włożeniem do auta?Co dokładnie bede potrzebował do przeszczepu by to dobrze pracowało?Z góry dzieki za odpowiedz.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: swap 1.9 td do mk2

Post autor: pitru » ndz paź 17, 2010 14:23

ferdek16v pisze: jak moge sprawdzic czy silnik jest dobry przed włożeniem do auta?
Możesz zwalić misę i zajrzeć do panewek, reszta do wglądu po zwaleniu głowicy tzn pierścienie, zawory...., ale trochę nie bardzo pchać się w koszty na starcie. Poza silnikiem i mocowaniami będziesz potrzebował wiązkę silnika, chłodnica może nie wydolić, wydech do wymiany..... Ogólnie sporo kaski i czasu na skompletowanie. Chyba taniej i szybciej będzie jak kupisz jakieś inne autko na dobiciu na części albo do remontu. Ale... jak kto woli... :D


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
ferdek16v
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 15:51
Lokalizacja: Golczewo

Re: swap 1.9 td do mk2

Post autor: ferdek16v » ndz paź 17, 2010 15:04

Ogólnie sprawa wyglada tak-silnik wyrwe za 200 - 300 zl i podobno jest w dobrym stanie.Chłodnice wezmę razem z silnikiem.Moge tez za parę złotych miec skrzynie do niego lub do 1.6d.Właśnie wolałbym ta druga bo zakładając od 1.9 wymusi to kolejne przeróbki.Wiec czy skrzynia z 1.6d będzie pasować do silnika 1.9td?Wydech nie jest problemem bo znajomy u którego przekładałbym silniki jest mechanikiem i spawaczem.Czy z elektryką jest dużo roboty i czy jest to skomplikowane?



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

swap 1.9 td do mk2

Post autor: pitru » ndz paź 17, 2010 16:36

Sprawdź jaki to model skrzyni, żeby nie było jaj z przegubami i półosiami chociaż wydaje mi się że lepiej byłoby założyć tą od td jeżeli będziesz coś modził w przyszłości a podejrzewam że coś jest na rzeczy :grin: .. Co do elektryki to trochę zabawy jest, ale do ogarnięcia jak masz chociaż
mniej-więcej oriętację co do czego . Po za tym dużo info jest na forum.....zdjęcia itd


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Bartek88m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr paź 21, 2009 20:49
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: swap 1.9 td do mk2

Post autor: Bartek88m » ndz paź 17, 2010 17:09

ferdek16v pisze:Moge tez za parę złotych miec skrzynie do niego

A ja mam pytanie czy daloby rade kupic ta skrzynie do td??? Bo mam diselka z silnikiem aaz i potrzebuje skrzynie



Awatar użytkownika
ferdek16v
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 15:51
Lokalizacja: Golczewo

Re: swap 1.9 td do mk2

Post autor: ferdek16v » ndz paź 17, 2010 17:30

Ogólnie rzecz biorąc to lepiej byłoby sprzedać tego mk2 i kupić mk2 w dieslu ale szkoda mi mojej budy bo w bardzo dobrym stanie jest.Powymieniane amorki hamulce jakieś tam jeszcze pierdoły.Wygłuszyłem wnetrze i jeżdzi sie naprawde przyjemnie.Jedynie ten silnik , słaby i nierozwojowy.Włoże diesla a jak sie wiecej kasy trafi to zrobie mu remoncik i podkręce.Będę pisał w miarę rozwoju sytuacji.



Awatar użytkownika
ferdek16v
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 15:51
Lokalizacja: Golczewo

swap 1.9 td do mk2

Post autor: ferdek16v » śr cze 01, 2011 10:22

Aha.Jak sie ma sprawa z obrotomierzem i licznikiem prędkości.Alternator będzie z mk2 1.6 diesel więc nie powinno być z tym problemu.Ale skrzynia biegów będzie z 1.9 td a tam jak wiadomo prędkościomierz nie jest na linke tak jak w golfie mk2 a nie chce zakładać licznika od golfa 3.a może zostawić skrzynie z 1.6 diesel a jedynie przełożyć półosie napędowe???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości