problem z ogrzewaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kadus27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 18:18

problem z ogrzewaniem

Post autor: kadus27 » wt paź 12, 2010 21:07

witam. mam pewien problem dotyczący ogrzewania. ogólnie w trakcie pracy silnika nagrzewnica się grzeje, jednak kiedy włączam nawiew to dzieje się tak jakby dmuchawa szybciej studziła nagrzewnice, niż ta się nagrzewa. czy to może być wina nagrzewnicy?? zastanawiam się nad kupnem płynu do czyszczenia chłodnic i przepłukania jej, ale czy ma to sens??



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

problem z ogrzewaniem

Post autor: Dziku VR6 » śr paź 13, 2010 08:10

Najlepiej abyś wymienił na nową koszt około 40zł tylko troszkę jest rozkręcania, odkamieniać nie warto bo to pewnie nic nie da. Zakładam że nie masz zapowietrzonego całego układu, Jeszcze przed wymianą sprawdziłbym zaworki te co są przed scianą grodziową na wężach idących do nagrzewnicy.


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

kamilO-xD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 28, 2010 22:57
Lokalizacja: ZMC
Kontakt:

problem z ogrzewaniem

Post autor: kamilO-xD » śr paź 13, 2010 19:58

NO właśnie wymień nagrzewnice, ja miałem tak samo , wymieniłem sam nagrzewnice zajeło mi to pół dnia , ale teraz grzeje na maxa :D



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

problem z ogrzewaniem

Post autor: c-master » czw paź 14, 2010 23:09

A ja miałem inne rozwiązanie tego problemu
- otóż klapa, która kieruje powietrze z dworu na nagrzewnicę żeby tamtędy przeszło, ogrzało się i wpadło do kabiny jest wykonana ze stali a w niej jakiś konstruktor Helmut postanowił wyciąć na prasie dziury ( podejrzewam że po to żeby byłą lżejsza i było lżej ruszać suwakiem na panelu sterowania).
No i otóż te dziury zaklejane są jakimś materiałem nieprzepuszczającym powietrza. I z czasem ten materiał odpada i nic nie daje przekręcanie dźwigni w pozycję HOT bo powietrze nie jest kierowane na nagrzewnicę w 100 % tylko wg mnie w około 15 %. Zdjąłem prawą półkę i potem cały kanał powietrzny i zobaczyłem tę dziurawą klapę. Zakleiłem dziury szarą taśmą pakową i teraz w gofrze mam PIEKŁO :)
A też miałem wymieniać nagrzewnicę ....


było już ich trochę ....
Obrazek

kadus27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 18:18

problem z ogrzewaniem

Post autor: kadus27 » pt paź 15, 2010 19:07

spróbuję w takim razie najpierw z tą klapką, żeby ewentualnie była szansa na uniknięcie zabawy z rozbrajaniem dechy rozdzielczej...
z góry dzięki za doradzenie



Breakmes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 03, 2010 16:31
Lokalizacja: Olsztyn

problem z ogrzewaniem

Post autor: Breakmes » pt paź 22, 2010 13:30

Gdzie znajduje się ta klapa ? Wystarczy ściągnąć tylko pułkę pod pasażerem i kanał ? Mam ten sam problem przy postoju grzeje w miare ale jak już jade to coraz zimniej ... brrrr



kadus27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 18:18

problem z ogrzewaniem

Post autor: kadus27 » pn lis 01, 2010 21:52

witam. ponownie. powiedzmy że częściowo problem się rozwiązał po zalepieniu tej klapki. co do jej lokalizacji, to dokładnie znajduje się właśnie za półką od strony pasażera i jest ukryta w kanale. co do półki to są to zaledwie 4 wkręty i kilka klipsów na kanaliku. właściwie czas takiego zabiegu to kwestia kilkunastu minut. nie ma rewelacji co prawda, ale poprawa nastąpiła. aczkolwiek mam jeszcze zamiar mimo wszystko wymienić nagrzewnicę, gdyż efekt zaklejenia klapki nie jest zadowalający, szczególnie przed zbliżającą się zimą. jak się dobrze sprężyć, to w pół dnia można się wyrobić nawet jako nowicjusz w tej naprawie.



Awatar użytkownika
romanziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 22:56
Lokalizacja: Łódź

problem z ogrzewaniem

Post autor: romanziom » wt lis 02, 2010 09:37

:panna: Powiem ci kolego że u mnie występował podobny problem tyle że mi z mojej nagrzewnicy leciała woda :grrr: i miałem bagno w środku o nagrzaniu się samochodu mogłem zapomnieć :( . Wymiana nagrzewnicy na nową to bardzo czasochłonna operacja :bigok: trzeba rozbierać prawie pół wnętrza . Radził bym abyś zrobił to z kimś doświadczonym kto już takie rzeczy robił :] POZDRAvwiam


Obrazek

IT'S TIME TO PIMPM SOME AUTO ! ! !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości