miała być wymiana tylko uszczelki

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: perki » pt paź 08, 2010 21:27

gdybys widzial jak do mojego znajomego mechanika przyjezdzaja auta ktore wlasnie wrocily z serwisu

- naprawa uciekajacego plynu hamulcowego > zlapanie wezykow zardzewialymi kombinerkami oklejone tasma zeby nie spadly > koszt 300zl

- brak pradu w aucie - wymiana akumulatora , alternatora - czesci + robocizna 700zl pradu nie ma dalej - u znajomego okazalo sie ze jeden kabel jest wyrwany

i wiele wiele innych cudow



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » pt paź 08, 2010 22:12

chciałbym jeszcze dodać że jednostkowe i nieprzemyślane telefony tu nic nie pomogą a może i nawet zaszkodzą także takie coś musiało by być bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone...
pozdrawiam



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: Zimny Chirurg » sob paź 09, 2010 16:32

przemo20VW pisze:chciałbym jeszcze dodać że jednostkowe i nieprzemyślane telefony tu nic nie pomogą a może i nawet zaszkodzą także takie coś musiało by być bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone...
pozdrawiam

Napisz do TVN Turbo do programu Turbo kamera. Uwielbiają takie tematy. Skasują ich na miękko. Będą mieli piękną reklame ze napewno to odczują i myśle ze po takim programie zmiękną i naprawią Ci wszystkie usterki.

Pozdro

ZC.

P.S. Powodzenia. A może idz po pomoc do UOKu. Moze oni coś pomogą.



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » sob paź 09, 2010 18:28

z tego wszystkiego zapomniałem dodać że za zawór i tłok czują sie odpowiedzialni i poniosą koszty.ale dalej zostaje sprawa turbiny i wtrysków które moim zdaniem są dobre bo przecież jadąc do nich silnik pracował ok i napewno nie dymił(no chyba że je podmienili na padline :satan: ).
co do TVN turbo to nie jestem pewny czy sprawa jak moja ich zainteresuje :(



greg

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: greg » sob paź 09, 2010 20:04

przemo20VW, jeśli jest uszkodzona turbina i ją wymieniali to niech ci ja dadzą - na turbo o ile kojarzę będzie oznaczeni produkcji - jeśli mam rację wyjdzie czy to twoja
Tak wogóle to podejrzewam, że źle złożyli rozrząd (stąd uszkodzony zawór) - bo do planowania rozbierali głowicę i mogli zdejmować rozpinać zawory (jeśli były np czyszczone, szlifowane gniazda).
Co do turbo podejrzewam, że testowali na rozebranych wężach i musiało coś zaciągnąć - innej opcji nie widzę.
Lejące wtryski powiadasz? A na tłokach tego lania nie ma śladu? Ciekawe.

Próbuj drogę sądową i może TVN



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » pn paź 11, 2010 20:28

tak lejące wtryski. a dziwne jest to że mechaik który robił tą jazde próbną(podczas której padło turbo przez niby lejące wtryski)stwierdził że auto jest bardzo dynamiczne jak na 115 KM. więc chyba jedno przeczy drugiemu :kac:



greg

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: greg » pn paź 11, 2010 22:37

przemo20VW pisze:a dziwne jest to że mechaik który robił tą jazde próbną(podczas której padło turbo przez niby lejące wtryski)stwierdził że auto jest bardzo dynamiczne jak na 115 KM. więc chyba jedno przeczy drugiemu
no na pewno - ty czekaj - masz 115KM czyli pompowtryski - może gość źle je ustawił -hm - zresztą nieważne - bo widzę że i tak będziesz miał trudną drogę wyegzekwowania kasy



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » wt paź 12, 2010 08:25

tak mam pompowtryski.a najgorsze jest to że żaden inny mechanik niechce do tego serwisu ze mną jechać żeby mnie poprzeć choć prywatnie uważają że jestem poszkodowany a sam tu nic nie zdziałam!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: jhosef » wt paź 12, 2010 09:03

przemo20VW, a co myślisz nad zaprzęgnięciem Turbo Kamery? Patrząc na reakcję firm po zajęciu się tematem to momentalnie miękną.



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » wt paź 12, 2010 19:52

napisałem do nich wiec zobaczymy.dziś będe rozmawiał z radcą prawnym co on myśli o tym.orientuje sie ktoś może ile kosztuje rozprawa albo jakie będą koszty procesu?jest ktoś w tym temacie biegły?



przemo20VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 23, 2009 20:00
Lokalizacja: SZkaradowo

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: przemo20VW » czw paź 14, 2010 20:04

witam.
mógłby mi ktoś napisać jako jak kątem oka fachowca można uszkodzić pompowtryski podczas wymiany uszczelki pod głowicą???



greg

miała być wymiana tylko uszczelki

Post autor: greg » pt paź 15, 2010 08:41

przemo20VW, daj no adres mail na pw



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości