bendiks ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Doberrmann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 05, 2010 20:59

Re: bendiks ?

Post autor: Doberrmann » pn paź 11, 2010 14:56

-=ren=- pisze:sprawdź czy masz iskrę.
No właśnie nie ma - napisałam wcześniej coś z iskrą nie tak - zamiast po prostu nie ma iskry . Przełącznik gaz benzyna sam w sobie sprawdzony u specjalistów magików - mówią,że jest ok.
Teraz sprawdzimy czujnik halla - niby w ten sposób
"trzeba odłączyć kabel wysokiego z cewki do kopułki ,założyć starą świecę albo zbliżyć do masy i jak nie ma iskry to odpiąć kabel z boku kopułki (ten do czujnika halla,jest tylko jeden oprócz kabli wysokiego napięcia) i kawałkiem przewodu dotykać miedzy lewem a środkowym zaciskiem i jak pojawia się iskra na świecy to znaczy że to czujnik halla nawalił ( przekręcony kluczyk w stacyjce)" zobaczymy...



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

bendiks ?

Post autor: -=ren=- » pn paź 11, 2010 16:41

generalnie to trochę ryzykowny sposób na sprawdzenie czujnika, bo do komputera jest impuls 5V generowany przez halotron. Ja zawsze sprawdzałem go po wyjęciu. Weź omomierz i sprawdź cewkę stronę pierwotną i wtórną: pod kapselkiem na śrubach ma być około 1 ohma, a między jedną skrajną śrubką a wyjściem kabla WN, 4kOhmy. DO tego sprawdź czy na kablu do czujnika na skrajnych zaciskach czy jest 12V, oczywiście na pozycji włączonego zapłonu. I to samo na cewce zapłonowej dwa skrajne powinny mieć napięcie rzędu 12 V.


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości