Wymiana skrzyni - automat.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

K_rzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 05, 2010 22:03
Lokalizacja: Nekla

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: K_rzysztof » pn wrz 27, 2010 14:01

Witam. Mam problem ze skrzynia w swoim golfie MKII 1.6 (LPG/benzyna) RF z 88r. Jest to automat o indeksie TKA. Prawidłowo działa tylko wsteczny bieg, obecność biegów "do przodu" można wyczuć tylko przy bardzo wysokich obrotach. Może ktoś spotkał się w swoim VW z podobnym objawem, jeśli tak proszę o poradę. Filtr i olej wymieniłem, gdy skrzynia zaczęła tak wariować, nie wiem czy poprzedni właściciel to robił regularnie, ale chyba nie. Przy wymianie dało się zauważyć większe kawałki metalu w oleju. Podejrzewam jednak, iż taniej mnie wyniesie wymiana skrzyni, dlatego zwracam się do Was koledzy forumowicze z pytaniem jaka - automatyczna - będzie do mojego golfika pasowała.
Dodam, iż byłem u dobrego mechanika i koszt min 3tys mnie załatwił z uwagi na studencki budżet.
Dzięki za uwagę i ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: jhosef » pn wrz 27, 2010 15:33

K_rzysztof pisze:Przy wymianie dało się zauważyć większe kawałki metalu w oleju
To już możesz raczej szukać skrzyni. Obecność opiłków w oleju świadczy o kończącej się skrzyni, a właściwie skończonej w Twoim przypadku.

Naprawa to tylko wyspecjalizowany warsztat a tam raczej cenę możesz liczyć w tysiącach. Mi za wyjęcie skrzyni, wymianę pompy i jej panewki powiedzieli około 2k więc za generalny remont jeszcze więcej.

Poszukaj drugiej ale najlepiej siedzącej jeszcze w aucie abyś mógł się przejechać i sprawdzić czy nie szarpie itp.

Pasować fizycznie będzie prawie każda z golfa 1/2 ale najlepiej poszukać właściwiej do 1,6 benzynka. Różniły się one nieco przełożeniami, ilością trybów pracy (np dodatkowym trybem E- działa jak D). Oczywiście bez wycieków. Jeśli skrzynia pociła się przy misce, półosiach to sobie odpuść. Tu nawet wymiana symeringów nie pójdzie bardzo gładko. Trzeba rozpinać flansze w koszu satelitów.

Oczywiście im młodsza tym lepsza. Zwróć uwagę na to czy zakupowana nie była myta specjalne na sprzedaż. Przy montażu zalecam wymianę ze sprzęgłem - pytanie czy nie dostał opiłkami - teoretycznie jest filtr ale...
Wymiana symeringu na łączeniu skrzyni i sprzęgła - koszt niewielki bo 30 zł.

Sprawdź kolor i zapach oleju. Jeśli zalatuje spalenizną może świadczyć to o przygodach skrzyni.



Slawek189
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sie 12, 2010 10:47

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: Slawek189 » pn wrz 27, 2010 17:28

2-3k ? toć za tyle pieniędzy to kupicie golfa w zaje_stym stanie



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: jhosef » pn wrz 27, 2010 18:22

Slawek189 pisze:2-3k ? toć za tyle pieniędzy to kupicie golfa w zaje_stym stanie
Niestety remonty automatów są drogie. To ze samochód jest stary nie znaczy, że będzie taniej. Drogie części i usługi. Dość mała konkurencja, a jeśli ktoś się zna to i się ceni.

Mi za naprawę uszkodzonego dyfra w automacie zaśpiewali 4,5 k zł za części i usługę. Skrzynia mnie kosztowała w rewelacyjnym stanie 430 zł.

Co innego wydać takie pieniądze w aucie wartym 15-20 czy 30 tysięcy. Ale mój golfik był wart połowy kosztów naprawy. Zalałem więc olej i przejeździłęm z wyjącym dyfrem około 30 k km. Aż zrobił bum :)



K_rzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 05, 2010 22:03
Lokalizacja: Nekla

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: K_rzysztof » wt wrz 28, 2010 08:13

jhosef, Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :pub: :pub:
Ide wykręcać skrzynie.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: jhosef » wt wrz 28, 2010 09:43

K_rzysztof pisze:Ide wykręcać skrzynie.
Wykręcałeś już ją czy to może pierwsze podejście?

Jeśli nie to chciałem zwrócić Twoją uwagę na to iż jest to ciężkie bydle. W pojedynkę na kanale/ podnośniku nie da radę.
Dodatkowo jest wielka i zajmuje całą przestrzeń między silnikiem a podłużnicą. Ja wyszarpywałem z silnikiem. Było mi łatwiej. Dwa warsztaty wyciągały mi :
- wariant pierwszy: odkręcenie przedniej belki i opuszczenie nieco zespołu napędowego aby dało się ją ściągnąć ze sprzęgła - nie polecam zbytnio bo zakończyło się wymianą skrzyni na koszt warsztatu.
- wariant drugi: odkręcenie skrzyni ze sprzęgłem hydrokinetycznym - nie przeszkadza ono wówczas w ściągnięciu skrzyni w dół.
Z tego co pamiętam sprzęgło dydrokinetyczne jest przykręcone do zamachu trzema śrubami m6 na klucz 10 po obwodzie co 120 stopni. Jest do nich niezły dostęp. Śruby są od strony silnika.



kaorini2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 18:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: kaorini2 » śr wrz 29, 2010 21:33

Nie robota w tysiacach nie czytaj takich rzeczy. Nie sztuka że zawieziesz skrzynie do warsztatu a tu zaraz bedzie 3000 zł za robote. Ta skrzynia jest prostsza niż manual. A co do skrzyń z allegro to nie wierze w opisy stan idealny i nigdy nie wiadomo w jakim stanie jest realnie. Druga sprawa prowadzę warsztat gdzie specjalizujemy się w naprawianiu auta z usa i skrzynie to chleb powszedni. Za zrobienie twojej skrzyni bedzie cię kosztować u mnie 1000 zł. Sam na codzień poruszam się Mk2 z identyczną skrzynią. Jak byś bym zainteresowany to daj znać


Pontiac Trans Am 78' 6.6 6BBL 450HP
Pontiac Trans Am 91' 7.0 TPI 480HP
Camaro Z28 92' 5.7 TBI 315HP
Golf 2 89' 1BBL 74HP

Nowy nabytek - Camaro IROC-Z 91 TPI 5.7 240HP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: jhosef » śr wrz 29, 2010 22:23

kaorini2 pisze:Nie robota w tysiacach nie czytaj takich rzeczy. Nie sztuka że zawieziesz skrzynie do warsztatu a tu zaraz bedzie 3000 zł za robote. Ta skrzynia jest prostsza niż manual. A co do skrzyń z allegro to nie wierze w opisy stan idealny i nigdy nie wiadomo w jakim stanie jest realnie. Druga sprawa prowadzę warsztat gdzie specjalizujemy się w naprawianiu auta z usa i skrzynie to chleb powszedni. Za zrobienie twojej skrzyni bedzie cię kosztować u mnie 1000 zł. Sam na codzień poruszam się Mk2 z identyczną skrzynią. Jak byś bym zainteresowany to daj znać
To, że Ty za tyle zrobisz to nie znaczy, ze gdzie indziej za tyle bedzie. Odwiedzałem warsztaty automatów, raczej renomowane i wiem jakimi cenami rzucali. Sam tego nie zrobię więc mogę tylko opierać się na cenach podanych przez warsztaty.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: bodzio_j » czw wrz 30, 2010 00:27

K_rzysztof, teżkiedyś padła mi skrzynia. Nawet nie szukałem warsztatu. Na forum kupiłem skrzynię za nieduże pieniądze, smiga. To jest chyba najlepsze wyjście.
Tu masz charakterystyki skrzyń.
http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... riebe.html" onclick="window.open(this.href);return false;



K_rzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 05, 2010 22:03
Lokalizacja: Nekla

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: K_rzysztof » czw wrz 30, 2010 15:06

kaorini2, jeśli do końca przyszłego tygodnia nie kupię żadnej z jeżdżącego auta to się z Tobą skontaktuje. Dzięki za ofertę Jestem w fazie szukania skrzyni i namawiania brata na udzielenie małego kredytu studenckiego.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za zainteresowanie. :pub:
Do usłyszenia niebawem.



kaorini2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 18:28
Lokalizacja: Wrocław

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: kaorini2 » czw wrz 30, 2010 17:08

jhosef pisze:Przy montażu zalecam wymianę ze sprzęgłem
Nie trzeba wymieniać konwertera te są bez lock upa więc nic im sie nie stanie opiłki wywali ciśnienie oleju.


Pontiac Trans Am 78' 6.6 6BBL 450HP
Pontiac Trans Am 91' 7.0 TPI 480HP
Camaro Z28 92' 5.7 TBI 315HP
Golf 2 89' 1BBL 74HP

Nowy nabytek - Camaro IROC-Z 91 TPI 5.7 240HP

K_rzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 05, 2010 22:03
Lokalizacja: Nekla

Wymiana skrzyni - automat.

Post autor: K_rzysztof » pt lis 05, 2010 09:27

Kupiłem skrzynie w bdb stanie od pewnego vw maniaka za bardzo małe pieniądze w porównaniu z naprawą (300zł). Założyłem i póki co jeździ.
Dzięki koledzy za zainteresowanie moim problemem.
Szerokiej drogi i do usłyszenia/zobaczenia.
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości