stukanie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

stukanie

Post autor: Antonioo » pn wrz 06, 2010 19:14

Witam.. chopaki mam taki problem i niewiem co to jest czy wał napędowy sie poluźnił czy poduchy na silniku czy gdzie..
ale jak jade tam od 2 biegu i wyżej... too gdy odpuszcze gaz i nagle szybko wdepne to słychać takie stukanie jakby coś gdzieś było luźne i to słychać bardziej z przodu albo normalnie jade silnik hamuje i nagle depne bo chce przyśpieszyć to znów jest to stukanie.. i co to może być?


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: stukanie

Post autor: Zimny Chirurg » pn wrz 06, 2010 21:16

Witam

Czy to jest 1 stuk czy sie powtarza? No i kolego tak sie nie jezdzi ze nagle dodajesz i puszczasz gaz. Bo za chwile wszystko bedzie stukało. Gazujesz delikatnie i tak samo gaz puszczasz delikatnie. to nie czołg.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

stukanie

Post autor: Antonioo » pn wrz 06, 2010 21:24

no wiem że sie tak nie jeździ, spokojnie nie jeżdze jak no mówiąc ciota jakaś ale to sprawdzałem co tak stuka.. no to jest 1 stuknięcie jak dodam gazu, ale ogólnie nie powinno tak być gdy szybko dodam gazu


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

stukanie

Post autor: honker » pn wrz 06, 2010 22:22

ak jade tam od 2 biegu i wyżej...
, jak sądzę na 1 ciężej jest te stuknięcia wyłapać. Jedź na stację diagnostyczną, sprawdź czy są luzy na tylnych tulejach wahaczy



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

stukanie

Post autor: Antonioo » wt wrz 07, 2010 11:49

no na 1jest ciezko to wyłapać.. ale na kazdym innym biegu jest to stukniecie


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

stukanie

Post autor: honker » wt wrz 07, 2010 22:14

sprawdzenie tylnych tulei wahaczy na stacji to koszt 10 zetów, wymiana jednej z 30 + tuleja.



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

stukanie

Post autor: Antonioo » śr wrz 08, 2010 18:12

mówicie że to na tyle jest?.. zauważyłem teraz ze to przy każdej zmianie biegu jest, i ja to słysze bardziej z przodu niz z tyłu


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

stukanie

Post autor: honker » śr wrz 08, 2010 22:03

W golfie przy pękniętej prawej tylnej tulei wahacza stuknięcia słyszałem (tak mi się wydawało) przy lewym przednim kole, dźwięk tak się niesie a są one na wysokości +/- przednich foteli. Ale wcale nie muszą to być tuleje ! Jak mówiłem sprawdź na stacji. Jeszcze jedno, stuknięcia pojawiają się tylko i wyłącznie przy zmianie biegów ? Jeżeli tak spróbuj zmienić bieg przy 2 tyś obrotów i blisko 3 tyś, sprzęgło puszczaj jak podczas kursu i daj znać o wszystkim po wizycie na stacji.
Pozdro.



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

stukanie

Post autor: Antonioo » czw wrz 09, 2010 08:45

no wiesz jak te sprzegło puszcze tak troche ostro to czuć delikatnie stuknięcie.. a jak płynnie to jest wszystko ok. no podjade na tą stacje zeby mi tam zobaczyli co go boli. a najbardziej to słychać właśnie jak dam szybko gazu np. jak wyprzedzam i nagle przyszpieszam. Dzieki chopaki za małą pomoc napewno tu napisze co było przyczyną tych stuków :)


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

stukanie

Post autor: honker » czw wrz 09, 2010 21:46

Najprędzej elementy gumowo-metalowe



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: stukanie

Post autor: Zimny Chirurg » czw wrz 09, 2010 22:25

Antonioo pisze:no wiem że sie tak nie jeździ, spokojnie nie jeżdze jak no mówiąc ciota jakaś ale to sprawdzałem co tak stuka.. no to jest 1 stuknięcie jak dodam gazu, ale ogólnie nie powinno tak być gdy szybko dodam gazu
Zacznij od sprawdzenia na szarpakach stan zawieszenia. Ja stawiam na wahacz. Wybita tylnia tuleja w przednim wahaczu.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

stukanie

Post autor: Antonioo » pn wrz 20, 2010 21:07

no to chopaki troche mnie to wszystko kosztowało ale miałem z tyłu drązek rozje... tak że koło całe latało i tuleje na wahaczach.. i już to pukanie znikło.. ale mam jeszcze sprzegło jakieś na wale uszkodzone lekko i czuć jeszcze delikatne puknięcie i to może też to być


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

honker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 24, 2010 11:46
Lokalizacja: Koszalin

stukanie

Post autor: honker » ndz wrz 26, 2010 19:50

Antonioo napisz coś więcej o tym sprzęgle, oraz trochę szerzej o tych puknięciach (kiedy, na którym biegu, przy jakiej prędkości, obrotach, w którym momencie :bajer: .
Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości